Akne Tedavisi

Kıl köklerinde ve yağ bezelerinin tıkanmasıyla oluşan soruna genel olarak akne (sivilce) denir. Deri altında yağ üreten bu bezlerin hormonlar ya da farklı nedenlerden dolayı akne üretmesi çok sık görülen bir cilt problemidir. 

Cilt üretmesi gerekenden daha fazla sebum yani cildi nemli tutmaya yarayan yağ üretirse ölü deri hücreleri gözeneklerin içerisine sıkışabilir ve ciltte bu tür problemlerin yaşanmasına neden olabilir. 

Tuzla Akne Tedavisi

Akne sorunu genellikle yüz, alın, göğüs ve sırt bölgelerinde yaygın olarak görülmektedir. Her yaştan insanda görülmesi normal kabul edilse de akne daha çok ergenlik çağı cilt problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Akne oluşumu bu yüzden hormonlar, kullanılan ilaçlar ve tüketilen yiyecekler tarafından tetiklenen bir problemdir. Akne tedavisi genel olarak cilt yüzeyinde yapılsa bile akneye neden olan alt sorunların da araştırılması gerekmektedir. 

Akne tedavisinde uzmanlardan yardım alınması gerekebilir.  Ciddi ilaçların kullanılması, bunun yanında düzenli kontrol, beslenme düzeniyle direkt olarak bağlantılı olan bir problemin, kalıcı olarak ortadan kalkabilmesi için bazı yapılması gereken konular bulunur. Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ergenlik dönemi haricinde, yetişkinlerde özellikle kadınlarda daha yaygın olarak görülen aknenin esas problemi ise hormonsal ya da kullanılan makyaj ürünlerinin etkisinden olabilir. Kadınların fiziksel görünüşünde ciddi anlamda problem oluşturan akneler, kadınları psikolojik olarak da olumsuz etkileyebilir. 

Akneli bir yüze sahip olan kadınların mutsuzluk ve özgüven gibi sorunları oluşabilir. Bu yüzden akne tedavisinde tedavinin şekli ve kim tarafından yapılacağı da önem taşımaktadır. Akne tedavisinin doğru bir şekilde yapılmaması cilt problemlerinin kalıcı olarak devam etmesine neden olabilmektedir. 

Bu sebepledir ki, akne tedavisinde alanında uzman kişilerden yardım alınması gerekebilir. Akne tedavisine başlamadan önce cilt probleminin altında yatan sebeplerin araştırılması gerekmektedir. Aknenin oluşması eğer bir hormonal sebebe ya da beslenme alışkanlıklarına dayanıyorsa, kişinin vücut yağ oranının incelenmesi yararlı olabilir. 

Akne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akne tedavisinde bazı ilaçların krem ya da ağızdan alınan formlarının kullanılması yararlı olabilir. Krem ya da ilaç tedavisinin yanı sıra cildin etkili ve düzenli bir şekilde temizlenmesi de önem arz etmektedir. 

Bazı antibiyotiklerin de akne tedavisinde yeri vardır. Ancak antibiyotik tedavisine başlanmasının bir hekim tarafından yapılıyor olmasına dikkat etmek gerekmektedir. 

Ayrıca tedavi edilmeyen akneler vücutta kalıcı iz oluşmasını da tetikleyebilir. Hem kozmetik hem de psikolojik olarak bir sorun oluşturan yüzdeki akne izleri yine kimyasal peeling ya da cerrahi müdahalelerle giderilebilir. 

Tüm bu bilgilerden bağımsız olarak akneli yüze sahip olan kişinin yaş, cilt yapısı, akne yoğunluğu, akne süresi gibi faktörler akne tedavisini olumlu ya da olumsuz olarak etkileyebilir. 

Akne tedavisi ilaç ve kremlerle önlenebileceği gibi lazer tedavisi ile de olumlu sonuç elde edilebilmektedir. Lazer ile yapılan işlemlerde cildin yapısı ve yağ dokuları korunarak sivilceye neden olan problem düzeltilebilmektedir. 

Akne tedavisinde sivilcenin derinliği de tedavide etkin bir sonuç alınabilmesi için önemlidir. Uzmanlar, akneye bir tedavi uygulayarak sivilcelerin kurutulması için çaba sarf etmektedirler. Kısacası akne tedavisinin tek bir tedavisi olamayacağı için işin uzmanı kişiler tarafından tedaviye başlanması daha sağlıklı olabilir. 

Akne Tedavisi Faydaları Nelerdir?

Akne tedavisinde amaç, kişinin hem fiziksel görünümünden memnun olmasını sağlamak hem de cilt probleminin altında yatan sorunları bularak bunlara bir çözüm sunabilmektir. Akne tedavisini yaptıracak kişi aknenin oluşmasının nedenlerine de bir yanıt bularak akneden kalıcı olarak kurtulmayı temenni etmektedir. 

Tedavi sonrasında cilt problemi olan akne, ortadan kalkarak kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlayabilir. Üstelik akne sorunu yaşayan kişi tedaviyle birlikte ciddi bir sağlık sorunundan da kurtulmuş olabilir. Çünkü aknenin oluşması beslenme alışkanlıklarından tutun da hormonal sorunlara kadar bir çok sebebi barındırabilmektedir. 

Akne tedavisi kaç günde etkisini gösterir? 

 

Akne tedavilerinde iyileşme sürecinin tamamlanması ve etkilerin tam anlamı ile görülmesi ortalama 2 ay kadar sürecektir. Ancak bu tedavilerinin etkilerini ne zaman gösterecekleri tedavinin doğasına ve hastanın cilt yapısına bağlı olarak değişim gösterebilir. Bazı aknelerde hızlı sonuçlar alınabilirken bazı aknelerde etkinin görülme süresi daha uzun olabilir. Çoğu kişi tedavi sonrası en geç 4 ile 6 ay içerisinde etkileri tam anlamı ile görebilecektir.

Akne tedavisi etkisi ne kadar sürer?

Akne tedavileri kalıcı sonuçlar elde etmek üzere yapılan işlemlerdir. Akne tedavilerinde, tedavinin hasta için ne zaman tam anlamı ile etkili olacağı hastadan hastaya değişim gösterebilir. Bu süre üzerinde etkili olan bazı faktörler bulunur.Akne tedavilerinin etkilerini ne zaman göstereceklerini hastanın cilt yapısı, akne özellikleri ve hastaya uygulanacak olan tedavi yöntemi belirleyecektir. Etki tedaviye bağlı olarak kalıcı olabilmektedir.

Akne tedavisi cilde zarar verir mi?

Günümüzde akne tedavilerinin doğrudan tedavi kaynaklı herhangi bir zararları bulunmamaktadır. Bu tedaviler genelde kişinin cildine zarar vermek değil, aksine kişinin cildini onarmak amacı ile uygulanırlar. Dolayısı ile akne tedavilerinin cilde zarar verdiklerini söyleyebilmek mümkün değildir. Ancak bazı kişilerde alerji ya da benzeri sebeplerden bazı akne tedavileri zararlı etkilere sebep olabilir. Bu durum, tedavinin kendisinden kaynaklanan bir durum değildir.

Akne Tedavisi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Akne tedavisinde kullanılacak metot ve yöntemler; aknenin nedeni, şiddeti, derinliği ile doğru orantılıdır. Bu yüzden de akne tedavisinde birçok yöntem bulunmaktadır.  İstanbul, Tuzla akne tedavisi fiyatları da bu nedenle değişiklik göstermektedir.

Tedavi şekli kişiye özel olmakla birlikte akne tedavisinin fiyatları da tercih edilecek kliniklerin fiyat politikalarına göre değişkenlik göstermektedir. Çünkü akne tedavisi kişiden kişiye göre değişiklik gösteren bir cilt problemidir. Bu yüzden de referans bir fiyat vermek yanıltıcı olabilir. Akne tedavisi fiyatları için birçok klinik ile iletişime geçerek kendinize uygun olanını seçebilirsiniz. 

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.