Kirpik Lifting

Kirpik lifting uygulaması kirpiğe ekleme yapılmadan kıvırma ve sonrasında boyama işleminin tümüdür.

Güvenilirliği ile dikkat çeken ve ipek kirpikten ayrılan lifting uzun süren etkisi ile doğal bir görünüm sunar. İpek kirpikte eklemeler yapılması kısmen yapay görüntüye sebep olsa da kirpik liftingte böyle bir durum yoktur.

Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kirpik Lifting Nedir?

Aşamalardan oluşan kirpik lifting yaklaşık 1 saat süren bir uygulamadır. Öncelik olarak göz boyutu belirlenir ve buna bağlı olarak S,M,L çeşitleri olan silikon pedlerden biri seçilir.

Seçilen ped kirpikler için tutucu vazifededir. Bu sebeple kirpikler ped üzerine doğru yatırılır ve özel solüsyonlar ile tarama işlemi gerçekleşir.

Tek tek taranan kirpikler ayrılarak istenilen şekle getirilir ve birbirine yapışmaması sağlanır. Sonrasında tekrar özel solüsyonlar ile her kirpiğe ayrıca sürüm gerçekleşir.

Performansın tam görülmesi için kirpiklere streç çekilir. Bu aşamada kirpik uçlarına doğru sararma olan kişiler için boyama işlemi gerçekleşir. Boyama ile daha uzun kirpiklere kavuşabilir ve canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Son adım ise keratin uygulamasıdır. Kirpikleri besleyen keratin sonrası pedler nazikçe sökülür. Bol su ile durulanan kirpikler bakım yağı ile tamamlanır. Uygulama sonrası kirpikler dolgun, uzun görünüme kavuşur.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Kirpik Lifting Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kirpik lifting sonrası ilk 24 saat önemlidir. Özellikle makyaj uygulamaları, rimel sürümü ve banyo yapılmaması gerekir. Sonrasında su bazlı temizleyiciler kullanılmalıdır. Kirpiklere baskı yapan yüz üstü uyumaya da dikkat edilmelidir.

Basit bakım teknikleri ile kullanabileceğiniz kirpik lifting hem doğal hem güzel görünmenizi sağlayacaktır. Alerjik bünyelerin dahi kullanabileceği bir teknik olsa da yine de dikkatli olmakta fayda vardır.

Solüsyonların dokunma ihtimaline karşı dikkat edilmeli ve özel bir durum meydana gelirse uzmanları bilgilendirebilirsiniz.

Kirpik Lifting İşlemi Kirpikleri Döker Mi?

Kirpik lifting işleminde dökülme söylenmesi kanıtlanmış bir bulgu değildir. Zararlı bir işlem olmayan lifting işleminde öncesinde kirpik temizlenir ve sonrasında da bakım yapılır. Kişinin göz ve kirpiklerine zarar verecek bir solüsyon kullanılmaması ve işlemi alanında uzman kişilerin yapması zararları önlemeye yardımcı olur.

Vücuda eklenen yapay bir madde ya da enjekte olmaması da zararı olmadığının göstergesidir. Kişi istediği görünüme kısa sürede kavuşabilir ve estetik müdahalelerden kirpik lifting sayesinde uzaklaşabilir.

Kirpik Lifting Kimler Yaptırabilir?

Kirpik lifting uygulamasında herhangi bir kısıtlayıcılık yoktur. Amaç kişinin kendi kirpikleri ile daha dolgun görünüme kavuşmak ve sağlıklı bir görüntü elde edebilmektir. Özellikle sürekli makyaj yapmaktan hoşlanmayan ya da vakti kısıtlı kişiler için idealdir. Bu sebeple herkese ve her yaşa uygulanabilir.

Ayrıca hamilelik gibi özel durumlarda da tercih edilebilir ve bir zararı yoktur. Bakımı oldukça kolay olduğu için tercih sebebidir. Uzmanların size söylendiği gibi tarama işleminin yapılması her zaman ilk gün ki kıvrıklığını korumasına sebeptir.

Kirpik Lifting Etkisi Ne Kadar Süredir?

Kirpik lifting uygulamasında kalıcılık süresi farklılık göstermektedir. Özellikle kişinin kirpiklere zarar verecek hareketlerde bulunması buna etki eder.

Fakat en az 1 ay giden kirpik lifting kullanımı 3 aya kadar çıkmaktadır. Kullanılan malzemenin kalitesi, alanında uzman kişilerin yapması da süreyi uzatmada önemli etkenlerdir.

Lifting ne kadar süre dayanır?

Lifting işleminin kişi üzerinde ne kadar süre boyunca kalıcı olacağı kişinin kendi kirpik özelliklerine göre değişim gösterebilir. Ancak bu işlemlerden elde edilen kalıcılık süresinin ortalama 2 ay ile 3 ay arası olduğu söylenilebilir. Bazı kişilerde bu süre 3 aydan daha uzun olabilirken lifting işlemlerinde en az 2 ay boyunca kalıcılık sağlanır. 

Lifting zararlı mi?

Günümüzde son derece yaygın olarak uygulanan lifting işlemlerinin, doğrudan işlemin doğasından kaynaklanan herhangi bir zararlı yönü bulunmamaktadır. Kirpikler üzerine uygulanan bu işlem sonrası ilk 24 saat bölgenin su ile temas etmemesi gerekir. Kirpik lifting işlemi uygulanan kişinin son derece hassas bir bölge olan bu bölgenin temizlik ve bakımına dikkat etmesi gerekir.

Lifting kaç ayda bir yapılmalı?

Kirpik lifting uygulamalarının, özellikle ilk uygulama sonrası bir buçuk ay içerisinde tekrarlanması tavsiye edilir. Etkileri iki ay ile üç arasında değişebilen kirpik lifting uygulamalarında kişiler, uygulama etkisi kaybolmaya başladığında işlemi rahatlıkla tekrarlayabilirler. Bu durumun oluşturduğu herhangi bir tehlike faktörü bulunmamaktadır. Kirpik lifting uygulamaları son derece güvenli ve etkili uygulamalar olarak bilinirler.

Lifting kaç dakika sürer?

Son yılların en popüler işlemlerinden biri olan lifting işlemlerinin ne kadar süreceği kişiden kişiye göre değişim gösterebilir. Ancak bu işlemler son derece hızlı ve etkili işlemler olarak bilinmek ile birlikte genelde ortalama 45 dakika içerisinde tamamlanacaklardır. Oldukça güvenli bir işlem olan lifting işlemi, ortalama 2 – 3 ay boyunca kalıcı olacaktır. İşlemin tekrar edilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Lifting kaç saat sonra yıkanır?

Kirpik bölgesine uygulanan ve son derece etkili bir işlem olan lifting işleminden sonra ilk 12 saat bölgenin su ile temas etmemesi gerekir. Bu süre, kişiden kişiye değişim gösterebilmek ile birlikte çoğunlukla en fazla 24 saat içerisinde bölge yıkanılabilir halde olacaktır. Lifting işlemi sonrası ilk 24 saat bölgeye herhangi bir kozmetik ürünü de uygulanmamalıdır. Bu sürenin sonunda bölgenin yıkanması ya da bölgeye makyaj yapılmasına bir sakınca yoktur.

Tuzla Kirpik Lifting Fiyatları Nelerdir?

Tuzla kirpik lifting fiyatları, işlemi yaptıracağınız güzellik salonuna göre farklılık göstermektedir. İşlemi yapacak olan uzmanın deneyimi, kullanılan ürünlerin kalitesi ve bakım aşamaları önemlidir. Kişiye özel seans ve bakım rutinleri fiyatlandırmayı etkilemekte ve detaylı bilgi için merkez ile iletişim kurmalısınız.

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.