Mezoterapi Fiyatları 2022

Mezoterapi Fiyatları için öncelikle yaptıracağınız bölge konusunda karar kılmalısınız. Daha sonra Sağlık Bakanlığı onaylı bir klinik, hastane ya da dermatoloji bakım merkezinizi seçmelisiniz. Seçtikten sonra size kaç seans yapmanız gerektiği konusunda uzman tarafından bilgilendirileceksiniz.

Tüm bunlar sonucunda bir ücret almanız mümkündür. Mezoterapi, istenen bölgelere enjeksiyonlar yapılarak uygulanır. Enjeksiyonlardan önce uygulama yerinde lokal anestezi yapılır. Her enjeksiyon için karışım miktarını doktor belirler ve ancak bundan sonra Mezoterapi cilt altına enjekte edilir.

İşlem öncesi cilde ağrı kesici ve anestezik krem ​​sürülerek hastanın maksimum konfor sağlaması sağlanır. Ancak hasta ağrı eşiğine göre az miktarda ağrı ve sızı hissedebilir. Mezoterapi için kullanılan iğne uçları özlü ve incedir.

Mezoterapinin Saça Etkisi Ve Faydaları Nelerdir?

  • İnatçı saçları korumak önemlidir.
  • Mezoterapi, topikal saç bakım yönteminden çok daha faydalıdır.
  • Kepek sorununa karşı uygulandığında başarılı sonuçlar ortaya çıkacaktır. (Saç renginin korunmasına ve ağartmanın önlenmesine/geciktirilmesine yardımcı olur.)
  • Saça parlaklık, canlılık ve hacim kazandırır.
  • Saçın ömrünü uzatır.
  • Saç tellerinin kalınlaşmasına ve güçlenmesine yardımcı olur.

Mezoterapinin ciddi bir yan etkisi yoktur. Çok nadiren ödem nedeniyle kaşıntı ve alerjik reaksiyonlar görülebilir. Klinikler genellikle safir saç ekimi işleminden sonraki 1. aydan itibaren ve işleme göre 1 ay sonra başlayarak doktorun uygun göreceği seans sayısında 8-12 ay Saç Mezoterapisi yapılmasını uygun görmektedir. Ayrıca uygulama sıklığı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Deneyimli ve profesyonel doktorlar tarafından yapılan ve doğru klinikte uygulanan tedaviden başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Saç dökülmesi sorunu olan, saç dökülmesine genetik yatkınlığı olan ya da diyete bağlı ani saçları dökülen hastalara mezoterapi uygulanabilir. Tedaviden başarılı sonuçlar alınmaktadır. Ayrıca mezoterapi zayıf ve yıpranmış saçlarından şikayetçi olan kişilerde, saç uzamasında gecikme gibi durumlarda da etkilidir. Mezoterapi her yaştan insan için caizdir. PRP tedavisinden farklı olarak otoimmün hastalığı olan hastalarda güvenle kullanılabilir.

Kanser hastalarına, şeker hastalarına, kan sulandırıcı kullananlara ve emziren kadınlara mezoterapi önerilmemektedir. Mezoterapi tedavisi yaptırmak isteyen hastaların kullandıkları ilaçları ve/veya geçirmiş oldukları hastalıkları doktorlarına bildirmeleri gerekmektedir.

Mezoterapi, gerekli sertifikaları tamamlamış ve alanında uzman doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Hastaların önceki tıbbi öyküleri dikkatlice değerlendirilmesi gerekir. Doktor emin olamazsa farklı bir hekimden onay alınması isteyebilir

Hasta tüm aşamalar hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirilmesi gerekir. Doktoruna her zaman ulaşabilir olması ve tüm sorularını kolayca sorabilmelidir. Hijyenik ortamda konforlu bir şekilde işlem gerçekleştirilir. Muayene sonrası doktor tavsiyesi ile taburcu edilirsiniz.

Saç Tedavisi Mezoterapisi, 1952 yılında Fransız doktor Michel Pistor tarafından ağrıyı gidermek için geliştirilmiş minimal invaziv bir yöntemdir. Vitamin, mineral ve amino asitler ile belirli büyüme faktörlerini içeren özel karışımların cilde enjekte edilmesiyle uygulanan bir tedavidir. Enjekte edildiği yerde hücre yenilenmesini uyararak çalışır.

Yıllar içinde medikal estetik alanında gerekli işlemlerden biri haline gelmiştir. Uygulama alanları arasında belirli bölgelerdeki yağ dokusunun azaltılması, selülitten kurtulma, cilt sıkılaştırma, vücut şekillendirme, leke ve yara izlerinin tedavisi ve saç dökülmesinin önlenmesi sayılabilir. Her uygulama türü için farklı ilaçlar ve formüller kullanılmaktadır.

Mezoterapi Fiyatları seçtiğiniz doktora göre çeşitlilik gösterebilir. Alanında oldukça uzman, tecrübeli ve tanınmış bir doktor, daha olumlu sonuç aldığı ve daha iyi referansları olduğu için, sizden ortalamanın üstünde bir fiyat söyleyebilir. Fakat konu vücuda enfekte edilecek olan maddeler olunca, seçeceğiniz kliniğin ekipmanlarının yeterli olması, iyi sterilize edilmiş olması ve doktorun tecrübeli olması sizin için daha ön planda olması gerekir.

Leave A Comment

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.