Anti Aging Bakımı

Anti Aging yaşlılığa karşı yaşlanma süresini uzatmak olarak tanımlanabilir. İnsanlar yaşları ilerledikçe, yaşlılığın vermiş olduğu izleri ve hastalıkları azaltmayı ya da ortadan kaldırmayı amaçlar. 

Yaşlanma konusundaki bilimsel araştırmalar incelendiğinde yaşlanma karşıtı ifadesine sıkça yer verilir. Ancak anti aging uygulamaları yaşlanmayı yavaşlatma ya da tersine çevirmenin yanı sıra yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıkları önlemek, güç kaybını önlemek anlamına da gelir. 

Tuzla Anti Aging Bakımı

Kozmetik biliminde ise anti aging uygulamaları cilt ve saç üzerindeki yaşlanmanın vermiş olduğu belirtileri geciktirmeyi ya da engellemeyi amaçlayan bir uygulama anlamına gelir. 

Kısacası en genel tanımıyla yaşlanma belirtilerinin yaşa bağlı olarak artmasının önüne geçmek için bir hedef içerir. Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yaşlanma yaşa bağlı olduğu gibi bazı durumlarda yaşlanmanın hızlanmasına etki edebilir bunlar; fazla şeker tüketimi, yaşa bağlı olarak bazı hormon seviyelerinde azalma, sağlıksız yaşam, sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam, sigara, alkol, stres, kalitesiz bir yaşam kalitesi olarak sıralanabilir. 

Bu sıkıntılar dikkate alındığında yaşlanmanın sadece yaşlılıkla ilgisi olmadığı da ortaya çıkmaktadır. Uzmanlar da anti aging uygulamalarında bu durumları göz önünde tutarak neden yaşlandığınız ile ilgili verileri ortaya koyarak bir tedavi yöntemini uygulamaktadır. 

Bunların dışında yaşlılığa bağlı olarak gerçekleşen kas, yağ ve kemik oranındaki azalmalar, yer çekimi ve genetik faktörler de yaşlanma sürecinde etkin bir rol oynamaktadır. Bu gibi durumlarda uzmanlar cildinizdeki yaşlanmayı geciktirmek için bazı tedavi yöntemlerine başvurur.

Anti Aging Bakımı Nasıl Yapılır ?

Yaşlanma ile ilgili olarak bir sorununuz oluştuğunda yapmanız gereken ilk önce uzmanlar tarafından genel sağlık muayenesini yaptırmak olmalıdır. Yapılacak kan ve hormon testleri ile hormon düzeyiniz test edilerek size uygun olan bir tedavi yöntemi seçilmektedir. 

Kısacası anti aging her şeyden önce cildinizi olumsuz olarak etkileyen yaşam alışkanlıklarınızı değiştirerek yaşam kalitenizin artırılmasına bağlıdır. Uzun ve sağlıklı bir yaşam için, nasıl ki yediğimiz yiyeceklere ve zararlı alışkanlıklara dikkat etmemiz gerekiyorsa cilt sağlığımız için de buna dikkat edilmesi öncelikli olmalıdır. Anti aging bu anlamda sadece cilt bakımı olarak nitelendirilmemelidir. 

Günlük hayatta dikkat edilmesi gereken yöntemler olduğu gibi cilt bakımında da dikkat edilmesi gereken konularda vardır; 

  • Dengeli ve düzenli beslenme, 
  • Bol su tüketimi 
  • Yeterli ve kaliteli uyku, 
  • Stresten uzak bir yaşam, 
  • Hareketli bir yaşam 

günlük yaşamda dikkat edilmesi gereken anti aging yöntemleri iken;

  • Cilddi sürekli temiz tutmak, 
  • Yanlış ve sahte cilt ürünlerinden uzak durmak, 
  • Cildin nem seviyesini korumak, 
  • Cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak, 
  • Cildin ihtiyaçlarına yönelik cilt bakım ürünlerini kullanmak 

cildinizin yaşlanmasını geciktirebilir. 

Tabi ki tüm bu saydığımız konular hormon ve genetik faktörler dikkate alınmadan ortaya konulan şeylerdir. 

Anti Aging Bakımı Faydaları Nelerdir?

Anti aging bakımı yaşlanmaya bağlı olarak cildinizin var olan  yıpranma sürecini geciktirir. Anti aging uygulamaları ile yaşın ilerlemesine ve yaşlanmaya rağmen  bazı yaşlanma belirtilerinin önüne geçilebilir. Özellikle kadınlar, yaşları ilerledikçe zamana meydan okumayı ve ciltlerinin daha uzun süre genç kalmalarını isteyebilirler. 

İstanbul, Tuzla’daki salonumuzda yapılan anti aging bakımı bu anlamda cildinizin zamana karşı korunmasını belli bir oranda da olsa koruyabilir. Bu da kişinin hayatında daha öz güvenli olmasını sağladığı gibi toplum içerisinde de kendini daha iyi hissetmesini sağlayabilir. 

Kadınlar daha genç ve güzel görünmek için anti aging bakımı konusuna ilgi gösterirler.  Özellikle kadınlar arasında popüler olan bir cilt bakımı uygulamasıdır.

Tuzla Anti Aging Bakımı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Anti Aging Bakımının tek bir yöntemi ve metodu yoktur. Bu konuda bir işlem yaptırmak isterseniz Anti Aging uygulamaları yapan bir uzmandan bilgi almanız daha uygun olabilir. İstanbul, Tuzla’daki salonumuzda yapılan anti aging bakımı fiyatları kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. 

Üstelik anti aging uygulamalarında cildinizin ihtiyacı belirlenerek size uygun olan tedavi yöntemi ne ise uzmanlar tarafından değerlendirilerek karar verilebilir. Bu bilgilerin dışında anti aging uygulamalarında kişiler fiyatlardan daha çok tedavinin sonucuna odaklanırlar. 

Çünkü yaşlanmanın giderilmesi ve cildin zamana karşı meydan okuması paha biçilemez bir değer olacaktır. Sonuç olarak elde edilen haz ve güzelliğin önemi kozmetik içerikli uygulamalarda ikinci planda kalmaktadır.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.