Protez Tırnak

Protez tırnak, kişinin günlük hayatta bakımlı ve kalıcı tırnaklara sahip olmasını sağlayan bir uygulamadır.

Takma tırnak gibi yapay bir görüntü oluşturmaz. Kişinin kendi tırnaklarına zarar vermeyen uygulama tırnak üzerine özel koruyucular içeren bakımları sunar.

Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tuzla Protez Tırnak

Protez Tırnak Çeşitleri Nelerdir?

Dayanıklı manikür bakımını içeren dayanıklı protez uygulaması, günlük hayatta tırnak bakımına özen gösteren fakat her an kendi tırnaklarıyla ilgilenemeyen kişiler için geliştirilmiş bir tekniktir.

Protez tırnak uygulamasında toplamda 3 çeşit bulunur. Bunlar akrilik, jel ve dipping çeşitleridir. Tüm çeşitleri dayanıklıdır ve doğal görünümlüdür.

Jel Protez Tırnak:

Tırnak yapısı uygun olan kişilere yapılabilen jel protez tırnak, kolay kuruyabilen bir madde değildir. Bu sebeple özel ışın yöntemleri kullanılır. Tırnak üzerine uygulanan jel maddesi ince bir tabaka halinde sürülür. Yapısından dolayı tüm tırnağa eşit şekilde dağılır ve boş kalan kısımlar bu şekilde eşitlenir.

İstenilen forma getirilen jel protez tırnağın 4 hafta kadar kullanım süresi vardır. Son derece tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle kalıcı oje özelliği ile el ve ayaklar için sıklıkla tercih edilir.

Akrilik Protez Tırnak:

Kırılmayan yapısı ile tercih edilen akrilik protez tırnak yapı bakımından jel tırnaklardan farklıdır. En önemli özelliği kırılgan ve hassas tırnak yapısına sahip olan kişilere uygulanabilir olmasıdır. İşlem sonrası hava aldıkça sertleşen bir yapısının olması dayanıklılığını arttırır. Akrilik protez tırnak uygulamasında ojelerin kalıcılığı daha fazla ve kırılma şansı düşüktür.

Jel protez tırnak uygulamasına göre görünüm bakımından daha az doğallık görülür. Fakat özel bir toz ve sıvı uygulaması ile istenilen uzunlukta tırnak kullanımına imkan verir. İşlem sırasında koku hassasiyeti olan kişiler için rahatsız edici bir koku olabilir fakat bu durum tırnakları etkileyen bir durum değildir.

Dipping Protez Tırnak:

Mat olma özelliği ile dipping protez tırnak diğerlerinden ayrılmaktadır. Genel olarak akrilik uygulaması ile benzerdir. Fakat kokusuzdur ve tırnak yüzeyi mat görünümlüdür.

Protez Tırnak Nasıl Uygulanır?

Protez tırnak çeşitleri farklılık gösterse de genel olarak uygulama aşamaları aynıdır.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Protez Tırnak Tekniğini Kimler Kullanmalı?

Protez tırnak uygulaması öncelikle bakımlı ve çeşitli uzunlukta tırnaklara sahip olmak isteyen kişiler kullanabilir. Şık bir görünümün yanı sıra kendi tırnaklarınıza zarar vermez.

Ellerde mantar gibi bulaşıcı hastalığı olanlar bu uygulamayı tercih etmemeli ve uzman kişileri uyarmalıdır. Diğer yandan tırnak yeme rahatsızlığı olan kişiler için de protez tırnak ağrısız ve acısız bir tekniktir.

Güçsüz ve kırılgan yapıda tırnaklara sahip kişiler için protez tırnak uygulaması yapılabilir fakat öncesinde muhakkak uzmanlara danışılması gerekmektedir. Uzmanlar kişinin tırnak yapısına göre özel solüsyona karar verir ve ana tırnağa zarar vermeyecek şekilde işleme geçer.

Protez Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Protez tırnak uygulaması sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Özellikle hijyen kurallarına dikkat edilmelidir. İstenilen uzunluk ve oje çeşitleri kullanılabilir.

Fakat zamanla tırnak uzaması ile birlikte tırnak diplerinde boşluk oluşur. Bu boşluk uzmanlar tarafından kolayca doldurulur ve tekrar oje sürümü gerçekleşir. Bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen kişiler kullanabilir. Şık bir görünümün yanı sıra kendi tırnaklarınıza zarar vermez.

Protez tırnakları korumak için dikkat edilmesi gereken diğer konu kimyasal maddelerdir. Özellikle günlük hayatta kullanılan temizlik maddelerindeki ağır kimyasallar tırnakların yapısını bozabilir.

Bu sebeple mutlaka eldiven kullanılmalı ya da sert kimyasallardan uzak durulmalıdır. Kimyasal maddelere ve bakımlarına dikkat edildiği takdirde uygulama 3-4 hafta arası canlılığını korumaktadır.

Protez tırnak kullanımı istenmediği durumlarda kolayca çıkarılabilir bir uygulamadır. Fakat yapılma işlemi gibi çıkarılma işlemi de uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

Özel solüsyonların kullanılması çıkarma sırasında ana tırnağa zarar vermez ve acısız çıkarma işlemi gerçekleşir. Bu sebeple kişi kendi yönemleriyle çıkarmaktan uzak durmalıdır. Hata sonucu tırnaklara zarar verebilir ve tırnak etlerinde, tırnakta hassasiyet oluşmasına sebep olabilirsiniz.

Tuzla Protez Tırnak Fiyatları

Protez tırnak uygulamaları tüm bakım işlemleri gibi uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Önemli olan yapılacak merkezin hijyenik olması ve kullanılan malzemelerin kaliteli olmasıdır. İstanbul, Tuzla protez tırnak fiyatları yapılacak olan işleme göre farklılık göstermektedir.

Manikür gibi pek çok uygulamayı bünyesinde barındıran protez tırnak uygulaması uzman kişilerin çalıştığı ve oluşabilecek sorunlara uygulama yapabildiği donanımda olmalıdır. Tüm bunları karşılayan güzellik salonlarının protez tırnak fiyat aralıkları farklı olabilmektedir.

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.