Microblading

Microblading, en çok tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarındandır. Uzman kişiler tarafından uygulanmasına dikkat edilmelidir. Yüze uygulanan kaş tasarımı yani microblading kişiyi estetik açıdan tamamlar. Kişiye özel steril tek kişilik iğneler kullanılır.

Bitkisel kalıcı makyaj boyaları ile derinin altına kesiler atılarak enjekte edilir. Görüntü üç boyutlu olduğu için uygulama yapay değildir.

Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tuzla Microblading

Microblading nasıl yapılır?

Microblading uygulamasında ilk adım; yüze uygun kaş tasarımıdır. Kişinin isteğine göre dizayn edilse de estetik görünüm önemlidir. Yüzün şekli, göz yapısı ve kaşın duruş tarzı çizimi belirleyen unsurlardandır. Altın oran kaş tasarımı microblading işleminde kullanılan hassas bir çizimdir.

Kaş ölçeklendirildikten sonra kaşın üzerine genel hatlarda çizim yapılır. Sonrasında çizimin beğenilmesi ile bölgeye anestezik krem sürülür.

Anestezik krem işlemin ağrısız ve acısız geçmesine neden olur. Bölgede uyuşma aktif olunca microblading işlemine başlanır. Makyaj boyası kullanılarak kaşa mikro kesiler atılır. Doğal kullanılan bu boyalar alerjik reaksiyonlara sebep olmaz. Bu sebeple gönül rahatlığıyla yaptırılabilir.

Microblading kalıcılık süresi nedir?

Microblading, 3D kıl tekniği ile kaşların tek tek çizilmesidir. Çizim işlemi bu sebeple yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Bu işlem sonrası kişiler kalıcılık süresini merak etmektedir.

Microblading işleminin kalıcığı kişiden kişiye değişkenlik gösterirken 6 ay ile 18 ay arasında bir süreci içerir. Kalıcılık süresini artıran en önemli etken malzeme kalitesi ile birlikte işlemi profesyonel kişilerin yapmasıdır.

Microblading işlem sonrası bakım nasıl olmalıdır?

Microblading işlemi sonrası dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Özellikle bölgede hassasiyet olmaması için gereklidir. İşlem bitiminden sonra nemli bir bez ile kaşlar üzerinden geçilmeli ve nazikçe yapılmalıdır. Uyguladığınız pamuk üzerinde pigment görülmeyene kadar bu işleme devam edilmelidir.

İşlem sonrası yaklaşık bir hafta içerisinde artık pigment görünümü kaybolur. Bu süre zarfında temizleme artık gerekmez fakat kremleme işlemi devam eder.

Gün içerisinde tekrarlayan kremleme işlemi nemlendirme içerikli olmalıdır. Bu kremler hakkında bakım uzmanınızdan yardım alabilir, hassasiyet gibi bir durum ile karşılaşılınca bu ayrıca belirtilir.

Koruyucu ve nemlendirici kremler dışında kozmetik ürünler kullanmanız önerilmez. Özellikle fondöten gibi ağır yapılı malzemelere dikkat edilmelidir. Terlemeye sebep olacak masaj, sauna ve spor adımları da ertelenmelidir. Günlük hayatta güneş kremi de sürekli kullanılmalıdır.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Microblading kimler yaptırmalı?

Microbading, teknolojinin ve tasarımın üst seviyeye çıkması ile birlikte estetik görünümden rahatsız olan kişiler için oldukça dikkat çeken bir tekniktir. Kaşların duruşunda ki bozukluğun giderilmesi için 3D kıl tekniği tercih edilir ve doğallık ile birlikte estetik kaygıların önüne geçilir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, yaptıracağınız güzellik salonunun sertifika ve lisanslarının olmasıdır. Ortamın gayet temiz ve steril olması da dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurdur. Hastalık ya da yaşın ilerlemesiyle birlikte kaşlarda dökülme, seyrekleşme görülür.

Yeniden kaşların çıkması uzun sürebilir bu sebeple 3D kıl tekniği ile microblading işlemi kişileri bu zorluktan kurtarır. Kalıcılık süresi de en az 6 ay olduğu için gönül rahatlığıyla kullanabilir ve istenilen kaş modeline kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Microblading nasıl silinir?

Kalıcı makyaj çeşitlerinin hepsinde sildirme işlemi mevcuttur. Microblading sildirme işlemi için kullanılan iki yöntem vardır. Bu yöntemler lazer sildirme ve solüsyonla silme işlemidir.

Yaptırmış olduğunuz rengin koyuluğu ve kıl sıklığı da silme işleminin gidişatını belirler. Dolayısıyla 2-3 seans aralığında microblading silme işlemi gerçekleşir.

Tuzla Microblading fiyatları nelerdir?

Tuzla microblading kıl tekniği fiyatları tercih edilen merkeze göre değişkenlik göstermektedir. Kullanılan malzemelerin orijinal ve kalitesinin yüksek olması da fiyat değişkenliğine sebep olur.

İşlemi yapan kişinin uzman olması ile acemi olması arasında fark olacaktır. Bu sebeple kişinin daha öncesinde tercih etmiş olduğu işlemin düzeltilmesi ya da ilk defa yapılması arasında fark olacaktır. Bu fark bölgenin kıl yoğunluğuna göre ekstra maliyet gerektirebilir.

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.