Manikür Fiyatları 2022

Manikür Fiyatları, manikür yaptıracağınız güzellik merkezi ya da kuaföre göre değişiklik gösterecektir. Manikür fiyatlarına etki eden unsurlar, uzmanın teknik bilgisi, yapılan manikür işleminin aşamaları ve tercih ettiğiniz merkezin niteliğine göre değişebilir.

Ellerinizin bakımı önemlidir. Düzenli ve yaratıcı bir manikür, gerçek bir güzellik aksesuarıdır. Bakımlı, sağlıklı ve estetik açıdan mükemmel el ve tırnaklara sahip olmak her zaman rahat ve özgüvenli hissetmek için şarttır. Bu yazıda güzellik uzmanı tarafından manikürün nelerden oluştuğunu açıklamanın yanı sıra, bu hizmetin ne kadara mal olduğunu belirleyen değişkenleri göstereceğiz.

Estetik ve tedavi edici manikür arasındaki farklar nelerdir?

Manikürün anlamı basittir: Ellerinize iyi bakmak anlamındadır. Bu, arada bir tırnaklarınızı törpülemek veya modaya uygun bir cila uygulamak anlamına gelmez, daha ziyade ellerin ve tırnakların eksiksiz bakımı ve derin sağlığı için bir dizi adımı ifade eder. Güzellik uzmanı ne yapar ve manikür yaptırarak ne yapabilirsiniz? Tırnaklarınız sağlıklıysa ve amacınız ellerinizi güzelleştirmekse o zaman estetik manikürü tercih edebilirsiniz.

Öte yandan, küçük tırnak problemleriniz varsa, güzellik uzmanı, masajlar ve nemlendirici ürünlerle, nasırları ve kuru tırnak etlerini ortadan kaldıran, ellerinizin doğal güzelliğini geri kazanmak için iyileştirici bir maniküre odaklanacaktır. Ciddi ve işinin ehli bir güzellik uzmanı her zaman iki manikür türünü birleştirerek, tırnaklarınızın sağlıklı ve güzel görünmesini sağlayarak çalışacaktır.

  • Estetik manikür, oje ve ellerinizi güzelleştirmek için yapılan bakımlar:

Estetik manikür nedir ve ellerinizi bakımlı ve hoş görünmesini nasıl sağlar? İyi bir estetik manikürün amacı bakımlı, sağlıklı ve zarif tırnaklara sahip olmaktır. Güzellik uzmanı, size en moda renklerle klasik veya yarı kalıcı oje uygulaması, tırnaklara belirli bir şekil vermek için törpüleme veya rutin bir bakım, kısaltma gibi güzellik bakımları sunarak her zaman sağlık ve estetiği birleştirecektir. Tırnaklar ve kuru kütiküllerin çıkarılması da işlem dahilindedir.

Profesyonel bir güzellik uzmanı her zaman ellerinizin sağlığını önemser, bu nedenle jel tırnak rekonstrüksiyonu gibi belirli bir tedaviyi önermeden önce her zaman bunun elleriniz için en uygun olduğundan emin olur.

  • İyileştirici manikür,  kuru tırnak etlerini ve diğer küçük rahatsızlıkları ortadan kaldırır.

İyileştirici bir manikür, tırnakların tamamen sağlıklı olmadığı, ancak zayıf, hasar görmüş veya tırnak yeme veya yetersiz beslenme nedeniyle kolayca kırıldığı durumlarda gereklidir.

Elleriniz susuz kalmış veya çatlamış görünüyorsa, cildiniz parlak ve pürüzsüz değilse ve küçük nasırlar varsa, iyileştirici bir manikür ideal çözümdür. Nemlendirici kremler ve güçlendirici bir ürün ile iyi bir tedavi edici tedavi, uzman doktor müdahalesi gerektirmeyen bu küçük sorunları çözecektir.

Herhangi bir güzellik merkezinde profesyonel bir manikür yaptırarak, en güvenilir kozmetik markalarından seçilen, kullanılan ürün ve aksesuarların kalitesinden emin olabilirsiniz. Güzellik uzmanlarımız son teknoloji aletler ve teknikler kullanır, aletleri her zaman yüksek hijyen ve temizlik standartları sağlayacak şekilde dezenfekte etmeye özen gösterir.

Profesyonel manikürün aşamaları nelerdir?

Her durum farklıdır: Tırnaklarınızda estetik bir prosedürle tedavi edilebilecek belirli patolojiler veya problemler varsa, güzellik uzmanı özel bir iyileştirici tedavi uygulayacaktır.

Elinizin sağlığının değerlendirilmesi:

  • Öncelikle ellerin tırnaklarının ve derisinin durumu değerlendirilerek hangi müdahalenin önerileceği kontrol edilir. Herhangi bir sorun yoksa güzellik uzmanı, maksimum hijyen sağlamak ve bakteri varlığını önlemek için elleri dezenfekte ederek, mantar önleyici bir solüsyon uygulayarak manikürüne başlar. 
  • Tırnak çevresinde oluşan çirkin tırnak etlerini, tırnak etlerini çıkarmanın zamanı geldi. Enfeksiyon veya patoloji yoksa, tırnak etlerini nemlendirici ve yumuşatıcı bir yağ paketini kullanarak başlayacak, böylece tırnağın tabanını temizleyecek ve tırnak etlerini sterilize edilmiş bir aletle geri itecektir. Ardından tırnakların altında oluşan tüm kirlilikler giderilir.
  • Bu noktada tırnaklar törpülenmeye hazırlanır. Dosyalama, tırnaklara istediğiniz şekli vermenizi sağlar. İstenilen uzunluğa ulaşmak için eğeye ek olarak makas veya pense kullanılabilir. İyi bir güzellik uzmanı, tırnakların kırılmasını, kırılmasını veya strese maruz kalmasını önlemek için dikkatli çalışarak mükemmel ve düzenli törpüleme elde etmek için tüm araçları en iyi şekilde kullanabilecektir.
  • Tırnak sanatı her yıl manikürünüz için farklı şekiller sunar: badem, kare, kısa veya sivri tırnaklar. -Güzellik uzmanlarımız, tedaviye başlamadan önce tırnaklarınızın şekli, uzunluğu ve dekorasyonu konusunda sizinle anlaşacaktır.
  • Tırnak artık cila uygulamak için hazırdır. Ten renginizi hatırlatan şeffaf oje veya yumuşak nüanslar ile doğal ve rafine bir nude görünüm veya en sevdiğiniz renkte klasik bir oje, jel oje veya en son nail art trendlerinden ilham alan moda tırnak süslemeleri arasında seçim yapabilirsiniz.

Güzel ve zarif ellere, parlak ve düzgün şekilli tırnaklara sahip olmak görünümünüzü tamamlar, görünümünüzü güzelleştirir ve mimiklerinize ahenk verir. Yalnızca profesyonel bir güzellik uzmanı, ellerinizin ve tırnaklarınızın sağlığını anlama becerisine sahiptir ve size basit bir standart bakım paketi değil, ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilmiş bir çözüm sunar. Bu nedenle Manikür Fiyatları kişiye özel olarak belirlenmektedir.

Leave A Comment

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.