Termo Maske

Termo maske adından da anlaşılacağı gibi cilde ısı işlemi veren bir maske türüdür. Cilt yüzeyine fırça yardımıyla sürülen bu maskeyle cilt yüzeyi kademeli olarak ısınır daha sonra ise kademeli olarak sıcaklığını yitirir. 

Cildimiz vücudumuzdaki en önemli organlardan biridir. Cildinizi ne kadar iyi korursanız cildinizin yaşlanması da o kadar gecikmiş olur. 

Tuzla Termo Maske

Cildimizi değiştirebilmek gibi bir olanağımız olmadığı için zaman içinde ciltte meydana gelen sorunlarda, bu sorunların onarılması için bir takım işlemlerin yapılması gerekir. 

Cilt bakımı ile bu sorunları azaltabilir ya da tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Kısacası cilt sorunlarınızı önemser ve cilt sorunlarının çözümü konusunda yardım almanız cilt sağlığınız için önemlidir. Uzmanlar da bu konuda hem fikir. Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cilt sağlığının devamı için düzenli olarak cildin beslenmesi ve gerekli işlemlerin yapılması önerilmektedir. Tabii ki tüm bunlara rağmen cilt sorunları genetik özellikler de taşıyabileceğinden dolayı yine de baş gösterebilir.   

Bu yazımızda Termo Maskenin ne işe yaradığı, nasıl uygulandığı ve faydaları hakkında bilgiler vererek cilt bakımı konusunda fikir sahibi olmak isteyen kişilere de yardımcı olmaya çalışacağız. 

Maske, cilde ekstra bakım ve canlılık vermek amacıyla uygulanan bir temizleme yöntemidir. Hangi maskeyi kullanırsanız kullanın maskelerin genel amacı, cildin temizlenmesi prensibine dayalıdır. 

Termo Maske Nasıl Yapılır?

Termo maske için kullanılan pembe maske işlemine başlamadan önce, cildin yağ tabakasından arındırılarak temizlenmesi gerekmektedir. Bu işlem sadece termo maske uygulaması için değil diğer uygulamaların da ilk kuralını oluşturmaktadır. İşlemler öncelikle temiz cilde uygulanmalıdır. 

Termo maske, bio-moleküler bileşiklerinden oluşmuş bir maske çeşididir. Cilt hücrelerinin yapı ve hayatiyetini sürdürebilmeleri için gerekli molekülleri yapısında barındırır. Cilt yüzeyine maske uygulaması için cilt hazırlanır. Daha sonra ise termo maske bir fırça yardımı ile yüz bölgesine uygulanır. 

Göz çevresi ve ağız çevresine maske uygulanmaz. Termo maske genel olarak her yaş gurubundaki kişilere uygulanabilmektedir. Ancak cildinizin bu tür maskelere karşı hassasiyeti olabileceği göz önünde bulundurularak işleme başlanması gerekir. 

Bunun dışında maskeler genel anlamda kişilerin cildini kurutmaması için, düzenli aralıklarla nem terapilerinin de yapılması ihmal edilmemelidir. Maske kullanımı konusunda uzmanlardan görüş alınmasına dikkat edilmeli, cildiniz için uygun olan maske seçilmelidir. Maskenin popülaritesinden ziyade cildin gereksinimlerine göre tercihler belirlenmelidir.

Termo Maske Faydaları Nelerdir?

  1. Cildinizde, kollagen aktivasyonunu ve onarımını sağlayan vitamin, mineral ve su dengesini sağlayarak erken cilt yaşlanmasına karşı etkin koruma sağlar. 
  2. Cildi pürüzsüzleştirerek, kırışıklıkların ciltten uzaklaştırılması, giderilmesi sağlanır.
  3. Nem oranını dengeleyerek, yumuşak ve ipeksi bir doku oluşturulmaya çalışılır.
  4. Yıpranmış ve tahriş olmuş ciltlerin yapılanmalarında  önemli rol oynar.
  5. Açık gözeneklerin ve yüz ovalinin sıkılaşmasını sağlar ve cilt gerilerek sıkılaşır
  6. Doğal destekleyiciler yoluyla cildin yenilenme sürecini hızlandırır.
  7. Akne izlerini ve güneş lekelerini gidermeye karşı yardımcı olur.
  8. Vitamin, mineral, antioksidan ve hiyoloranik asit gibi aktif maddelerin absorbsiyonunu arttırarak, cildin yağ dengesini kontrol altında tutmak amaçlanır.
  9. Hücre metabolizmasını düzenler. Böylece akne ve sivilce oluşumunu da önlemiş olur.

Mucize maske olarak ifade edilen termo maske cilt yüzeyine uygulandıktan 15 dakika sonra, belli bir oranda ısınarak sıcaklığını 42 dereceye kadar çıkarır. Daha sonra ise bu sıcaklık kademeli olarak yavaş yavaş soğur 0 dereceye kadar düşer. 

Maskenin bunu yapmaktaki amacı cilt yüzeyinde bir serinlik yaratarak, oluşan sıcaklıkla gözeneklerin açılmasını sağlar. Bu sırada da aktif maddeler cilt hücrelerine nüfuz ederek yenilenme süreci başlamış olur. 

Tuzla Termo Maske Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İstanbul, Tuzla termo maske fiyatları, işlemin yapıldığı merkeze göre değişiklik göstermektedir. Ciltteki kan dolaşımını uyguladığı ısı işlemiyle arttırarak aktif maddelerin hızlı bir şekilde hücrelere ulaşması noktasında etkili bir tür olan termo maske fiyatları güzellik salonlarının fiyat politikalarına bağlı olarak değişir. 

Maskeyi uygulayan sağlık kuruluşlarının merkezi konumu, tedaviyi uygulayacak olan uzmanın tanınmışlığı, kullanılan malzemelerin kalitesine bağlı olarak cilt bakım ürünlerinin fiyatları da değişkenlik gösterebilir. 

Bu konuda hassasiyeti olan kişiler bakım yaptırmayı düşündükleri sağlık kuruluşları ile iletişime geçerek bilgi alırlarsa daha uygun olur. Böylece uzmanlardan cildiniz  ve kullanılacak maske türleri hakkında da bilgi alarak cildiniz için en uygun olan maske türünü seçmiş olursunuz. 

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.