Cilt Bakımı

Cilt bakımı, estetik açıdan kişiyi psikolojik olarak etkilemesinin yanı sıra sağlık açısından da gereklidir.

Ergenlik çağı ile birlikte hormonlar ile sebum dengesinin değişmesi cilt bakımını gerektirmektedir.

Yüzde yağlanma, sivilcelenme ve siyah nokta gibi gözle görülür cilt problemlerinin önüne cilt bakımı ile geçilebilir. Öncesinde cilt tipi öğrenilmeli ve kişiye özel bir rutin oluşturulmalıdır.

Profesyonel kişiler tarafından detaylı cilt analizi ve sonrasında derinlemesine cilt bakımı ilk adımdır. Yaş ilerlemesiyle birlikte cilt bakımına devam etmek yaşlanma, sarkma, kırışıklık ve leke sorunlarının önüne geçmektedir.

Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tuzla Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

• Cilt analizi bu aşamada en önemli adımdır. Cilt tipi kişiye özgüdür ve alerjik durumlar var mı dikkat edilmelidir.
• Cilt tipi belirlenen kişilere bir rutin oluşturulur. Yağlı cilt ile kuru cilt bir olmayacağı için bakımları da aynı değildir. Kullanılan ürünlere dikkat edilmeli ve olası sorunların önüne geçilmelidir.
Analiz aşamasından sonra cildin tamamen makyaj ve siyah nokta gibi kalıntılardan arındırılması gerekir. Yağ ve kirden arındırılan cilt artık temizdir ve uygulamalara hazırdır.
Temizleme aşamasında cilde nazik davranılır ve çizme, hassasiyet yaratma gibi konuların önüne geçilir.
• Siyah nokta, yağ birikimleri uzman tarafından profesyonel bir şekilde temizlenir.
• Cilt ölü derilerden de arındırılmak için peeling yapılır. Peeling işlemi cildi yenilerken diğer yandan geniş gözenekleri de sıkılaştırır.
Gözenekleri sıkılaşan cilt için maske ve sonrasında nemlendirici uygulamasına geçilir.

Tüm bu aşamalar kişiye özgüdür ve genel adımlardır. Eklenmesi ve çıkarılması gereken adımlar elbette olabilir. Tedaviye yönelik serum seçimi, krem önerisi gibi. Hassasiyet sorunu olan kişiler de bu durumun farkındaysa analiz aşamasında söylemeli ve bilgi verilmelidir.

Alerjik reaksiyonlara sebep olunmaması için kişinin cildinde ufak bir bölgeye ürünler uygulanır ve olumsuz durumların önüne geçilir. Fakat yine de tedbirli olmak gerekir ve cilt konusunda ki risklere her zaman dikkat edilmelidir.

Cilt Bakımı Çeşitleri Nelerdir?

Mezolift Uygulaması:

Mezolift uygulaması ise aynı şekilde cilde mikro düzeyde enjekte edilmesidir. Enjekte edilen maddeler ise vitamin, amino asit ve minerallerdir. Cilde gerekli bu adımlar sonrası ciltte gözle görülür iyileşme sağlanır. Burada diğer önemli detay ise cilde özel hazırlanan içeriklerdir. Kişide sorun, kuruluk ve lekeler ise ayarlama ona göre yapılır. Lekenin derinliğine ve çokluğuna göre de dozajlar ayarlanabilir. İşlem sonrası cilde ayrıca yoğun nem desteği verilir. Ciltte her ne kadar yağlanma dahi gözükse nemsiz bir cilt daha çok yağlanır. Dolayısıyla destek almanız bu açıdan çok önemlidir ve sorunların önüne bir an önce geçilmelidir.

Peeling uygulamaları:

Kimyasal içerikli peeling çeşitleri pek çok sorunun tedavi yöntemidir. Cildin en üst tabakasının soyulmasına neden olurken cilt yenilenir ve canlı bir görünüm sağlanır. Genç yaşlarda cilt daha çok kendini yenilemeye hazır durumdayken yaş ilerledikçe sorunlarla birlikte yenilenme süreçleri de azalır. Geniş gözenekler, lekeler, akne sorunları gibi cildin yapısını ve görünümünü etkileyen durumlar ortaya çıkar. Cildi soymaya yardımcı olan ve sıklaşan sorunların önüne geçen peeling uygulaması merkezlerin tercih ettiği bir yöntemdir. Kişiyi günlük hayatından koparmaz ve etkisi devamlıdır. Belirleyen periyotlarda tekrarlanması gereken peeling cilt bakımı konforlu, acısız ve ağrısızdır.

Lazer Tedavileri:

Lazer tedavisi diğer tedavilerden farkı ciltte eksilen elastin miktarını arttırır ve dolayısıyla kolajen üretimini sağlar. Kişiyi rutin yaşamından koparmayan bu yöntem, teknolojik ilerlemeler ile oldukça faydalı sonuçlar alır hale gelmiştir. Kök hücreleri aktif hale getiren lazer tedavi, ciltte yenilenme ve gençleşme görülmesini sağlamaktatır.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Cilt bakımında en önemli nokta belirli bir rutin oluşturmanız ve bunu günlük olarak yapmanızdır. Cilt bakımı faydaları kişiye sağlıklı bir cilt sunarken, yaşlanmanın belirtilerini de ciddi oranda azaltır.

Genel olarak faydaları şu şekildedir:
• Ciltte ton eşitliğini sağlar • Leke sorunu olan ciltlerde lekelerde azalma görülür • Siyah noktaların tamamen temizlenmesi sağlanır • Sivilce tedavisine faydası vardır • Geniş gözenek sorunlarını hafifletir • Cilt kuruluğu ve aşırı yağlanma kontrol altına alınır • Aktif vitamin ve asit ürünleri ile ciltte yenilenme gerçekleşir.
Cilt bakımı bir bütün halinde ilerlenmesi gereken bir sağlık adımıdır. Yenilen gıdalardan, çevre temizliğine hatta strese bağlı hormonal bozukluklara kadar detaylı bir süreçtir.

Kişi tüm bu maddelere dikkat etmesiyle birlikte aslında kendine bütüncül bir açıdan yaklaşmış olur. Bu sebeple cilt bakımı, kişiye hem psikolojik açıdan hem estetik açıdan yarar sağlamaktadır.

Tuzla Cilt Bakımı Fiyatları Nelerdir?

Tuzla cilt bakımı fiyatları için bir aralık belirlemek zordur. Kişinin cilt tipi, alerjik durumları, leke sorunları gibi pek çok muayene edilmesi gereken durumlar vardır.

Özellikle leke ve sivilce izleri, tedavinin seyrini değiştiren ve yöntemlerin çeşitlenmesini gerektiren uygulamalardır. Bu sebeple kişi öncelikle muayene olmalı, cilt tipini öğrenmeli ve adımları analiz etmelidir. Uzman tarafından oturtulan rutinler sonucu bir fiyat aralığı sunulabilir.

Kişi rahatsız olduğu durumları belirtmekle kalmayıp, cilt bakımı sonrası yenileme işlemlerine devam etmelidir. Her tedavi süreci gibi cilt bakımı da tek seferlik bitirilebilecek bir durum değildir. Tedavinin sıklığı kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

fakat gözeneklerin yeniden genişlememesi ve izlerin tam çözüme kavuşması için birden fazla bakım gerekebilir. Sonrasında rutinin oluşması ile kendi evinizde de günlük bakımlara devam edebilir ve gerektiği durumlarda profesyonel yardım alabilirsiniz.

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.