Altın Oran Kaş Tasarımı

Erkek ya da kadın farketmeksizin yüzdeki ifadeyi en net şekilde gösteren kısım kaş bölgesi olmaktadır.

Günlük hayatta öfkeli ve mutsuz gösterebilen kaş şekli, kişiyi olumsuz etkilemekte ve diğer yandan yaşını çok daha ileri gösterme potansiyeline de sahiptir.

Kişinin kaş bölgesinde bulunan kıl yoğunluğu, kaşların düşüklüğü ya da seyrekliği yüz bölgesini etkileyen unsurlar arasındadır. Uzman kişiler tarafından tasarlanmasına karar verilen kaşlar ise estetik açıdan iyileştirilebilir ve çok daha canlı bir görünüme kavuşturulabilir.

Estetik kaygı ile birlikte yapay görünümden uzak kalmak isteyen kişiler için altın oran kaş tasarımı yapılmakta, en doğal ve kaliteli sonuçlar elde edilmektedir.

Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tuzla Altın Oran Kaş Tasarımı

Altın Oran Kaş Tasarımı Nedir?

Kaş tasarımında birçok detay değerlendirilirken kişinin yaşı, ifade yoğunluğu ve yüzün diğer bölgelerine göre oranın belirlenmesi estetik açıdan en önemli unsurdur.

Altın oran ise tüm yüzün birbiri ile uyumunu, işlem yapılan bölgenin ölçüm değerleri ile uygunluğunu kapsar. Herkese eşit şekilde tasarım yapılmaması ve kişiselleştirilmiş işlemler uygulanması estetik ile birlikte doğallığı korumaya yardımcı olmaktadır.

Kişinin alın bölgesi, göz kapağı düşüklüğü, dudak yapısı gibi birçok detayı ölçümleme ile ilerleten altın oran hesaplama süreci kapsamlı bir detaylandırmayı gerektirmektedir. Altın oran, her alanda kullanılan bir yöntem olmakla birlikte özellikle estetik cerrahi operasyonlarda da çokça başvurulan bir ölçüm hareketidir.

Yüzün başlangıç, bitiş ve yükselme noktaları hesaplanmakta dolayısıyla tüm işlem bu noktalara göre belirlenmektedir. Altın oran kaş tasarımı yapan uzmanlarla iletişim halinde olmak sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesine de sebep olmaktadır.

Kişilerin istediği sonuçlar elde edilmeye çalışılırken doğallık öncelikli olmalıdır. Kaş tasarımında beğenilen bir model arzu edilse de kişiye uygun olmayan tasarım negatif görüntülere sebep olacaktır. Seyrek kaş ile yoğun bir kaş aynı model dahi olsa aynı etkiyi vermeyecektir.

Yüz bölgesinin diğer organlarla uyumu da diğer bir önemli noktadır. Başkasında çok beğenilen bir kaş tasarımı sizde aynı etkiyi vermeyebilirken, ifadeleri donuklaştırabilir ve yapay bir görüntü elde etmenize neden olur.

Bu sebeple detaylıca incelendikten sonra karar sürecine gidilmeli ve en iyi sonuç alınana kadar ön provaya devam edilmelidir.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Altın Oran Kaş Tasarımı Nasıl Çizilir?

Güzel olarak kabul edilmenin en önemli göstergesi; kişinin vücut hatlarının, mimiklerinin ve yüzdeki diğer organlarının yaşa bağlı ilerlemesinin kendi içerisinde uyumlu olmasıdır. Bu uyuma kişi sahip değilse, kaş tasarımını estetik müdahaleler ile gerçekleştirilebilmekte ve altın oran ölçümleri kullanılmaktadır.

Konforlu ve hijyenik bir süreç içerisinde kişinin önem verdiği şekil ve duruş görüşme kısmında konuşulur. Sonrasında kaş tasarımı işleminin süresi, renk değişkenliğine karar verilmesi ve yaşa bağlı değişimler var ise bunların ortadan kaldırılması önemlidir.

Genetik faktörlere bağlı olarak kaşta düşüklük, kıllarda seyrelme ve zaman zaman dökülme gibi birçok değerlendirilmesi gereken seçenek mevcuttur. Altın oran ölçümü ile yüze en uygun ölçüm yapılabilmekte olup yüzün tamamına uygun yeni bir bakış kazandırılabilir ve sonrasında işleme geçilir.

Altın oran hesaplanmasında ilk olarak yüz bölgesinin değerleri alınmaktadır. Öncelik olarak dikkat edilen husus, burun kanadından kaşa uzanan paralel bir çizgi düşünülmesidir. Yukarı yönde eğimin olup olmadığı ve eğim var ise bu uzantının ne kadar olduğu hesaplanır.

Bakış ise bir diğer detaydır. Kişinin düz bir şekilde öne bakması halinde kaşın en yüksek bölgesinin göz bebeğine denk gelmesi gerekmektedir. Eğer bu durum kişide söz konusu değil ise kaşın en yüksek yerinin tekrar hesaplanması ve kaş tasarımının bu yönde ilerlemesi sağlanmalıdır.

Altın oran kaş tasarımı birçok detayı içerse de son olarak kaşın bitiş çizgisinin burun başlangıcına yatay olarak denk gelmesi ve kaş simetrisinin de kendi düzleminde uyum içinde olması diğer detaylardır.

Bu ölçüler dikkate alınmadığı takdirde kişide yorgun, üzgün ve mutsuz bir ifade devamlı olarak görülürken, diğer yandan sert müdahalelerde ise kişi sürekli şaşkın ve panik hali varmış görüntüsünü yansıtır.

İki durumda da kişi günlük hayatı içerisinde zorlanırken kendisinin bu sabit istemsiz tavrından da rahatsız olma ihtimali yüksektir.

İdeal kaş tasarımı tüm yaşlılık belirtilerini kaldırmakla birlikte, yüz bölgesinde simetriyi ve uyumu sağlar. Kişi için en doğru kararın verilmesi için taslak çizimi yapıldıktan sonra hemen uygulamaya başlanmaz. Dolayısıyla ten rengine uygun pigmentlere bakılır.

Sürecin devamında ise çizimi tamamlanan kaşta seyrekleşme var ise boyama ile doldurma işlemi yapılırken, şekil bozuklukları varsa da bunların tüm rötuşları tamamlanır.

Kişi birkaç hafta içerisinde tam iyileşme ve alışma sürecinden sonra rahatça kaşlarını kullanabilirken daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşmuş olur. Sağlık açısından hiçbir zararı bulunmayan ve tüm yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırırken kişiye doğal bir kaş tasarımı bırakılmış olur.

Uzman kişiler tarafından altın oran tasarımı ile kaşlarınızı yıllar boyu aynı doğallıkla kullanabilir, salonumuz bünyesinde doğal ve simetrik sonuçlara sahip olabilirsiniz.

Ekibimiz
İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.