Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi uygulaması 1952 yılında uygulanmaya başlanması ile birlikte ağrı gidermeye yardımcı olmak amacıyla bulunmuştur. Sonrasında sporcu yaralanmaları, damar hastalıkları ve enfeksiyon gibi pek çok alana hizmet etmiştir. Günümüzde ise cerrahi bir işlem olmaması sebebi ile oldukça ulaşılabilir görülmektedir.

Tek bir alanda sınırlı kalmayan mezoterapi uygulaması cildin orta tabakasına ilaç enjekte etmesi ile birlikte kan dolaşımını arttırır. Cildin elastik durumunu arttırma etkisi ile hem güvenilir hem estetik açıdan doyurucu bir müdahaledir.

Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tuzla Mezoterapi

Mezoterapi çeşitleri nelerdir?

Uygulama şekillerine göre iğneli ve iğnesiz mezoterapi yöntemleri kullanılır. Seans aralıkları farklı olmakla birlikte uygulama bölgeleri de değişkenlik gösterir. Aktif olarak tedavi etmek amacı ile yüz, vücut ve saç mezoterapi çeşitleri mevcuttur.

İğneli mezoterapi seçeneğinde enjekte tekniği vardır. Bu teknikler arasında nokta nokta ve üst deri enjeksiyonlarıdır. Cildin orta ve ilk katmanına enjekte edildiği için hızlı sonuç alınmakta ve olumlu dönüşler ile kişi psikolojik açıdan rahat hissetmektedir.

Yüz mezoterapisi Nedir?

Cildin yüzeyini fark edilecek şekilde bozan güneş ışınları lekelenmelere, soluklaşmaya sebep olmaktadır. Diğer yandan ileri yaş kırışıklık ve sarkma gibi olumsuz sonuçları beraberinde getirdiği için mezoterapi tedavisi oldukça etkilidir.

Bu işlemde ilaç miktarları uzman kişiler tarafından ayarlandıktan sonra uygun dozda cilde direkt olarak verilir. Uygulanan doz miktarı minimum seviyelerde olduğu için kişide yüksek oranda yan etki görülmez. Alerjik bünyeler için oldukça önemli olan bu durum yüz mezoterapisinin tercih edilme sebebidir.

Mezolifting ismi ile de bilinen yüz mezoterapisi ciltte kolajen sentezini uyarırken doğru orantılı olarak anti-aging sağlar. Ciltte sarkma ve kırışık önleyici etkisiyle birlikte elastikiyet artışı sağlanır. Doğal olarak cilt yenilenirken, gençleşme, parlaklık ve kırışık miktarında azalma görülür.

İğne ile enjekte yapılmadan önce hijyene oldukça önem verilir ve cilt tam anlamıyla temizlenerek arındırılır. Sonrasında uygulanacak bölgeye anestezik kremler sürülerek kişinin iğne hissini yaşamaması sağlanır.

Pratik ve sağlıklı olan bu yöntem ile doğrudan cilde hyaluronic asit, antioksidan ile vitaminler ve mineraller kür haline getirilir. Cilt altına minik iğneler ile hazırlanan bu kürün enjekte edilmesi faydanın hemen sağlanmasına sebep olurken, gelişim hızlı bir şekilde fark edilir.

Ortalama seans süresi 4-6 arasında iken kişiden kişiye değişebilir bir durum olduğu için direk görüşme sağlanmalı ve tüm detaylar incelemeye alınmalıdır. Sonuçların gözle görülür fark edilmesi 2. Seanstan sonradır.

Seans aralıkları 1 ile 4 hafta arasındayken tekrarlar işlemin gerekliliğine göre 3-6 ay arasında değişmektedir. Tedavi bittikten sonra da ise cilt kendini yenilemeye devam eder. Uygulanan vitamin ve minarel bileşenleri devamlı olarak cilt altında aktif olarak çalışmaya devam eder ve cilt sürekli olarak yenilenir.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi hem erkek hem kadında uygulanan ve sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Bu tedavide amaç saç dökülmesini önleme, saç derisinin bakımını sağlama ve kellik sürecini ertelemektir.

Enjekte edilen vitamin ve mineraller ile kan dolaşımını arttırırken enfeksiyon gibi olumsuz durumların da önüne geçer.

Saç bölgesinde oluşan hasar genetik yatkınlık ile kendini gösterse bile çevresel faktörler de etkilemektedir. Özellikle stres, madde bağımlılıkları ve sigara kullanımı saçı zayıflatmaktadır.

Yaşın ilerlemesiyle birlikte kelliğe kadar giden bu durum erken teşhis ve tedbir ile tedavi edilebilir. Bazı dökülme türlerinde oldukça iyi sonuçlar da alınmaktadır.

Saç mezoretapi uygulamasında ince iğneler kullanılmaktadır. Bu iğneler aracılığı ile cildin alt tabakasına vitamin, mineral ve antioksidan bileşenleri enjekte edilmektedir.

Dolayısıyla saç bakımı yapılırken diğer yandan tedavi etme işlemi de gerçekleşmiş olur. 4-10 seans arası bir periyot belirlenirken sonuçlar hızlı bir şekilde alınmaya başlar ve dökülmenin önüne büyük oranda geçilmiş olur.

PRP saç tedavisi ise diğer bir yöntemdir. Mezoterapiden farklı olarak PRP uygulamasında kişinin kendi kanı kullanılarak tekrar sorunlu bölgeye enjekte edilir.

Hem kadınlar hem erkekler için uygun olan bu yöntem kişinin kendi kendini tedavi etmesi olarak bilinirken mezoterapi uygulamasında gerekli olan tüm vitamin ve elementlerin deriye direkt enjekte edilme hali olarak bilinir.

Aynı amaca hizmet etmekle birlikte yöntem farkı bulunmaktadır ve her iki tedavi yönteminde de oldukça yüksek fayda sağlanmakta ve olumlu geri dönüşler alınmaktadır.

İğnesiz Mezoterapi Nasıl Yapılır?

İğne hassasiyeti olan kişiler için geliştirilen iğnesiz mezoterapi uygulaması oldukça konforludur. Ağrı ve acı hissi yaşamadan cilde ilaçların enjekte edilmesi mümkündür.

Ultrason teknolojisi ile birlikte ilaç karışımının deriye iletilmesi sağlanır. Uygulama sonrası deri altında kolajen miktarında artış görülmeyle birlikte yenilenme ve canlılık gerçekleşir.

Genellikle ciltte sıkılaşma, saçta dökülmeyi önleme ve cilt bariyerini kuvvetlendirme gibi alanlarda tercih edilse de iğneden korkan kişiler için tercih edilen bir seçenektir. İğneli mezoterapi kadar etkili olmamakla birlikte cilde verilen kürlerin farkı yoktur. Bu sebeple alınan sonuçlar yine olumludur ve tercih sebebidir.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Mezoterapi hangi durumlarda uygulanır?

Cilde ilaç enjekte edilmesi gereken bir tedavi yöntemi olan mezoterapi, uygulanabilir alanı çok olmasına rağmen diğer yandan dikkat edilmesi gereken durumlar da mevcuttur.

Bu sebeple uzman kişiler tarafından bu tedaviyi olmanız oldukça önemlidir. Günümüzde daha çok estetik açıdan tercih edilen mezoterapi uygulandığı alan açısından oldukça çeşitlidir.
En sık uygulandığı alanlar ise şu şekildedir:

Gelişen teknoloji ile tüm bu alanlara hizmet edebilen mezoterapi uygulaması ile vücutta yenilenme, hareket kabiliyetinde artış görülür.

Bu geniş yelpazeye hitap etmesi ise birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Diğer yandan istisna durumlarda olabilmekte ve olumsuz bir sonuç ile karşılaşmamak için işlem öncesi bilgi verilmelidir.

Uygulanması önerilmeyen kişiler ise;

- Gebe ve emziren anneler,
- Kanser hastaları,
- Kalp hastaları,
- Şeker hastaları ve alerjik reaksiyon gösteren kişilerdir.

Bu kişiler kendi rahatsızlıklarını öncesinde hatırlatmalı, gebelik şüphesi olan kişiler ise temkinli yaklaşmalı ve doktoruna sormalıdır.

Tuzla mezoterapi fiyatları klinik seçiminize bağlı olmakla birlikte kişinin rahatsızlığı, belirlenen sans aralığı ile doğru orantılıdır.

Hangi bölgelere takviye yapılacağının yanı sıra leke tedavisi, selülit gibi detaylı ilgilenilmesi gereken işlemlerde yüksek performans ve detaylı vitamin içeriğinin hazırlanması fiyatlandırmanın esnek olmasını sağlamaktadır.

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.