Protez Tırnak Fiyatları 2022

Protez tırnak fiyatları genel olarak tercih edeceğiniz, klinik ve uzman kişiye göre değişiklik gösterecektir. Bunların dışında tekrardan düzeltme oje değiştirme ve yenileme gibi işlemleri de hesaba katacak olursak fiyatlar oldukça farklı olacaktır. Ücret konusunda net bir bilgi vermek oldukça zordur. Bu nedenle tercih ettiğiniz güzellik merkezini arayıp detaylı bilgi almanız en doğrusu olacaktır.

Protez Tırnak (Jel Tırnak) son zamanların en trend uygulamalarından biridir. Kadınları her gün oje sürme zahmetinden kurtaran bir uygulama olduğu için çok fazla tercih edilir ama aslında en çok tırnağı zayıf olan, tırnağı kırılan ve bu nedenle uzamayan kişilerde ve tırnak yeme sorunu yaşayan kişilerde tercih edilen bir uygulamadır. 

Protez tırnak uygulaması, akrilik veya jel ile tırnak uzatma yöntemidir. Doğal tırnaklarınızdan 80 kat daha güçlüdür. Tırnaklarınızı büyütmek için en ideal yöntem budur. Çünkü bu uygulama kendi tırnağınızla uzar ve istediğiniz zaman tırnaklarınıza zarar vermeden uzman tarafından çıkarılır. Jel veya akrilik tırnak uygulamanız olduğunda 3 haftada bir bakımını yaptığınızda dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Protez tırnak uygularken en sağlıklı ve güncel seçenekler jel ile yapılan uygulamadır. Jelin birden fazla renk seçeneği vardır ya da kendi renklerinizden jel yapılabilir. İstenirse istenilen renkte kalıcı oje sürülür. Bunun dışında eğer jel tırnaklara sahip olmak istiyor ama kalıcı oje sürmek istemiyorsanız jel tırnak tedavisinden sonra kalıcı oje yerine normal oje sürerek ojenin rengini değiştirebilir ve istediğiniz zaman ojenin rengini değiştirebilirsiniz. 

Jel veya akrilik olsun, istediğiniz uzunlukta, istediğiniz şekilde yapılabilir. Kendi tırnağınız kadar doğal bir uygulama olduğu için ister badem şekli, bevel şekli, eğimli oval şekli, ister balerin veya stiletto şekli olsun, istediğiniz şekli verebilirsiniz. 

Protez tırnak uygulaması, el ve ayaklarında mantar olan kişilere uygulanmaz. Ancak tedavi sonrasında protez tırnak uygulaması yapılabilir.

En çok kullanılan jel tırnaklardır ve en kalıcı yöntem budur. Tırnak yüzeyine özel bir jel sürülür. 3 aşamalı olarak uygulanan bu yöntem, birinci aşamada tırnağı sabitler, ikinci aşamada tırnağı şekillendirir ve tırnak şeklini alır. Son aşamada törpülenir. Akrilik tırnak pek doğal görünmeyen bir uygulamadır; Özel bir toz ve bir sıvının karıştırılmasıyla bir sıvı elde edilir ve tırnağın kalan kısmı uçların tırnak ucuna yapıştırılmasıyla oluşan toz sıvı ile doldurulur ve tırnağın şekli ortaya çıkar.

Her uygulamada olduğu gibi Protez Tırnak uygulamasında da kullanılan malzemenin kalitesi ve işinde uzman kişiler tarafından uygulandığında tırnağa zarar vermeyeceği kesindir. Aksine kişinin tırnaklarını güçlendiren bir işlem olan tırnak yeme sorunu olan kişilerin başvurduğu ilk yöntemlerden biridir.

Protez Tırnak Fiyatları hakkında özet geçecek olursak, kişinin tercih ettiği klinik ya da güzellik merkezine, protez tırnak tipine (kalıcı oje, normal vs. gibi değişiklikler), kişinin ojeyi kullanım süresine (düzenli bakım gerektiren bir uygulama olduğu için, sürekli yenileme ihtiyacı doğacaktır) değişebilmektedir. Bu nedenle protez tırnak yaptırmadan önce yaptıracağınız yer ile iletişime geçerseniz, size fiyatlar hakkında daha detaylı bilgi verecektir. 

Bu tür uygulamalar her ne şekilde olursa olsun alanında uzman kişilerce yapılması gereken bir uygulamadır. Bununla birlikte kullanılan ekipmanların kalitesi ve yeterince steril olması sağlığınız için büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple seçeceğiniz yeri önden araştırmalı ve Sağlık Bakanlığı onaylı klinikleri tercih etmeniz sağlığınız açısından daha doğru olacaktır.

Leave A Comment

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.