Kalıcı Makyaj

Günlük hayat telaşı içerisinde makyaja düzenli bir zaman ayıramayan kişiler için kalıcı makyaj oldukça konforlu bir uygulamadır. Cilt için özel üretilen pigmentlerin cildin alt tabakasına enjekte edilmesine denir. Özellikle kaş tasarımı, dudak kontürü ve eyeliner gibi uygulamalarda tercih edilir.

Kalıcı makyaj diğer yandan genetik ya da bir hastalık sebebi ile kaşlarında dökülme, seyrelme yaşayan kişiler içinde önerilir. Doğal görünüm ve canlılık katması ile dökülmenin yanı sıra eski kaşlarınıza göre kalıcı makyaj boyası çok daha farklı bir görünüm katar.

Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tuzla Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Solgun ve yorgun ifadeyi ortadan kaldırmak için seçilen kalıcı makyaj uygulamasında farklı teknikler vardır. Bu teknikler şöyledir:
• Kıl tekniği • Microblading • 3D kıl tekniği • Dolgu tekniği

Kalıcı Eyeliner Nasıl Yapılır?

Estetik görünümüne dikkat eden kişilerin her gün düzenli olarak yapmak istemesinin yanı sıra farklı sebeplerden dolayı kalıcı hale getirmesi için seçtikleri bir yöntemdir.

Eyeliner çizgisini pürüzsüz çekmek zordur ve çoğu kişi uygulama zorluğundan dolayı vazgeçmektedir. Fakat uzman kişiler tarafından mikro iğneler ile kirpik diplerine istenilen şeklin çizilmesi kişi için büyük kolaylıktır.

Pigmentlerin kirpik diplerine uygulanması sonrası bölgeye 3 gün su ile temastan kaçınılmalıdır. Sonrasında hassasiyet meydana gelirse antibiyotik kremler kullanılabilir.

Kalıcı Makyaj Dudak Renklendirme

Dudak çevrelerinde pigment kaybı yüzde solgun görüntüye sebep olur. Solgun ve şekilsiz dudak kenarlarından rahatsız olan kişiler kalıcı makyaj ile dudak kenarlarını daha belirgin hale getirebilir. İşlem öncesinde uyuşma sağlanması için anestezik krem uygulanır.

Ortalama 30 dakika beklendikten sonra işleme başlanır. Dudak kalemi ile dudağa şekil verilir. Acı ve ağrı hissedilmezken işlem süresi yaklaşık 1-2 saat aralığındadır.

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanır?

• Dudak çizgilerinde asimetri sorunu olanlar • Dudakta pigment kaybı yaşayanlar • Makyaj malzemelerine reaksiyon gösterenler • Çeşitli sebeplerden dolayı kaşlarda dökülme sorunu yaşayanlar • Makyaj yapmaya vakit ayırmak istemeyenler için kalcı makyaj kalıcı bir çözüm sunmaktadır.

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanmaz?

Kalıcı makyaj her ne kadar acısız ve yan etkisiz bir işlem olsa da bazı gruplar için yapılması uygun değildir. Bu kişiler şöyle sıralanabilir:
• Hamile kişiler • Emziren anneler • Şeker hastaları • Aids taşıyıcıları
Diğer yandan kanser hastaları doktorlarından onay alarak kalıcı makyaj yaptırabilir. Fakat aktif yara ve et benleri gibi cilt üzerinde hassaslık bulunan kişilere önerilmez.

Ayrıca sivilce tedavisi gören ve bu sebeple ilaç kullanan kişilere de yapılmaz. Çünkü kullanılan Roakutan gibi ilaçlar cildi son derece hassaslaştırırken yan etkiye de sebep olabilir.

Kalıcı makyaj düşünen kişiler bu sebeple hamilelik şüphesi varsa ya da düzenli olarak kullandıkları bir ilaç varsa muayene sırasında bilgi vermelidir. Enjekte edilen pigmentler her ne kadar doğal içerikli olsa da kişiye özgü kararlar verilmesi gerekir.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Dayanıklıdır?

Kalıcı makyaj uygulamasında merak edilen en önemli soru ne kadar kalıcı olduğudur. Belli bir süre belirtmek yanlış olsa da, kısa sürede deforme olan bir uygulama değildir. Kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Sebepleri arasında kişinin yaşı, ten rengi, maruz kaldığı ortam ve cildin hassasiyeti etkendir.

Kuru ciltlere göre yağlı ciltlerde daha fazla kalıcılık sağlanırken minimum etki 2 yıl sürer. Kişi beyaz tenliyse cilt kendini sürekli olarak yeniler ve kalıcı makyajda soluklaşma görülür. Kısım kısım silinen ya da deforme meydana gelen bu durumda rötuş gerçekleştirilir.

Kalıcı Makyajın Avantajları Nelerdir?

Kalıcı makyajda olumsuz durumlar oldukça azdır. Çünkü malzemelerin bitki özlü olması, alerjik reaksiyonların görülmesini engeller. Diğer yandan steril olacak şekilde her bireye iğneler bir defa olmak üzere kullanılır.

Klasik makyaj uygulaması gibi tekrar tekrar kullanılmaz. Kalıcı olmasının yanı sıra ağrı ve acı hissiyatı yoktur. Bu sebeple pek çok kişinin tercihi olmaktadır.

Kalıcı makyaj uygulaması sonrası iğnelerden dolayı uyuşma sonrası ödem ve kaşıntı gibi yan etkiler nadiren de olsa görülebilir. Kısa süre içerisinde bu yan etkilerin geçmesi beklenir fakat istisnai bir durum ile karşılaşma olursa güzellik salonunuz ile iletişime geçmeli ve bilgi almalısınız.

Kalıcı makyajdan ne kadar sonra makyaj yapabilirim?

Kalıcı makyaj uygulamasını gerçekleştiren kişilerin bu uygulamanın devamındaki 1 haftalık sürede herhangi bir kozmetik ürün kullanmamaları tavsiye edilir. Buna ek olarak kalıcı makyaj sonrası birkaç gün doğrudan güneş altına çıkılmamalı ve 1 hafta kadar denize girilmemelidir. Uygulama sonrası bir süre solaryum ve cilt bakımından da uzak durulmalıdır.

Kalıcı makyajın dezavatajları nelerdir?

Günümüzde sıklıkla uygulanan kalıcı makyaj çalışmalarının her durum için geçerli olan herhangi bir dezavantajı bulunmamaktadır. Bu uygulamalar steril ortamlarda, deneyimli kişiler tarafından uygulanırlar ise bu işlemler herhangi bir dezavantaj ya da risk barındırmazlar. Kalıcı makyajın herhangi bir cilt problemi ya da alerjik reaksiyona yol açmaması için bu işlemi uygulatacak kişilerin öncesinde gereken sağlık kontrollerinden geçmeleri gerekir.

Tuzla Kalıcı Makyaj Fiyatları Nelerdir?

Tuzla kalıcı makyaj fiyatları, kalıcı makyaj uygulaması yapılacak bölgeye göre değişkenlik gösterir. Kullanılacak bitkisel özlü boyaların kalitesi, kişinin hangi işlemleri yaptırmak istediği ve rötuş işleminin sıklığı da kalıcı makyaj fiyatlarını belirleyen unsurlar arasındadır.

Net fiyat bilgisi alabilmek için muayene olmalı; kalıcı makyaj yaptırmak istediğiniz bölgelere karar verilmelidir.

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.