Nail Art

Tırnak süsleme sanatı olarak bilinen nail art estetik görüntüsü ve renkli seçenekleriyle oldukça tercih edilen bir uygulamadır. Tırnakları süsleme son zamanlarda oldukça popülerken sadeliğin yanı sıra ilgi çekiciliğin bir adımıdır.

Farklı desen seçenekleri ile sıra dışı bir görünüm kazandırılırken bakımlı olmanın verdiği haz ayrıdır. Kendi içerisinde çeşitleri bulunur ve öncesinde tırnağa uygun desen ve şekli belirlemeniz gerekir.

Tasarımı kuvveti kişilere istediğiniz deseni aktardığınız vakit uygulama tırnaklarda net bir şekilde görülmüş olur. Uygulama öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde bozulma olmayacak ve uzun ömürlü kullanım sağlanacaktır.

Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tuzla Nail Art

Nail art nasıl yapılır?

Güzellik salonlarında tercih edilme sebebi birçok çeşitli kalem ve fırça kullanılmasıdır. Bu materyaller sağlığa uygun ve işlemin hassasiyetle yapılacağı ürünlerdir.

Tuzla'daki salonumuzda çiçek deseni, geometrik ve nokta desenleri gibi pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler arasından seçim yapmanın yanı sıra karma şekillerde oluşturabilir ve uygun renk kombinasyonları yapılabilir.

Uygun tırnak profili nail art için önemlidir. Bu sebeple tırnağın yapısı değerlendirilir ve yapı uygun değilse protez tırnak düşünülebilir.

Tırnak ve etlerde görülen pürüzlü yapılar temizlenmeli ve ojeye uygun hale getirilmelidir. Dikkat edilmemesi halinde renk ve istenilen şekilden tam verim alınamaz ve bulanıklaşma görülür.

İşlem yüzeyi hazır hale getirildikten sonra işlem başlatılır. İlk aşama olarak baz oje sürülür ve bu oje şeffaf, ince yapıdadır.

Baz, ojenin tutunmasına yardımcı olurken dayanıklılık süresini de uzatır. Sonrasında istenilen açık ya da koyu renk alt katmana uygulanır ve model seçimine gidilir. Düz oje renginin üzerine sim uygulaması tercih edilirken belirli bir düzenin olmasına gerek yoktur.

Bir el ile diğer el arasında çeşitli dokunuşlar yapılabilir. Tırnaklar içerisinde hem sade hem simli modeller tercih edilebilir ve renklilik sağlanır. Tezat görüntüler nail art için renkli tasarımlara yol açarken, ton sür ton uygulaması da hem sadeliğin hem çeşitliliğin istenmesi durumunda bir seçenektir.

Ton sür ton nail art seçeneği aynı rengin tonları arasında açıktan koyuya doğru gidilmesidir. Bu uygulama sade bir yansımanın yanı sıra içerisinde birçok renk barındırır. Dolayısıyla üzerine de sim, şekil eklenmesi uygun olur ve kişi aynı anda pek çok işlemi kolaylıkla yaptırabilir.

Badem tırnak nail art yapılacak desenlere oldukça uygunken kısa tırnak kullanmayı seven kişiler de bu uygulamayı seçebilir.

Estetik açıdan renk isteyen fakat tırnak uzatılmasından hoşlanmayan kişiler için güzel bir yöntemdir. Sınırlayıcılığı yoktur dolayısıyla şerit, puantiyeli, simli ve taşlı modeller seçenekler arasındadır.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Nail art işleminde nelere dikkat edilmelidir?

Nail art uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hijyendir. Kişinin tırnak ve tırnak etleri temizlenmesi sırasında oldukça steril bir ortam olması gerekir.

Kişiye özel malzemelerin temizlenmiş olması ve uygun şartlarda saklanması dikkat edilmesi gereken noktalardır. Nail art desenleri yapabilmek için çeşitli fırça ve kalemler kullanılmaktadır. Bu malzemelerin de çeşitliliği ve bakımı önemlidir.

Elinize en uygun görüntü için tırnak yapınızın değerlendirilmesi ve uygun forma getirilmesi gereklidir. Bu form sağlandıktan sonra cilt alt tonunuza uygun oje renginin seçilmesi ve desen belirlenmesi nail art sanatçınız ile belirlenecektir.

Özel günlerde konsept içeren bir davete katılacaksanız da konsepti ifade eden figürleri tırnaklarınıza işleyebilir ve görüntünüz ile güne damga vurabilirsiniz.

Nail Art Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

Nail art kalıcı ve birçok katmanı içeren bir işlem olmasından dolayı korunması ve bakımları önemlidir. Özellikle uzun ve parçacıklı desenler kullanıyorsanız tırnağa zarar verecek tempodan uzak durulmalı ve soyulmanın önüne geçilmelidir.

Desen ve şekil değişikliği istenildiğinde çıkarma işlemini uzman kişilere yaptırmalı ve tırnağın yapısına zarar verilmemelidir. Nail art çıkarma işlemi sonrası birkaç gün tırnak dinlendirilmeli ve sonrasında isteniliyorsa işlem tekrarlanmalıdır.

Ellere ve tırnak kenarlarına sürekli olarak nemlendirici kremler ile bakım yapılmalıdır. Protez tırnak seçimi yapıldıysa belirli periyotlarda bakımı yapılmalı ve sağlıklı görüntünün devamı sağlanmalıdır. Kusursuz tırnak ve tırnak etleri bakımı nail art desenlerinin daha güzel görünmesine sağlayacaktır.

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.