Bölgesel İncelme

Düzgün ve estetik bir vücut görüntüsü için bölgesel olarak yağ birikimlerini ortadan kaldıran bölgesel incelme uygulaması tercih edilen bir yöntemdir.

Göbek, bacak ve basen gibi yağ depolarının fazla olduğu kısımlar sorunlu bölgelerdir. Kişinin bölgesel olarak bu alanlarda yağ birikimlerini dışarıdan tamamen gözlemlemesi hayatını olumsuz etkilemektedir.

Estetik kaygıyı yönetebilmek için bölgesel incelme tedavisi uygulanabilir. Başarılı sonuçlar ile kişi kendini rahat ve mutlu hisseder.

Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Birçok kişi öncelik olarak diyet, yürüyüş ve egzersiz gibi yöntemlerle zayıflamaya çalışır. Fakat bölgesel olarak yağlanmalar sıkı programlar getireceği için herkes sadık kalamayabilir. İş hayatı ile birlikte yoğun tempo da buna engel olabilir.

Ayrıca bazı bünyelerde yağ dokusunun kalıcı olarak yer etmesi akıllara kalıcı çözümler getirmektedir. Gelişen teknoloji ile kullanılan cihazlardan alınan verimler ciddi oranda artmıştır.

Soğuk Lipoliz:

Soğuk lipoliz basen, bacak ve göbek gibi bölgelerde kalıcı yağların parçalanarak alınmasına yardımcı bir yöntemdir. Sıklıkla tercih edilen bu yötem cerrahi bir işlem değildir. Soğuk lipoliz ses dalgaları yardımıyla yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar. Gün içinde seans tamamlanabilir. Seans yaklaşık 1-1.5 saat aralığında sürer. Ses dalgaları belirlenen bölgelere yansıtılır ve yağların kristalize olmasıyla birlikte parçalanma görülür. Yağların parçalanması ile istenilen görüntüye ulaşılır fakat dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bol su kullanımı ve diyet ile korunma sağlanır. Hamilelik, kalp rahatsızlıkları gibi nadir durumlarda uzmanlar bilgilendirilmelidir.

AWT Dalga Terapisi:

Yağ birikimi olan hangi bölgeyse o kısma soğuk jel uygulamasıyla başlayan AWT dalga terapisi başarılı bir tekniktir. Özel başlıklar kullanılarak bölgeye masaj yapılır. Sonrasında yüksek basınçlı ses dalgalarının yağ hücrelerini hedef alması beklenir. Vücutta şekillenme görülürken sıkılaşmış basen, bacak, kol görüntüsü bu uygulamayı tercih etmenin nedenlerindendir.

Radyofrekans Uygulamaları:

Radyofrekans uygulaması cerrahi bir işlem değildir. Bu sebeple anestezi ya da kesi gerekmez. Son teknolojik cihazlar ile radyo dalgaları iyon, su moleküllerini hareketlendirir. Hareketlenme ile uygulanan bölgede ısı artışı görülür. İstenilen bu ısı artışı yağ dokularının içine girerek parçalanmasına sebep olur.

Kendi içerisinde parçalanma sağlayan bu yağlar, ter ve idrar gibi doğal akışla dışarıya atılır. İncelme ve sıkılaştırma etkisine de sahip olan radyofrekans uygulaması yağ yakımı ile birlikte vücutta toparlama da sağlar. Göbek, bel ve bacak gibi bölgelerde incelme görülmesi radyofrekans işleminin faydalarındandır.

Seans aralıkları kişiden kişiye değişkenlik gösterir. 4-6 seans aralığında periyotlar ayarlanır ve işlem yaklaşık 45-60 dakika arasındadır. Özellikle hamile, kanser, kalp rahatsızlığı olan kişilerin dikkat etmesi önerilir.

Lazer Bölgesel İncelme:

Lazer uygulaması cilt tedavilerinde kullanılmakta olup diğer yandan incelme işlemlerinde de tercih edilir. Cerrahi bir işlem olmaması ve parçalanan yağların vücuttan doğal yollarla atılması kişide endişe yaratmaz. Seans periyotları kişiye özeldir. Yağların parçalanmasının yanı sıra sıkılaşma işlemi de gerçekleşir.

Emsculpt Uygulaması:

Emsculpt uygulaması yağların yakımı ile birlikte kas güçlendirilmesine fayda sağlar. İncelme ile birlikte kişide kas yoğunluğunun artması estetik açıdan doyurucudur. Genellikle 4 seansta bitirilen bu işlem oldukça güvenilirdir. Sonrasında kaslar dinlemeye bırakılır ve etkisi yaklaşık 1 yıl sürer. Popo kaldırma ve karın kası işlemlerinde de emsculpt cihaz başlığı kullanılır. Başarılı sonuçlar alındığı için sıkça tercih edilir.

Shape Smart Uygulaması:

Ağrı ve acı hissedilmeyen Shape Smart uygulamasında amaç; istenmeyen yağların vücuttan doğal bir şekilde giderilmesidir. Ses dalgaları kullanarak yağların kırılması hedeflenir. Yağ hücrelerinin zarlarının çatlaması sonucu sıvılaşma meydana gelir ve karaciğer aracılığıyla vücut tarafından işlenerek atılır.

Shape Smart uygulaması bireysel olarak şekillendirilir ve 15 gün seans aralıkları verilir. 3-4 seanstan oluşan bu periyotlar sonucu beden küçülmesi hedeflenir. Tedavide herhangi bir yan etki görülmediği için günlük hayata kısa sürede dönülebilir.

Bölgesel İncelme Hangi Bölgelerde Etkilidir?

Kişinin yaşa bağlı olarak hamilelik, hormonal dengeler ve hareketsizlik gibi durumlardan dolayı vücudunda olumsuz değişimler görmesi psikolojik olarak etkilemektedir. Rutin hayatında bu durumda rahatsız olan ve çözüm arayan kişiler bölgesel inceleme tekniklerinden birini tercih edebilmektedir. Bölgesel incelme her bölgeye rahatça uygulanabilir. Özellikle basen, bacaklar, kalça ve göbek kısımlarında etkilidir. Sonrasında diyet ve egzersizlere devam edilerek etkisinin devam etmesi sağlanır.

Bölgesel İncelme İşe Yarar Mı?

FDA onaylı bu cihazlar doğru uzman ve doğru cihazlarla olumlu sonuçlar almanızı sağlar. Ciltteki sarkmayı gideren cihazlar diğer yandan yağ parçalamaya da faydalıdır. Aynı anda birçok etkinin alınması ve ağrı, acı hissedilmemesi tercih sebebidir.

Kişiye özel cihaz seçimi ve uygun seans aralıklarıyla incelme sağlanır. Bölgesel incelme uygulamaları öncesi mutlaka günlük su içme miktarını ciddi oranda arttırmalısınız. Dolaşım sorunlarının önüne geçilmesi önemli olup, içilmesi gereken su miktarı uzmanınız tarafından belirlenecektir. Uygulama öncesi ve sonrası olmak üzere bütün bir tedaviyi kapsayan incelme tekniği kişinin önerilere dikkat etmesi durumunda fayda sağlayacaktır.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

İstanbul, Tuzla bölgesel incelme tercih etmek isteyen kişilerin kronik rahatsızlıkları ve genetik faktörler önemlidir. Kalp sorunu yaşayan kişilerde bu uygulamalar yapılmaz. Diğer yandan hamile kişiler, kalp pili kullanan ve protez ameliyatı geçiren kişilere de onay verilmez.

Süreç sonrası vücutta ödem ve hissizlik oluşabilir. Fakat bu durum geçicidir ve zaman içerisinde kaybolması beklenir. Ağrı ve acı hissi de kısa süreli bazı kişilerde görülebilir. Bunlar doğal süreçlerdir.

Dikkat etmeniz gereken tek durum FDA onaylı cihazların kullanılması ve yapan kişinin uzman olmasıdır. Aklınıza takılan ya da geçmek bilmeyen bir durum hissedilmesi durumunda uzmanınıza ve güzellik salonunuza danışmalı gerekli bilgileri almalısınız.

Bölgesel İncelme Öncesi Tahlil Yapılır Mı?

Bölgesel incelme öncesi cerrahi bir işlem olmadığı için tahlil yapılmasına gerek duyulmaz. Anestezi, kesi gibi durumları yoktur. Bu sebeple yan etki göstermez. İşlem sonrası acıma hissi normaldir ve kısa sürelidir. Bu sebeple tahlil yaptırılması gereken bir durum yoktur.

Tuzla Bölgesel İncelme Fiyatları Nelerdir?

İstanbul, Tuzla bölgesel incelme fiyatları kişiye özel belirlenmektedir. Kişinin hangi bölgeye işlem istediği, bölgenin yağlanma boyutu işlemin seyrini değiştirir. Dolayısıyla belirlenen seanslar herkeste eşit değildir.

Kimi durumlarda 45 dakika da işlem biterken bazı durumlarda uzama görülebilir. İşlemlerin bu şekilde değişken olması da fiyat aralığını farklılaştırır.
Rahatsız olduğunuz bölge, kullanılacak cihaz başlığı ve seans aralıkları için uzmanınız ile görüşmeli sonrasında fiyat almalısınız.

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.