Dudak Renklendirme

Kalıcı makyaj uygulaması ile birlikte cerrahi müdahale gerektirmeden birçok işlemin yapılabilmesi, estetik kaygıları kolayca ortadan kaldırır. Bunun başında dudak kontürü ve dudak şekillendirme gelir.

Dudak renklendirme olarak da bilinen dudağı gençleştirme işlemi hatların belirginleşmesinde yardımcı olurken diğer yandan solgun, yıpranmış olan dudağın kendi halini doğal bir şekilde canlandırma işlemidir.

Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tuzla Dudak Renklendirme

Dudak Renklendirme Nedir?

Dudak renklendirme işlemi kalıcı makyaj tekniği ile yapılmakta olup renk skalası oldukça geniştir. Kişinin isteği üzerine karar verilen ve makyaj uzmanı ile değerlendirme yapılan bu işlem, sonuç olarak tatmin edici olmaktadır. Burada en önemli olan kişinin nasıl bir sonuç istediğidir.

Kişi günlük hayatta sürekli kullandığı bir rujun rengini beğenebilir ve doğal olarak bunun uygulanmasını isteyebilir. Renk açısından hiçbir kısıtlayıcılığa gitmeyen renklendirme işlemi özgür bir seçim sunar. Uygulama sonrası kişi dudak rengiyle konforlu bir şekilde hiç rahatsızlık duymadan özenilmiş bir görüntü ile hayatına devam edebilir.

Soft renklerden hoşlanan fakat dudaklardaki cansız ve soluk görüntüyü istemeyen kişiler ise dudakta çerçeveletmeye gidebilir ve doğal rengine yakın bir seçim yapabilir.

Tüm bu işlemler sırasında kalıcı makyaj iğneleri kullanılmaktadır. Bu iğneler sağlık açısından bir sorun yaratmazken, seçilen dudak pigmenti cildin altına yerleştirilmektedir.

İşlem öncesinde kullanılacak makyaj iğneleri göz önüne alınarak kişinin dudak yapısı, cildin hassasiyeti ve dudak şekli değerlendirilir ve dudak altına 0.3-0.5 milimetre arasında pigment yerleştirilmesi ile işlem tamamlanır.

Kalıcı makyajda kullanılan boyalar, vücuda enjekte edileceği için tamamıyla organiktir ve doğal olmaktadır. Doğal ve organik olmasıyla birlikte vücutta yan etki görülmez herkese rahatlıkla yapılabilir.

 

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Dudak Renklendirme Kalıcı Mıdır?

Günlük hayatta oldukça kolaylık sağlayan dudak renklendirme işlemi, acısız ve ağrısız bir kalıcı makyaj tekniğidir. İşlem öncesi anestezik kremler sürülmekte ve ciltte hissi en aza indirme hedeflenmektedir.

Bu teknik uzman kişiler tarafından yapılacağı için renk seçimi ile birlikte dudak kontür işlemi sonrası pigment uygulamaya geçilmektedir. Ortalama seans süresi 1 saat sürerken dudak pigmentasyonu sonrasında rutin hayatınıza dönebilme imkanı sunmaktadır.

Yapılan işlem sonrası belirlenen tarihte kontrole gelmeniz beklenir ve tekrar üzerinden geçilmesi gereken bir durum varsa değerlendirilir. Toplamda 2 seanstan oluşan dudak renklendirme işleminde pigment yerleştirildikten 1 ay sonra ücretsiz rötuş işlemi yapılır.

Kalıcılık süresi kişiden kişiye değişkenlik göstermekte olup dudağın yapısı, cildin taşıdığı özellikler etkili olmaktadır. Diğer yandan dudakların bakımı da çok önemlidir.

Tüm bu süreçlere dikkat edilmesiyle birlikte kalıcı makyaj tekniği ile dudak renklendirme işlemi 1 ile 3 sene arasında etkili olmaktadır. Sonrasında işlemi yeniletebilir ve konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Zamanla dudağa uygulanan renkte solmalar meydana gelecektir ve bu oldukça normaldir.

Dudak Renklendirme Sonrası Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Tuzla kalıcı dudak renklendirme işlemi sonrası dudak hassas bir bölge olduğu için ödem, soyulma ve kabarma gibi yan etkiler görülebilir.

Bu belirtiler her ne kadar geçici olsa da en kolay şekilde atlatmak için gıdada birkaç gün çok sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Gün içinde dudak nemlendiricisi sürmekte faydalı olacaktır ve soyulmaların önüne geçecektir.

Ortalama iyileşme süresi 2-3 gün sürmektedir. Bu süreçte kuruluk görülmesi oldukça normaldir ve endişe etmenizi gerektirecek bir durum bulunmamaktadır. Diş fırçalama gibi günlük rutinlerinizi aksatmamak için merhem sonrası yapmanız önerilir.

Tamamen güvenli bir işlem olan dudak renklendirme, uzman kişiler tarafından uygulanırsa minimum seviyede hasarla atlatılmaktadır. İşlem hakkında merak ettiğiniz tüm detayları güzellik salonumuzdan öğrenebilir, muayene sonrası kendiniz için en doğru kararı verebilirsiniz.

Dudak Renklendirmeden sonra nelere dikkat edilmeli?

Dudak renklendirme, ya da bir diğer ismi ile dudak pigmentasyonu işleminden sonra ilk 1 – 2 saat dudak çok fazla hareket ettirilmemelidir. Buna karşın bu işlemi uygulayan kişilere yine ilk birkaç saat sigara içmemeleri tavsiye edilir. İşlem sonrası ilk birkaç gün pipet ile su içilmeli, dudaklar su ile temas ettirilmemelidir. Bu süreç genelde 3 gün olacaktır. Kişiye bağlı olarak süre uzayabilir ya da kısalabilir.

Dudak Renklendirmede şişlik ne zaman geçer?

Dudak renklendirme, ya da bir diğer ismi ile dudak pigmentasyonu işlemi sonrası bazı kişilerde bir takım şişlikler meydana gelebilir. Bu şişlikler genelde 3 – 4 gün içerisinde, en geç 1 hafta içerisinde tamamı ile yok olurlar. Bu süreç içerisinde hastanın dudaklarda şişlik olması son derece normaldir. Ancak şişlikleri 1 haftadan fazla süregelen kişilerin en yakın süre içinde tıbbi yardım almaları gerekir. 

Dudak renklendirme kaç seans sürer?

Dudak renklendirme, ya da bir diğer ismi ile dudak pigmentasyonu işlemi genelde iki seansta tamamlanır. Özellikle son zamanlarda popülaritesi oldukça artmış olan dudak renklendirme işleminin kalıcılık süresi ise, işleme göre değişim gösterebilmek ile birlikte ortalama iki ya da üç yıl kadar olacaktır. Dudak renklendirme işlemlerinin seans sürelerinin ise oldukça kısa oldukları söylenebilir.

Dudak renklendirme kaç günde oturur? 

Dudak renklendirme işleminin kişinin dudaklarına kaç günde oturacağı kişiden kişiye değişim gösterebilir. Ancak bu sürenin ortalama 4 hafta süreceği söylenebilir. Bazı kişilere altıncı haftanın sonunda rötuş işlemi uygulanabilir. Dudak pigmentasyonu olarak da bilinen ve son yıllarda popülaritesi oldukça artan dudak renklendirme işlemleri, kişinin cilt özelliklerine göre kalıcılıklarını üç yıl kadar sürdürebilirler. 

Dudak renklendirme kimlere yapılmaz?

Dudak renklendirme işlemleri, hamilelere, pigment alerjisi olanlara, psikolojik rahatsızlığı olanlara, dudaklarında yara ve benzeri hasarlar bulunanlara ve on sekiz yaşın altında, yani henüz reşit olmamış bireylere uygulanmaz. Bu gruplar dışında yer alan kişiler için dudak pigmentasyonu olarak da bilinen dudak renklendirme işlemlerinin uygulanmalarında herhangi bir sakınca ya da engel bulunmamaktadır.

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.