Lifting Bakım

Lifting uygulaması, yaşlanmaya bağlı olarak oluşan kaşlarda, yanaklarda ve boyun bölgesinde meydana gelen sarkmaların toparlanmasına verilen addır. 

Yer çekimi, yaşlanmaya bağlı olarak yüzdeki bazı bölgelerin sarkmasına neden olabilir. Cilt, insanları dış etmenlere karşı koruyan bir kalkan gibi görülebilir. 

Tuzla Lifting Bakım

Bu kalkan dış etmenlerden kaynaklı olarak zaman içerisinde yıpranır ve özelliğini yavaş yavaş kaybeder. Bu gibi cilt sorunlarında lifting uygulamaları bu sorunların aşılmasında önemli rol oynar.  

Eğer ki cilt zaman içerisinde kendini yenileyemezse, parlaklığını ve canlılığını kaybeder. Bu da ciltte sarkmalar olarak karşımıza çıkabilir. Ciltteki yüz çizgileri belirginleşir, cilt yorgun ve donuk bir hal alabilir. Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lifting bakımında amaç hücre yenilenmesine teşvik etmek, cildin yaşlılık nedenlerine karşı koyarak, cildi olduğundan daha genç göstermektir. 

Liftin bakımında diğer amaçlar ise şu şekilde sıralanabilir: 

 • Hücre savunmasını arttırmak, 
 • Hücre yenilenmesine yardımcı olmak, 
 • Cildin kolajen yapısını koruyarak elastin sentezini arttırmak, 
 • Lenf sistemini uyarmak, 
 • Kırışıklıkları gözle görülür bir şekilde azaltmak, 
 • Cilt metabolizmasını hızlandırmak, 
 • Cildin gerginlik ve esnekliğini arttırmak, 
 • Cilde canlılık sağlamaktır.

Bu işlemlerin son teknoloji ürünlerle yapılıyor olması işlem sonunda memnuniyetiniz ile doğru orantılıdır. Yeni teknoloji cilt bakım ürünleri ile ağız, çene, boyun, yanaklar, göz çevresi ve alın bölümlerindeki kas grupları uyarılır ve ciltteki yaşlı, yorgun ifade veren sarkmış dokular toparlanır.

Yüz kaslarına uygulanan bu işlemle germe işleminin etkisi ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaktadır. Cilt sorununun derecesine göre haftada 3 kez olmak üzere toplam 10 ila 15 seans uygulanan yüz liftingi 30 yaş üzerindeki tüm kadınların uygulayabileceği bir kozmetik işlemdir. 

Lifting tedavisinde hiçbir şekilde cerrahi bir müdahale olmadığı, deri altına şırınga ile enjekte edilen bir madde olmadığı ya da kimyasal bir işlem yapılmadığı sürece risk faktörü taşımaz.  

Zaman zaman gerekli duyulursa özel serumlar ve ampullerle takviye bir cilt bakımı da yapılabilir. Bu da hiçbir risk oluşmadan, ameliyat masasına yatmadan son derece sağlıklı ve diri bir görünüm elde etmiş olunur.

Lifting Bakım Nasıl Yapılır?

Lifting bakımında sarkma ya da ince kırışıklığı olan kişiler deri altlarına enjekte edilen dolgu maddesi ile yüzlerinin daha dolgun ve sağlıklı görünmesini sağlar. Lifting bakımda ilk önce gerekli analizler yapılır. Bu cildinizin hangi bölgesine işlem yapacaksanız onu belirlemek içindir. 

Daha sonra uygulanacak bölgeye küçük iğne delikleri açılarak oradan mikro kanüller ile dolgu maddesi uygulanır. Yüz liftinginde, yanak bölgesi, çene bölgesi, göz bölgesi ve ağız bölgesine işlem uygulanabilir. Bu yöntemde cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan, cerrahi işlemde yapılabilecek bir etki ameliyatsız olarak yapılmış olur. 

Bu da ameliyatsız olarak yüz germe işleminin yapılmasını sağlar. Lifting bakımlarında amaç, hücre yenilenmesini teşvik etmek olmalıdır. Cildin yaşlılık nedenlerine karşı koyularak, hücre savunması arttırılılır. Lifting bakımda diğer bir amaç ise, hücre yenilenmesini arttırmak olmalıdır. Cildin kolajen yapısı korunarak elastin sentezi arttırılır. 

Ciltte oluşan kırışıklıkların gözle görünür şekilde azaltılması hedeflenir. Cilt metabolizması hızlandırılarak cilt; gergin, canlı ve esnek bir hale kavuşturulur. Lifting bakımda bu amaçlara ulaşabilmek için ikinci seansın tamamlanması daha doğru olacaktır. 

Yüz liftinginde yorgun, hasta ve yaşlı kaslar uyarılarak deforme olan kasların sıkılaşması ve toparlanması amaçlanmaktadır. Yaklaşık olarak toplamda 10 seanslık bir kür uygulanır. Ayrıca kürlerin ortalama süresi ise 1 buçuk saate yakındır. 

Lifting Bakımının Faydaları Nelerdir?

Lifting bakımındaki faydaların başında ameliyatsız ve kimyasal işlem uygulanmadan sorunlu cildin dolgu işleminin yapılması vardır. Çünkü hemen hemen herkes ağrısız ve acısız bir yöntemle cilt problemlerinin ortadan kalkmasını arzular. 

Bunun dışında ise, 

 • Cilt işlemden sonra aydınlanır ve canlanır, 
 • Hücre yenilenmesi sağlanır, 
 • Kırışıklıklar giderilir, 
 • Ciltteki sarkıklıklar toparlanır, 
 • Göz çevresindeki ve yanak bölgesindeki çökmeler toparlanır, 
 • Yüzün kaybolan hacmi geri kazandırılır, 
 • Yüz kontürü düzelir ve belirgin hale gelir, 
 • Cilt beslenerek kolajen üretimi üst seviyelere çıkar, 
 • Cildin gençleşmesi sağlanır. 

Tuzla Lifting Bakımı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Lifting Bakımı sağlık kuruluşlarında uzman hekimler tarafından yapılması gereken ciddi bir işlemdir. İstanbul, Tuzla lifting bakımı fiyatları, sağlık kuruluşunun fiyat politikası ve cilt bakımını uygulayacak olan uzman hekime göre değişiklik gösterir. Bu konudaki en sağlıklı bilgileri işlemi yaptıracağınız kuruluştan edinebilirsiniz.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.