Ultrasonik Peeling

Ultrasonik peeling uygulaması cilt yüzeyine yeni teknolojik cihazlarla 25.000 Hz frekans seviyesinde ses dalgasının verilmesi ve bu işlem sırasında cildin solüsyonlarla uyarılması işlemine verilen addır. 

Cildin tedavi edilecek bölgesine gönderilen bu ses dalgaları, cildin yüzeyinde vibrasyon oluşturup epidermis tabakasının zarar görmeden soyulması ve cildin ölü hücrelerden arındırılması amaçlanır. 

Tuzla Ultrasonik Peeling

Cildinizin derinlemesine bir temizlik işleminden geçmesini isterseniz yaptırmanız gereken işlem, utlrasonik peeling olmalıdır. Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son yıllarda kadınlar tarafından tercih edilen derinlemesine bir cilt temizliği olan ultrasonik peeling ile cildinizdeki birçok sorunla baş ederek cildinizin canlanmasını, tazelenmesini ve nefes almasını sağlayabilirsiniz. Özellikle siyah noktalar ve ölü hücreler üzerinde etkili olan bu işlemle cildinizin en üst tabakası soyularak, cildinizin tazelenmesi sağlanır. 

Ultasonik Peeling işlemini yaptırmak istediğinizde profesyonel güzellik salonlarından yardım almanız, cilt sağlığınız için doğru bir karar olabilir. Cildin soyularak temizlenmesi mantığı ile hareket eden bu yöntemle cildiniz detaylı bir temizlik işleminden geçirilir. Bu sayede cildiniz yenilenerek tazelenmiş olur.  

İstanbul, Tuzla’da bulunan salonumuzda, ultrasonik peeling uygulaması, ultrason ses dalgası peeling yapılan alana su püskürterek cilt gözeneklerinin derin noktalarına kadar olan kir ve yağların ortadan kaldırılmasını sağlar. Cildiniz ultrasonik peeling ile kir ve ölü hücreden arındırılarak diğer cilt bakım işlemleri için hazır hale getirilme evresidir. 

Ultrasonic Peeling Nasıl Uygulanır?

Ultrasonic peeling cihazı kullanılarak tedavide uygulama yöntemi hemen hemen standarttır. Cihazın cildinize değen yüzeyi olan prob adı verilen kısmı sayesinde ses dalgaları cildinize nüfuz eder. Ultrasonik peeling uygulaması yapılmadan önce ve yapıldıktan sonra birçok adımın yapılması gerekmektedir. 

Ultrasonik peeling uygulamasında takip edilmesi gereken işlem basamakları ise şunlardır: 

 1. Bakım yapılacak kişinin işlem için hazırlanması
 2. Cihazın tüm değerleri sıfırlanır ve yeni işlem için yeni değerler girilir
 3. Bakım solüsyonu hazır edilir
 4. Solüsyon ile ıslatılan pamuk, peeling yapılacak bölgesine sürülür
 5. Probunu yatay olarak tutulur ve üzerine su damlatılır
 6. Ultrasyon dalgaları aktifleştirilir ve ultrasyon işlemine geçilir
 7. Cilt yüzeyi ve boyun cihazla taranır
 8. İşlem tamamlandığında cilde tonik ve nemlendirici sürülerek uygulamaya son verilir

Bu işlemler tamamlandıktan sonra, uygulamayı yaptıran kişinin cildini işlem öncesi ve sonrası gözlemlenmesi önemlidir. Bunun dışında tedavi sırasında cildin uygun sıvılarla ıslatılması, cildin nem dengesi için önem arz eder. İşlemin daha hızlı etki göstermesi açısından solüsyon yardımıyla bu işlemler yapılabilir.

Ultrasonic Peeling Faydaları Nelerdir?

Ses dalgaları ve cihazın ucundaki aparat yani probun titreşimine göre ultrasonik peelingin faydaları da değişiklik gösterebilir. 

Ultrasonik peeling uygulamasıyla sağlanacak faydaları sıralayacak olursak;

 1. Sebumun, siyah noktaların, kozmetik ürünlerin vb. zararları etkenlerin ayrıştırılması sağlanır.
 2. Ciltte kıl kökleri ve porların açılması sağlanır.
 3. Sivilce oluşumları engellenir.
 4. Hücre yenilenmesini sağlar.
 5. Cilt yumuşak ve pürüzsüz bir yapıya kavuşur.
 6. Lekelerin açılmasına ve cilt katmanlarında kan dolaşımının sağlanmasına yardımcı olur.
 7. Ultrasonic peeling tedavisinin sağladığı faydalar son yıllarda derinlemesine cilt tedavileri için bu yöntemin yaygın olarak kullanılmasını sağlamıştır. 
 8. Mikro masaj etkisi sayesinde ciltte sağlıklı kan akışı sağlanarak hücre metabolizması da hızlandırılır.

Ultrasonic peeling, sağladığı yararlar ve uygun fiyatları nedeniyle son yıllarda kadınlar sağlık kuruluşlarında bu işlemi de tercih etmektedir. Ultrasonik ses dalgalarının cilde temas etmesi ve özel solüsyonlarla işlem başarılı bir şekilde tamamlanır.

Cilt bakımı sağladığı faydalar ve uygun fiyatları nedeniyle son yıllarda en çok tercih edilen cilt bakım yöntemleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Ultrasonik ses dalgalarının cilde temas etmesi ve özel solüsyonların cilde nüfuz etmesi ile tedavi uygulanmaktadır.

Ultrasonik peeling kaç günde iyileşir?

Ultrasonik peeling işlemlerinde iyileşme süresi hastadan hastaya değişim gösterebilmek ile birlikte ortalama 1 hafta içerisinde hastanın iyileşme süresi tamamlanacaktır. Bu işlem sonrası iyileşmenin ne kadar süre içerisinde tamamlanacağı üzerinde hastanın cilt yapısı ve işlemin spesifik özellikleri belirleyici rol oynayacaklardır. Bazı hastalarda bu süre 4 – 5 günken bazı hastaların iyileşme süreleri 1 haftayı aşabilir. 

Ultrasonik peeling etkisi ne kadar sürer? 

Ultrasonik peeling uygulamaları son zamanlarda oldukça yaygın olarak uygulanan işlemler olmak ile birlikte bu işlemlerin kalıcılık süreleri ortalama 2 yıldır. Ultrasonik peeling uygulamasının etkilerinin ne kadar süre boyunca kalıcı olacağı üzerinde hastanın cilt tipi oldukça belirleyici bir rol oynayacaktır. Buna karşın hastaya uygulanan işlemin doğası da etki süresi üzerinde belirleyici olabilir.

Ultrasonik peeling cilde zarar verir mi?

Ultrasonik peeling işlemlerinde, işlemin doğasından kaynaklanan herhangi bir risk faktörü bulunmamaktadır. Bu işlem, hastanın cildine zarar vermek değil, aksine hastanın cilt onarımını sağlamak üzere gerçekleştirilir. Yani ultrasonik peeling işlemlerinin cilt için herhangi bir zararlarından bahsetmek mümkün değildir. Eğer hastanın alerji ya da benzeri bir durumu yok ise ultrasonik peeling işleminin herhangi bir zararı olmayacaktır.

Ultrasonik peeling lekeleri geçirir mi?

Son dönemlerde oldukça yaygın olarak uygulanan ulrasonik peeling işlemleri ile lekelerden kurtulmak mümkündür. Ultrasonik peeling işlemleri ciltten zararlı tabakaların temizlenmesi, ciltteki bakterilerin yok edilmesi, cildin derinlemesine nemlendirilmesi, ve lekelerin yok edilmesi gibi son derece önemli etkilere sahiptir. Ultrasonik peeling işlemi sonrası leke görünürlüğü kayda değer oranda azaltılabilir.

Tuzla Ultrasonic Peeling Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Ultrasonik peeling uygulaması, uygulamayı yapacak olan uzmanın ve güzellik salonunun fiyat politikasına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Tedavide kullanılan cihazların yeni nesil cihaz olup olmadığı, tedavi yöntemi, kullanılan solüsyon ve diğer malzemelerin kalitesi ve bunların dışında birçok etken ultrasonik peeling uygulamasının fiyatlarını etkilemektedir. 

İstanbul, Tuzla’daki salonumuzda ultrasonik peeling fiyatları, alınacak tedaviye göre belirlenmektedir. Ancak ultrasonik peelingte elde edeceğiniz başarı ve tatmin ödeyeceğiniz miktara göre paha biçilemez olmaktadır.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.