Manikür ve Pedikür

Manikür ve pedikür işlemi, kişisel bakımına önem veren kişiler tarafından tercih edilen bir uygulamadır.

Kozmetik açıdan tercih edilmenin yanı sıra, kişilerin kendini iyi hissetmesini sağlar, diğer bir yandan günlük hayatın yorgunluğunu bakım ile hafifletmektedir.

El ve ayak bakımının her aşamasının profesyonel bir şekilde tamamlanması ve hijyene dikkat edilmesi güzelik merkezlerin dikkat ettiği ilk noktalardır.

Sağlıklı ve estetik bir görünüm için periyodik şekilde yapılması gerekir. Tüm aşamalar uzman kişiler tarafından kontrol edildiğinde bakım ile birlikte tırnak şekillendirme, masaj ve peeling rutinleri de sürece dahil edilir.

Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tuzla Manikür ve Pedikür

Manikür ve Pedikürün Faydaları

Cildin tazeliğini sürekli olarak korumaya yardımcı olan manikür ve pedikür işlemi oldukça keyifli bir süreçtir. Bakım ve estetik görüntünün kısa sürede sağlanmasının yanı sıra ağrısız ve acısız olması tercih sebebidir.

8-1o günlük süreler içerisinde tekrar edilmesi gerekirken bu süreklilik ciltte gözle görülür iyileşmeye sebep olmaktadır.

Gün boyu her türlü darbeye maruz kalan tırnak ve tırnak etleri kötü bir görüntüye sebep olur. Tırnak etlerinde soyulma, kanama ve sertleşme rahatsız edici görüntüyü de beraberinde getirir. Bu sebeple detaylıca muayene yapılması işlem öncesi ve sonrası profesyonel bakıma başlanması oldukça önemlidir.

Tırnak ve tırnak etlerinde yapılan kesme, törpüleme işlemleri sonrası deride yenilenme görülür. Bu yenilenme ile birlikte kısa süre içerisinde ciltte yumuşaklık ve parlaklık fark edilir. Keyifli bir bakım sürecinden geçerken sağlıklı el ve ayak görüntüsü kişiye pozitif anlamda geri dönüşler sağlamaktadır.

Uzman kişiler tarafından işlemin tamamlanması ile tırnağa istenilen görüntü verilirken aynı zamanda pürüzsüz tırnak kenarlarına ulaşılabilir. Tüm süreç sonrası kalıcı oje ya da fransız manikürü gibi seçenekler değerlendirilir ve istekleriniz doğrultusunda işlem sonlandırılır.

Diğer yandan kişiyi oldukça rahatsız eden tırnak batım görüntüsü içinde pedikür ilk tercih sebebidir. Tırnak kenarlarında oluşan sertleşmiş ve kabuklanmış yapıda bulunan etler hassas bir şekilde törpülenir ve gerekli bakımlar yapılır. Tırnak batma sorununda pedikürün kesin çözüm olarak bilinmesi de tercih edilme sebebidir.

Manikür ve Pedikür Ne Zaman Yapılmalı?

Manikür ve pedikür belirli zaman aralıklarıyla yapılması gereken bir bakım terapisidir. Kişiden kişiye seans süreleri farklılık gösterebilir. Bunun en büyük sebebi ise günlük hayatta yaptığınız iş, ellerinize zarar verebilecek yüksek tempo ve cilt rahatsızlıklarıdır.

Uzun süre yoğun nemli ortama, güneşe ve kirli havaya maruz kalınması da kişinin el ve ayaklarında yıpranmaya neden olacaktır.

Tüm bu olumsuz görüntüyü yok edebilmek için uzman ekiplere güvenebilir ve kısa sürede sağlklı ve yenilenmiş tırnak ve tırnak etlerine sahip olabilirsiniz. Kişi aynı anda iki uygulamayı birlikte yaptırabilir ardından günlük hayatına devam edebilir.

Periyot olarak 8-10 gün aralığı kabul edilirken bu süre kişiden kişiye göre değişmekte olup 2-3 haftada da rutin oluşturan kişilerin olabileceği görülmektedir.

Kendinize en uygun süreyi belirlemek için işlem sonrası bozulma süresini gözlemlemek gerekir. Yıpranma sonucu tekrar işlem talep edebilir ve estetik görünüme kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

İşlem tekrarlanmadığı takdirde tırnak kenarlarında, yenilenen derilerde sertleşme va kabuklanma oldukça yaygın olan bir durumdur. Bunun önüne geçebilmek için bakımları ara sıra değil düzenli olarak yaptırmak faydalı olacaktır. Tuzla'daki salonumuzda manikür ve pedikür bakımınızı rahatlıkla yaptırtabilirsiniz.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Profesyonel Manikür ve Pedikür Nasıl Yapılır?

Oldukça güvenilir ve basit bir işlem olan manikür ve pedikür uygulaması, kadın erkek herkese uygulanabilen bir bakım desteğidir. Bu işlemlerin belirli bir sırası olmakta ve hijyene oldukça dikkat edilmelidir. Bazı durumlarda kanama gibi durumlar yaşanabileceği için steril setler kullanılması faydalıdır. Titizliğe dikkat edilmeyen merkezlerden uzak durulması önemli bir detaydır.

• Tırnak kesme ve şekillendirme aşaması ilk uygulamadır. Bu durumda istenmeyen tırnak kesilir, uygun törpüler ile törpülenir ve tırnak yönüne doğru şekil verilir.
• Tırnağı çevreleyen tırnak eti çeşitli durumlardan dolayı sertleşebilir, soyulabilir ve kabuk görüntüsü oluşabilir. Bu görüntüyü ortadan kaldırmak için steril bir itici kullanılabilirken yumuşatacı jeller de tercih edilebilir. Yumuşatılan etler nazikçe diplere zarar vermeden çıkarılır ve temiz bir görünüm elde edilir.
Bir sonraki işlem ise parlatma detayıdır. Şekil verilen tırnak ve bakımı yapılan tırnak eti sonrası tampon kullanılarak tırnak yüzeyinde incelme yapmadan bakımı sağlanır. Parlatma işlemi ellerinizi daha bakımlı gösterirken, işlemlerin de korunmasını sağlamaktadır.
• Kalıcı oje uygulaması ise kişiye göre değişkenlik gösteren bir detaydır. Manikür işlemi biten kişi ister şeffaf bir oje ile işlemin bitmesine isteyebilirken, özel günlerinizde tercih edilecekse renkli ve şekilli ojeler de tercih edilebilir.
• Protez tırnak uygulaması ise bir diğer seçenektir. Bu uygulamanın en çok tercih edilme sebebi hasar görmüş tırnakları yapılandırmasıdır. Tamamen doğal görüntüsü ile kişide rahatsızlık uyandırmaz kullanımı oldukça kolaydır.
• Sonrasında vitamin içeren losyon ve kremler el üzerine uygulanır ve işlem titizlikle bitirilir.
Pedikür bakım aşamaları ise :
• Ayak ılık suda etlerin yumuşama durumuna göre bekletilmesi ilk aşamadır. Bu aşama sırasında kişi dinlenebilir ve konforlu bir şekilde bakımını yaptırabilir.
• Tam anlamıyla yumuşama gözlemlenen ayaktan ölü derilerin alınması için törpüleme yöntemi ile topuk ve parmak kenarlarından fazlalıklar alınır. Ölü derilerin temizlenmesi ile birlikte sonraki işlem tırnak kesimi ve tırnak şekillendirmesidir. Ayak tırnaklarına da törpü yapılması tırnakları son haline getirir.
• Oldukça kısa ve kolay bir bakım olan pedikür işlemi sonlandırılır. Sonrasında ise nemlendirme yapılması ile birlikte istenilen renkte oje sürülür.

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.