Microblading Fiyatları 2022

Microblading Fiyatları için ücret ve süre değişebilmektedir. Normalde rötuşlar için bir saatlik seanslardan ve işin tasarımı da dahil olmak üzere 2-3 saatlik bir ilk seanstan söz edebiliriz. Kaliteli bir güzellik merkezi, microblading uygulamasında yüksek mutena renkler, deneyimli ve nitelikli personel kullanır, bu nedenle belki de en ucuzu değil, kesinlikle en iyisi olacaktır.

Kirpikleri dolgunlaştırmaya giderseniz, maliyeti 3D kalınlaştırma uygulamasından farklı olacaktır. Teknoloji, mükemmellik karşısında daha yüksek maliyetlere de sahip olabilir. Tam dövmenin maliyeti diğer işlemlere göre daha yüksek olurken, rötuş (10 ay sonra) genellikle kendi maliyetinin dörtte biri olacaktır. 

Özel kaş dövmesi olan microblading, rötuş yapmak ve yıllar boyunca her zaman mükemmel olması için bir ay arayla iki ayrı randevuda ve son olarak periyodik olarak yapılmalıdır. İlk seansta çizim incelenir ve ana vuruşlar yapılır. İkincisi, işi tanımlamaya, onu mükemmel ve doğal hale getirmeye hizmet eder.

Bu dövmenin amacı sadece estetik bir amaca sahip değildir, bu nedenle yüzün özelliklerini geliştirmek, aynı zamanda kaza veya çeşitli sorunlardan kaynaklanan yara izlerini kamufle etmek, dolayısıyla işlevsel bir değere de sahiptir. Fiyat değişkenliği seans sayısına ve hitap ettiğiniz güzellik merkezine bağlıdır.

Ancak tedavi yarı kalıcıdır, bu nedenle kısaca ömürlük değildir. Cildin özelliklerine ve güneş, klor, UV lambaları, ter vb. faktörlere bağlı olarak süresi yaklaşık 10-12 aydır. Bu nedenle hücrelerin değiştirilmesiyle dövme kaybolur. 

Yaşlanmayla birlikte zamanla yüzün değiştiğini ve bu nedenle modifikasyon gerektirebileceğini düşündüğünüzde microblading’in kalıcı olmaması bir avantajdır. Yüze ek olarak zevkler de değişir, bu nedenle kaş dövmesi yeniden emilip kaybolduğundan, yeni bir tasarım yapma imkânı vardır.

Birinci ve ikinci seanstan sonra kişinin özelliğine göre ilk 10 ay sonra ve yaklaşık 12-14 ayda bir rötuş yapılır. Bu nedenle, rötuşun ne sıklıkta yapılması gerektiğini önceden bilmek imkansızdır. Ancak rötuş için maksimum süre 16-18 aydır. Çok uzun süre beklerseniz, aslında renk yoğunluğu ve homojenlik kaybı öyle olacaktır ki, dövmeyi baştan yeniden yapmak zorunda kalacaksınız. Kalıcı olması için iyileşmesine iyi bakmak ve güneş kremi ile bölgeyi korumaya özen göstermek iyi olacaktır.

Yarı kalıcı makyaj, tamamen simetrik iki kaşın uygulanmasını, başlangıç ​​noktasının, dış kuyruğun mükemmel bir şekilde tanımlanmasını, yüze uygun bir eğriliği, kalıcı bir rengi gerektirdiği için yüksek hassasiyetli bir müdahaledir. Müdahale minimal invazivdir ancak doğru tek kullanımlık araçlarla ve güvenli bir ortamda yapılmalıdır. Tüm bu sebeplerden dolayı tedavi güvenli ve güvenilir bir merkezde yapılmalıdır.

Uzmanın, müşterinin fizyonomisine ve isteklerine uygun bir taslak tasarım elde etmek için dikkatli bir proje yürütmesi gerekecektir. Kaş dövmesinden kurtulmak hiç de kolay değildir. Bu nedenle yarı kalıcı makyaj bile olsa mutlaka mükemmel sonuçlar verebilen uzman ellerde yapılmalıdır.

Uygulaması zor ve büyük maharet gerektiren bir teknik olduğundan, sektördeki kalifiye, yani özel kurslar almış ve cilt pigmentasyonu alanında biraz deneyime sahip profesyonellerle iletişime geçilmesi önemlidir. 

Microblading fiyatları tedavi için tercih ettiğiniz güzellik merkezine ve ayrıca müdahaleyi gerçekleştirmeye hazırlanan uzmanın becerisine göre değişiklik gösterir. Promosyonların uygulanması durumunda, müşteriyi bu yeni estetik tekniği denemeye ikna etmek için az önce bildirilenden daha düşük fiyatlar bulmak mümkündür. Bununla birlikte, kural olarak, bu karmaşık tekniğe hâkim olamayan deneyimsiz operatörlerle karşılaşmaya yol açabileceğinden, çok düşük rakamlara kapılmamak iyidir. Microblading, hücre yenilenmesi yoluyla 12-18 ay içinde kaybolan yarı kalıcı bir makyajdır. Bu süreden sonra rötuş yaptırmayı veya eski halinize dönmeyi seçebilirsiniz.

Leave A Comment

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.