Tuzla Lazer Epilasyon

İlk olarak 1990’lı yılların sonunda kliniğe giriş yapılmasına onay verilen lazer epilasyon uygulaması oldukça yaygın bir şekilde günümüzde hala kullanılmaktadır.

Lazer yöntemi başlangıçta askeri ve endüstriyel alanlarda kullanılsa da, zamanla atımların çeşitlendirilmesi ile birlikte estetik gerektiren alanlara da girmiştir.

Özellikle dövme çıkarma, leke ve damar rahatsızlıklarında kullanılması ile dikkat çeken lazer epilasyon kadın erkek fark etmeksizin tüm bireylere yapılabilmektedir. Bu sebeple lazer epilasyon FDA tarafından onaylanmış bir uygulama olarak geliştirilmeye devam etmektedir.

Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tuzla Epilasyon

Lazer epilasyonda beklenen asıl amaç, estetik açıdan oluşan kaygıları yok etmektir. Estetik kaygının başında ise tüyler gelmektedir. Ergenlik ile birlikte kıl yoğunluğunun belirgin bir şekilde artması, hormonal dengelerden dolayı aşırı tüylenme sorunu birçok kişiyi rahatsız etmektedir.

Bazı ilaçların da yan etki olarak tüylenme sorunu yapması ise kaçınılmaz bir duruma yol açar. Geleneksel olarak bilinen ağda, jilet ve tüy dökücü kremler gibi yöntemler tercih edilmekte ve kalıcı olarak fayda sağlamamaktadır.

Lazer epilasyonun amacı kılın rengini siyaha çeviren melaninin lazer ışınları ile kökten hasara uğratılmasını sağlamaktır. Kılların koyu siyah olması lazer ışınlarının yakalaması açıdan oldukça etkiliyken, kılların açık renk olması ise performans düşüklüğüne sebep olur.

Sonuç olarak lazerin çalışma prensibi melaninin vücutta sağladığı renk maddesini lazer ışığı tarafından dönüşümünü sağlamak ve kılları kökten tahrip etmektir. Isı köklere ani bir şekilde verildiği için koyu renk kıllarda oldukça etkilidir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon yaptırma işlemine karar verildikten sonra hangi çeşidi ile işlemin başlatılacağı oldukça önemlidir. Doğru karar verilme süreci hem işlemin başarı oranını arttırır hem yan etkilerin görülme sıklığını minimum seviyeye çeker.

Lazer epilasyonda hangi çeşit kullanılacağı uzman ekip tarafından karar verilir ve kişinin cilt yapısı, ten rengi ve kılların sıklığı gibi durumlar oldukça etkilidir.

Açık tenli bir kişi ile koyu tenli bir kişinin kıl rengi, cilt yapısı farklılık göstereceği için süreç planlanmalı ve detaylıca muayene işlemi yapılmalıdır. Cihaz çeşitliliğinde dalga boyu farklılığı vardır. Yüksek dalga boyu içeren cihazlar daha acılı iken ayarlamalara göre değişkenlik gösterir.

Ruby Lazer Epilasyon

Kalıcı bir epilasyon yöntemi olmadığı için tercih edilen bir yöntem değildir. Genellikle açık tenli bireylerde kullanılır ve kısa tüyler üzerinde etkilidir. Bu sebeple en sık kullanıldığı bölge dudak üstüdür.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Büyük bir başlık ile uygulama yapılabilen bu lazer çeşidi seans süresini kısaltır ve geniş bölgelerde tercih edilir. Açık tene sahip olup koyu kılları olan kişiler için oldukça etkilidir. Acı hissedilmez, soğutucu sistemi vardır. Bu sebeple 755 nm dalga boyu ile yan dokulara hasar vermemesi tercih sebebidir. Yaz aylarında dikkatli bir şekilde kullanılması gerekebilir fakat kıllara etkisi oldukça yüksektir ve lazer teknolojisinde ileri düzey bir cihazdır. Seans süresine 20 dakikalık bir zaman dilimi yeterli olması ve acının hissedilmemesi hasta için keyifli ve konforlu bir süreçtir.

Diode Lazer Epilasyon

Diğer lazer çeşitlerine göre dalga boyu uzundur. Dalga boyunun uzun olması ise esmer kişilerde daha kolay uygulama yapılacağını gösterir. 810 nm dalga boyundadır ve yazın yapılmaya uygundur. İstenmeyen tüyler için kullanılan bir başka lazer epilasyon çeşididir. Alexandrite lazer daha yüzeysel kalırken diode lazer ciltte daha derinlere nüfuz eder.

Nd Yag Lazer Epilasyon

Daha çok damar tedavilerinde kullanılan ND yağ lazer epilasyon ağrılı bir lazer çeşididir. En koyu tenli kişilere bile oldukça rahat uygulama yapılabilir. Ağrılı olmasından dolayı nadiren kullanılmaktadır.Lazer epilasyon çeşitleri farklılık gösterse de kişi muayene olduktan sonra cilt yapısı, kıl kökü ve rengi iler birlikte kıl yoğunluğu tüm sürecin seyrini belirlemektedir. İyi ya da kötü lazer yoktur hastaya uygun lazer tedavisi vardır. Bunu da ancak uzman kişiler anlamaktadır.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer epilasyon tüm vücut bölgelerine uygulanabilen bir işlemdir. Seans farklılıkları bölgeye göre değişir. Başarılı sonuç elde edilmesi için dikkatli olunmakla birlikte genellikle yüz bölgesinde seans sayısı 10 iken diğer bölgelerin seans sayısı 6 ile sınırlıdır.

Genital Bölge Lazer Epilasyonu

Genital bölgede lazer uygulaması herkes tarafından kolaylıkla tercih edilmese de seans aralığı kısadır. Genellikle 6 seans sürerken bazı kişilerde 4 seansta bitirilmekte ve başarılı sonuçlar alınmaktadır. Genital bölgede lazer üst bögelerde daha etkiliyken dudak kısımlarında daha az sonuç vermektedir. Burada da lazerin etkisi cilt yüzeyinde olduğu için rahim ve yumurtalık gibi organlara zarar vermez.

Koltuk Altı Lazer Epilasyonu

Kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen koltuk altı lazer epilasyonu kısa sürede çözüme ulaşılabilen uygun cilt alt yapısına uygun bir bölgedir. 6 seans ile sonuç sağlanırken hastaya göre 4 seans ile de başarı sağlanır.

Kıl dönmelerinde de tercih edilen lazer epilasyon sonrasında da batık durumu oluşturmaz. Koltuk altı lenf bezlerine zarar vermesinden korku duyulurken, gözlemlenmiş bir zararı yoktur. Lazer epilasyon cilt altına geçemez ve derinin üst tabakasında kalır. Lenfler ise yağlı dokunun altında bulunmaktadır. Dolayısıyla lenflere ulaşması mümkün değildir.

Koltuk altı lazer uygulaması öncesi bölgede çıkan kıllar kısaltılır ve parfüm gibi kimyasallar temizlenir. Hazır hale getirilen bu bölge streil bezlerle temizlenir ve işlem başlatılır. Alexandrite ve Diode lazer çeşitleri tercih edilir ve kalıcı olarak kıllardan temizlenmesi sağlanır.

Yüz Lazer Epilasyonu

Yüz lazer epilasyon bölgesi dikkat gerektiren bölgelerin başında gelmektedir. Yüzdeki tüylerin artış sebebi genellikle hormonal bir durum olmaktadır. Bu sebeple hormon testi yaptırmak ve altında yatan asıl nedeni bulmak önemlidir. Hastalık gibi bir durum yoksa epilasyon seçeneklerine bakılır. Yüz bölgesi hassas olduğu için lazer seçiminde dikkatli olmak gerekir.

Alexandrite lazer, yüz bölgesinde etkili olamayıp hatta artışa neden olabilir. Bu sebeple genellikle Diode lazer tercih edilmekte ve oldukça etkili olmaktadır. Diğer yandan Diode lazer, ense ve boyunda da sıklıkla tercih edilir.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyonu

Bikini bölgesi lazer epilasyon kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bikini bölgesinde görüntü olarak rahatsız etmesi bu uygulamanın seçilmesinde etkendir. Bikini bölgesinde de 6 seans yeterli olmaktadır ve cilt yüzeyine uygulanan lazer ışınları kıllarda kalıcı olarak dökülme sağlar.

Bıyık Lazer Epilasyonu

Bıyık bölgesinde belli olan tüy ve kıllar kadınlar tarafından rahatsızlık verilecek bir durumdur. Erkeksi yapıyı hatırlattığı için rahatsız eden bu görüntü lazer uygulamasıyla kolayca ortadan kaldırılır. Yüz bölgesinde ki hassaslık aynı şekilde bıyık bölgesinde daha yoğun olduğu için burada da Diode lazer kullanılmaktadır.

Bacak Lazer Epilasyonu

Bacak bölgesinde kıllanma sorunu genelde genetik faktörlüdür. Batık sorunu gibi problemlerde bacaklarda sıklıkla görülmektedir. Bu sebeple bacak lazer epilasyonu tercih edilir. Evde kullanılan ağda ve epilasyon ile alım yöntemleri meşakkatli olduğu için lazer daha konforludur. Tekrar eden kıl çıkması ya da artışı olmaz.

Bacak büyük bir bölgeyi kapsadığı için lazer uygulaması da oldukça kolaydır. 6 seansta bitimi gerçekleşir. Bu bölgede en çok kullanılan lazer çeşidi genellikle Alexandrite ve Diode lazerlerdir.

Bu bölgelerin yanı sıra sırt, göğüs, kol, çene, ense ve boyun üzerine de lazer epilasyon yapılabilmektedir. Ağrı genel olarak hissedilmez fakat ağrı eşiği çok düşük kişilerde istenildiği takdirde lokal anestezi ile uyuşturma gerçekleştirilir.

Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer, uygulama öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar olduğu gibi sonrasında da dikkat edilmelidir. Öncesinde bronzlaşma, güneşlenme yapılmamalı ve etkisinin azaltılmasına sebep olunmamalıdır. Ağda ve epilasyon gibi materyallerle kıl kökünden alınmamalıdır.
• Lazer epilasyon sonrası bölgenin buz uygulaması ile ödem yapmaması sağlanır. • Uygun görülen nemlendiriciler ile cilt sakinleştirilir ve konforlu bir süreç geçirmeniz sağlanır. • Lazer epilasyon sonrasında ise bölge terden korunmalıdır. Ayrıca kızarıklık, hassasiyet gibi bir durum var ise güneşe maruz bırakılmamalı ve ısı ile temas olabilecek tüm cihazlardan uzak durulmalıdır. • Uygulama sırasında seans aralıklarında çıkan tüyler olursa müdahale yapılmamalıdır.

Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

Lazer epilasyon seçimi yapan kişilerde soru işaretleri bulunmaktadır. Özellikle cilt kanseri ile ilişkilendirilmiş ve şüpheler oluşmuştur. Fakat lazer epilasyon dokuya zarar vermemektedir ve sadece kıl köküne etki etmektedir.

Uzmanlar tarafından dikkatli bir şekilde atımlar yapıldığında ciltte leke ve iz bırakmaz. Dolayısıyla vüzuda zarar veren, dokuyu bozan ya da hastalığa sebep olan kanıtlanmış bir bulgu yoktur.

Tuzla Lazer Epilasyon Fiyatları Nedir?

Tuzla lazer epilasyon fiyatları belirlenirken birçok etken vardır. Seçilen klinik, kullanılan cihaz fiyat aşamasını belirleyen unsurdur.

Hastanın cilt tonu, hassasiyet yaratabilecek durumlar, bölgenin yoğunluğu gibi seans süresini uzatacak etkenler önemlidir. Kişiden kişiye farklılık gösteren bu durumlar değişken olduğu için fiyat aralığında da farklılık olacaktır.
Size uygun en iyi cihazın kararını verebilmek için uzman kişiler ile görüşebilir; seans sürelerinin artması ya da azalması ile birlikte uygun periyotlarda işlemin fiyatlandırmasını öğrenebilirsiniz.

Burada fiyatlandırmayı belirleyen en kritik durum cihazların son teknoloji ile üretilmiş olması ve size uygun olmasıdır. Doğru belirlenmeyen cihaz, seans sürelerini uzatırken tam bir başarılı sonuca da ulaşamaz. Güvenilir, saygın ve uzman kişiler ile işlemi başlatmanız uygun olacaktır.

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.