Leke Tedavisi Fiyatları 2022

Leke Tedavisi Fiyatları hakkında net bir tutar belirlemek mümkün değildir. Bir dermatoloji uzmanı tarafından cildiniz kontrol edildikten sonra: ciltteki kusurlara, olası seans süresi, uygulanacak işlemler ve cildinizin tedaviye yanıt verme süresine göre ödeyeceğiniz ücrette artı veya eksi oynamalar olabilir.

Tüm bunların yanı sıra dermatoloji uzmanının kalitesi, tecrübesi de fiyatı etkileyecektir. Ekipmanların kalitesi, güzellik merkezi ya da kliniğin niteliği de ücreti etkileyebilecek faktörler arasındadır.

Hiperkromi, vitiligo, rosacea, anjiyomlar, akne, koyu halkalar ve yara izleri gibi derinin kromatik değişimleriyle temsil edilen cilt lekeleri kişinin imajını algılamasında önemli rol oynar. Aslında yüz kusurları çoğu zaman sosyal, aile ve iş hayatında olumsuz yansımalar yaratabilen psikolojik rahatsızlık sebebidir.

Başlıca cilt lekeleri:

  • HİPERKROMİ

Cilt hiperkromileri, melanin sentezindeki dengesizlik veya düzensiz melanin üretimi nedeniyle ciltte oluşan koyu lekelerdir. Az ya da çok kapsamlı olabilirler ve çeşitli nedenlere bağlı olabilirler. Kozmetik olarak en çok ilgi görenler:

– Işığa duyarlılığa bağlı yaşlılık lekeleri veya lekeler (örn. hap veya uyuşturucu almak)

– Hamilelik 

– Postinflamatuar hiperkromiler (akne sonrası, egzama ve yanıklar)

– Ephelides veya çiller

  • VİTİLİGO

Vitiligo, sınırlı alanlarda melanositlerin (melanin üreten hücreler) yok edilmesinden kaynaklanan soluk cilt lekeleriyle karakterize otoimmün bir hastalıktır.

  • GÜL HASTALIĞI

40 yaş civarındaki erişkinlerin yüzünü etkileyen, daha çok kadınlarda ve hafif fenotiplerde görülen, kronik evrimsel seyirli ve ailesel yatkınlığı olan iyi huylu bir dermatozdur. Her bireyin spesifik klinik tablosuna bağlı olarak, gül hastalığı kızarıklık, yanma hissi, batma hissi ve bunun sonucunda psikolojik rahatsızlık oluşturabileceği için sadece yüzdeki bir kusuru temsil edemez. 

  • ANJİYOM

Anjiyomlar, damarların (arteriyel, venöz, lenfatik veya biliyer) anormal hücresel gelişimine bağlı iyi huylu patolojik formlardır. En sık görülen anjiyomlar ciltte kırmızı – morumsu lekeler şeklinde görülen hemanjiyomlardır (yani damarları etkileyen).

  • İZLER

Yara izleri, kazara, cerrahi veya patolojik yaralardan (örneğin suçiçeği veya akne) kaynaklanan cilt lezyonlarının onarımının sonucudur. Değişken görünüm ve renge sahiptirler. Aslında düz, çökük veya coşkulu (keloidlerde olduğu gibi) olabilirler ve kırmızımsı bir renge (özellikle yeniyse), ciltten daha açık veya daha koyu veya ten ile tekdüze olabilirler.

  • GÖZ TORBALARI

Koyu halkalar genellikle yaş ve stresle artan vasküler tipte yapısal bir bozukluktur. Koyu halkaların nedeni genellikle tipik rengi belirleyen periferik mikro sirkülasyonun yavaşlamasından kaynaklanır.

Tedavi: Rilastil Kamuflaj

Rilastil Camouflage, hiperkromi, vitiligo, anjiyomlar, rosacea ve kızarıklık, yara izleri, akne ve koyu halkalar gibi yüz kusurlarını ve cilt kusurlarını doğal olarak düzeltmek için özel olarak formüle edilmiş dermatolojik makyaj serisidir. 

Seri, hem küçük cilt kusurlarının hem de daha ciddi kusurların ideal bir şekilde kaplanmasını garanti eden ve cildi homojen hale getiren, kaplanmış doğal pigmentlere sahip son derece duyusal dokular ve formüllerle karakterize edilir. Ayrıca çizgi tedavileri uygulandıkları problem üzerinde elastikleştirici ve normalleştirici bir etki de gösterirler.

Zaman herkes için geçse ve ilk kırışıklıklar 30 yaşından sonra kendini göstermeye başlasa da birçok kadın yaşlanmaya bağlı yüz kusurlarını göstermiyor gibi görünmektedir. Ama onların sırrı nedir? Mucize tedavisi var mı? 

Birçoğunun estetik cerrahiye başvurduğu doğru olsa da sadece güzellik rutinimize özen göstererek ve yüz kusurlarını gideren kişiye özel bir tedavi arayarak zamanında müdahale edebileceğimiz de tartışılmaz. Doğru ürünler kullanılarak mimik çizgileri, lekeler ve koyu halkalarla etkili bir şekilde mücadele edilebilir. Nasıl yapılacağını ve cilt, cilt kusurları, yüz bakımı için hangi çarelerin bizim için en iyisi olduğunu hep birlikte öğrenelim.

  • Cildinizi tanıyın

Her şeyden önce, hangi ilaçların daha uygun olabileceğini anlamak için epiderminizi gözlemlemeyi öğrenmeniz gerekir. Rahat ve sıkı bir cilde mi sahipsiniz? Cildiniz muhtemelen normaldir ve herhangi bir özel problemi yoktur. Bu durumda, doğru nemi korumanıza yardımcı olacak cilt bakım ürünlerine, cilt kusurlarına ve yüz bakımlarına ihtiyacınız olacak: aloe vera ve papatya bazlı kremler, pürüzsüz ve parlak bir yüze sahip olmanıza yardımcı olacak içerik açısından zengindir.

Özellikle parlak bir T bölgeniz var mı, yani alın ve burun kısmınız parlak mı? O zaman cildinizin yağlı veya karma olduğunu zaten bileceksiniz ve tavsiye olarak, marul veya biberiye özü bazlı, tercihen jel, daha hafif ve daha kolay emilen ürünler kullanarak tedavi etmektir.

Ayrıca sivilce ve siyah noktalarınız varsa, cildiniz necistir. Bu yüz kusurlarını gidermek için, arındırıcı özelliğiyle bilinen salatalık özü gibi bileşenler içeren dengeleyici kremleri tercih etmelisiniz: şimdiye kadarki en eski ve en etkili cilt çözümlerinden biri, cilt kusurları bilmek ve ona göre bir yüz bakımı rutini hazırlamaktır.

Leke Tedavisi Fiyatları hakkında bilgi almak için, bir dermatoloji uzmanına gidip size uygun tedavi yöntemi seçildikten sonra bu konu hakkında konuşabilirsiniz. Tedaviler kişiye özgü olduğu için net bir ücret belirtmek yanlış olacaktır.

Leave A Comment

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.