Kalıcı Makyaj Fiyatları 2022

Kalıcı makyaj kaş, göz, dudak ve microblading fiyatları oldukça çeşitlilik gösterir.  Kaş dövmesi, kalıcı dudak makyajı, kalıcı göz makyajı (gölgeli eyeliner veya grafik eyeliner) ve microblading tekniği ile yapılan dövmelerin ücret konusunda değişkenlik gösterebileceği kesindir. Kalıcı makyajı deneyimli bir estetik uzmanı tarafından yapmanız hem sağlığınız hem de görünüşünüz profesyonelliği açısından oldukça fayda sağlayacaktır.

Ayrıca ödenen ücretin tek seans olarak mı yoksa tüm seansları mı kapsadığını sormayı unutmamalısınız. Kalıcı Makyaj fiyatları 2023 yılı itibariyle oldukça değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle işlem öncesi, işlem yaptıracağınız klinikte bu konuyla ilgili bilgi almalısınız.

Kalıcı makyaj, yüz gibi hassas bir bölgeye uygulanan önemli bir işlem olduğu için oldukça titiz davranılması gereken noktalar vardır. Herhangi bir yan etkisi bulunmasa da işlemin bilirkişi tarafından, kaliteli ekipmanlarla yapılması sağlığınız için oldukça önem taşımaktadır. 

Kalıcı makyaj uygulamaları genellikle güzellik merkezlerinde bu iş için donanımlı eğitim alan kişiler tarafından yapılmaktadır. Bu hususta dikkat etmeniz gereken nokta başvurduğunuz klinik, hastane ya da güzellik merkezinde işlemi yapacak kişinin eğitim sertifikasıdır. 

Kalıcı Makyaj tekniği dövmeye çok benzer. Her iki durumda da dermise pigmentler yerleştirilir. Fark tam olarak pigment türündedir: dövme pigmentleri biyolojik olarak emilemez, dolayısıyla tedavi “kesin” olarak tanımlanır, yani rötuş gerektirmez ve ömür boyu sürer. 

Oysa ki kalıcı makyaj pigmentleri biyolojik olarak emilebilir, sonuç olarak makrofajlar (bağışıklık sistemi) pigmentleri dış cisimler olarak tanır ve onları “facogitate” yani emerler ve sonuç olarak tedavi “kalıcı” olur, yani belirli bir süre kalır. Bu nedenle 6/10 ay sonra bir Doldurmaya ihtiyaç duyulacaktır. Mikropigmentasyon olarak da adlandırılan kalıcı makyaj tekniği sayesinde artık yüzdeki kusurları düzeltmek veya niteliklerini kalıcı olarak öne çıkarmak mümkün.

Kalıcı makyaj ne kadar sürer? Dövme ile arasındaki fark pigment türüdür. Kalıcı makyajda pigmentler biyolojik olarak emilebilir, bu nedenle bağışıklık sistemi pigmenti bulduğunda yutar. Kalıcı makyajın süresi sübjektiftir. Ana faktörler şunlardır: cilt tipi ve bağışıklık sistemi. Deri ise yağlı ise rengi daha fazla emer ve dolayısıyla daha az dayanır. 

Kendi bağışıklık sisteminiz: ne kadar güçlüyse, pigmenti yabancı bir cisim olarak o kadar çok tanır ve onu o kadar çok yutar. Daha genç bir cilde göre hücre yenilenmesi daha yavaş olan daha olgun bir cildin rengini daha fazla koruduğunu da hatırlatmakta fayda var. Bununla birlikte kalıcı makyajın süresi 6/12 ay arasında değişmekte olup sonrasında rötuş yapılması gerekmektedir.

Bahsedilen tedavi, dövmede olduğu gibi deri altına yerleştirilen renk pigmentinin kullanımına dayanmaktadır. Mineral pigmentlerden, dolayısıyla cilt üzerinde herhangi bir yan etkiyi önlemek için doğal olması gereken maddelerden bahsediyoruz. Kalıcı makyajda bulunan renkli pigmentler, iğneler kullanılarak dermisin ilk tabakasına yerleştirilir. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı’nın yürürlükteki yönetmeliğine göre sertifikalı ve onaylı pigmentlerin kimyasal katkı ve koruyucular eklenmeden kullanılması esastır.

Pigmenti yerleştirirken bu kurallara uyulmaması, cildin çeşitli enfeksiyonlar gibi komplikasyon riskine maruz kalması anlamına gelir. Bu nedenle tedavi her zaman konusunda uzmanlaşmış merkezlerde ve sektör profesyonelleri tarafından uygulanmalıdır.

Kalıcı makyaj, dövmelerde olduğu gibi kesin olmayan bir süreye sahiptir. Ortalama olarak 2/3 yıllık bir zaman penceresinden sonra uzaklaşma eğilimi gösterir. Pigment cilde uygulanır uygulanmaz, daha sonra yenilenmesi gereken bir lezyon oluşturur. 

Cilt bunu oldukça sınırlı bir süre içinde yapabilme yeteneğine sahiptir: iyileşme ortalama 3/5 günde gerçekleşirken, yüzey partiküllerini ortadan kaldırarak renk pigmentinin kesin olarak sabitlenmesini sağlayan tedavi sonrası asıl rejenerasyon aşaması, yaklaşık 30 günlük bir süreye sahip olabilir.

Zamanla, rengin doğal olarak kaybolmasına yol açan yenilenme süreci devam eder (ortalama 2/3 yılda): özünde, kalıcı makyaj sonrası cilt yenileme aşaması, renk pigmentinin tamamen ortadan kaldırıldığı aşamalardır. Kalıcı Makyaj Fiyatları birçok fiyat kapsamı dahilinde olduğu için tercih edeceğiniz klinik ya da uzmana göre değişiklik gösterecektir.

Leave A Comment

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.