Shape Smart

Shape smart bölgesel zayıflama yöntemlerinden biri olup Avrupa’da çokça tercih edilmektedir.

Kademeli işleyişi ile birlikte aynı anda hem incelmeyi sağlarken diğer yandan selülit giderme, sıkılaşma ve incelme görülür. Acısız ve ameliyatsız bir işlem olması sebebiyle shape smart çok fazla tercih edilmektedir.

Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tuzla Shape Smart

Shape Smart Nasıl Uygulanır?

Cilt yüzeyinde portakal kabuğu görünümü veren ve yağ dokusunun dışarıdan görünmesini sağlayan selülit kişiyi rahatsız etmektedir. Kıyafetlerde belli olması ve özellikle tatil beldelerinde saklama ihtiyacı duyulması estetik kaygıyı da beraberinde getirir.

Hem yağların giderilmesini sağlamak hem pürüzlü deri görüntüsünden kurtulabilmek için çeşitli yöntemler uygulanır. Bunların başında gelen shape smart aynı anda incelmeyi sağlarken selülit görüntüsünün giderilmesine de yardımcı olur. Shape smart cihazında aşamalar vardır.

Bu aşamalar 5 adımdır ve sırayla şöyledir:

Bu uygulamada geniş ve küçük alanlar olmak üzere tüm bölgelere uyum sağlama vardır. IR sorunlu bölgenin alt katmanını 2mm değerinde ısıtır. Rf ise 20 mm derinliğinde ısıtmaya gider. Hazır hale gelen doku vakumlama yöntemi ile lenf drenajı sağlanır.

Lenf drenajında sorunlu bölgeler sarılır ve düzenli aralıklarla basınç uygulanır. Bu basınç ile drenaj sağlanmış olur ve yaklaşık 30 dakika sürer.

Tedavi esnasında masaj yapılması için silindirli bir yapı kullanılır. Cilt üzerinde devamlı olarak bu silindir ile pürüzsüz bir yüzey elde edilmesi sağlanır.

Diğer yandan cilde lenf drenajı da yapılır. Bir bütün halinde çalışan bu sistem hem alt tabakadaki yağların parçalanmasına fayda sağlar. Hem yüzeyde oluşan elastik azalımını da canlandırır.

Yaklaşık 5 seans olarak devam eden shape smart sonucunda mükemmel sonuçlar elde edilir. Cilt yenilenmeyle birlikte, vakum etkisiyle toparlanma görülür. Kişi tüm bu aşamalardan sonra günlük hayatına dönebilir. Tedavi oldukça güvenli olup bölgesel sorunlar karşısında etkilidir.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Shape Smart Kimler Tercih Etmemelidir?

Vakumlama ve yağ parçalama işleminin yoğun bir şekilde yapılması sebebiyle kalp ve damar rahatsızlıkları olan kişiler tercih etmemelidir. Öncesinde böyle rahatsızlığı olan kişiler ise doktorlarına danışmalı ve detaylı bilgi almalıdır.

Kanser hastaları, kemoterapisi devam edenler de özellikle belirtmeli ve uzmanlara danışmalıdır. Hamile ve hamilelik riski taşıyanlara da bu uygulama önerilmez. Diğer yandan dolaşım bozukluğu olan, karaciğer ve böbrek gibi kronik hastalığa sahip kişiler için de sakıncalı olabilir.

Cerrahi bir işlem olmasa dahi doktorunuza, ardından yapmayı düşündüğünüz merkeze bilgi vermeli ve sonrasında size en uygun işlemi incelemeye almalısınız.

Shape Smart Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu tür vücudu yoran uygulamalarda adet dönemlerine dikkat etmek gerekir. Ağrı eşiğinin düşük olması acı çekmenize sebep olabilir.

Uygulama öncesinden ödem yapacak gıdalardan uzak durmak önemlidir. Özellikle düzenli su içimi ve işlem sonrası da 3 litreyi bulan tüketim vücudun rahatlamasına sebep olacaktır.

Vakum gören cildi zorlamamak adına hamam, sauna, çok sıcak duştan uzak durulmalı ve baskı yaptırılmamalıdır.

Yüksek performans gerektiren spor, egzersiz, ağırlık kaldırma gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır. Geçmeyen ağrı hissi, ödem ve kızarıklık gibi durumlarda uzmanlar bilgilendirilmeli ve gerekli tedbirler alınmalıdır.

Tuzla Shape Smart Fiyatları Nelerdir?

Anestezi alınmasına gerek duyulmayan shape smart uygulamasında 6- 12 seans aralığında çeşitlilik görülür. Seans aralıklarının bu denli farklı olmasının sebebi kişinin ne istediğine bağlıdır.

Shape smart Tuzla, İstanbul fiyatları hangi bölgelere uygulanacağı, selülit görüntüsünün yoğunluğu gibi pek çok detay sürede değişkenlik gösterir. Seanslar 45 dakika aralığında sürer ve cerrahi bir müdahale gerektirmez.

Tüm bu ayrıntılar göz önüne alındığında belli bir fiyat vermek yanlıştır. En doğru sonucu alabilmek için muayene olmalı, rahatsızlıklarınızı dile getirmelisiniz. Sonrasında uygun görülen tedavi planlaması ile birlikte fiyatlandırmayı öğrenebilir, tedaviyi başlatabilirsiniz.

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.