Dudak Kontürü

Güzelliğine önem veren ve bu güzelliğin kalıcı hale gelmesini isteyen kişiler kalıcı makyaj uygulamalarına yatkındır. 

Dudak kontürü uygulamaları da bu anlamda tercih edilirliği yüksek kalıcı makyaj uygulamalarından biridir. Bu uygulamaların kişiye özel steril iğneler ile yapılıyor olması işleme olan güveni arttırmaktadır. 

Tuzla Dudak Kontürü

Cildin 0.3 ve 0.5 mm altına organik kalıcı boyalarla işlem yapılarak uygulanır. Kişiler bu işlemlerle işlemin yapıldığı bölgelerdeki kusurlarını da gizlemiş olurlar. Dudaklar belirginleştirilerek etkisi arttırılır. 

Dudak kontüründe dudak çevresi belirgin hale getirilerek dolgunlaştırılır. Güzellikleri ile ön planda olmayı isteyen kişiler, dudak çevresinin duruşundan rahatsız olan kişiler ya da kalıcı makyaja ilgisi olan kişiler sıklıkla dudak kontürü işlemini tercih ederler. Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dudak Kontürü Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj uygulamalarının tamamı dövme işlemleri ile karıştırılmaktadır. İşlem bakımından birbirine benzerlik gösterseler de kalıcı makyaj uygulamalarının hizmet ettiği amaç dövmeden çok farklıdır. Buna rağmen dudak kontürünün dövme işlemlerine kısmen de olsa benzer özelliği olduğu da bilinen bir gerçektir. 

İstanbul, Tuzla’da bulunun güzellik salonumuzda dudak kontürü işleminde mikro iğneler kullanılarak dudak çevresinde işlem yapılmaktadır. Dövmede de aynı mantıkla işlem uygulansa da dudak kontüründe işlem derinliği dövme işlemine göre daha yüzeyseldir. Üstelik dudak kontürü kullandıkça zamanla yok olabilirken dövmede böyle bir seçenek yoktur. 

Yani dudak kontüründe dövmedeki gibi ömür boyu sürecek olan bir kalıcılık söz konusu değildir. Dudak kontürü yaptıracak kişilerin aklına takılan konulardan biri işlemin vücuda olumsuz bir etkisinin olup olmadığıdır. Dudak kontürünün vücut üzerinde olumsuz bir etkisi bulunmaz. Çünkü boya zamanla parçalara ayrılır ve kalıcılığı gider. 

Bu süre tabi ki kısa bir süre değildir. İşlem yapıldıktan sonra 2 ya da 3 yıl dudak kontürünün kalıcılığı vardır. Bu süreci uzatmak ya da kısaltmak tabili dudak kontürünü yaptıran kişinin cilt özellikleri ve kullanımına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 

Kullanımı oldukça kullanışlı olan ve özellikle kadınlar arasında yaygın olan dudak kontürü işlemi son yıllarda sık sık tercih edilmektedir. Özellikle günlük olarak makyaj yapmak zorunda olan kişiler ya da makyaj konusunda hassasiyeti bulunan kişiler dudak kontürü işlemlerini tercih edebilirler. 

Makyajın oldukça zaman alan bir işlem olması ve rutin olarak aynı işlemin her gün uygulanmasından dolayı kadınlar kalıcı makyaj uygulamalarına daha yatkın olabilirler. İşte böyle durumlarda kalıcı makyaj ve dudak kontürü kadınların hayatını kolaylaştıran bir teknoloji olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Kalıcı makyaj yaptırılmasından sonra kadınlardan pozitif anlamda dönüş aldıkları konusunda birleşen uzmanlar, kişilerin kendilerine daha fazla zaman ayırabildiklerinin de altını çizmektedir. Kalıcı dudak makyajı ve dudak kontürü ile kişiler günün her saatinde istedikleri güzellikte olabilirler. 

Bunların dışında dudaklarda kendiliğinden meydana gelen simetri bozuklukları ve renk kayıpları da dudak kontürü uygulamasıyla gizlenebilir. Kişiler bu tür sorunlar yaşadıklarında da dudak kontürü yaptırmayı tercih etmektedirler. 

Dudak Kontürünün Faydaları Neleridir?

Öncelikle dudak kontürünün iki tür faydası vardır. Biri kozmetik amaçlı faydalarıdır. Kişiler dudak kontürünü güzelliklerini kalıcı hale getirmek için, sürekli olarak makyaj yapmaktan bıktıkları için tercih edebilir. Bunun dışında dudağın yapısıyla alakalı olarak bir sorun yaşayan kişilerde dudak kontürü uygulaması yaptırarak sorunlarından kalıcı olarak kurtulabilirler. 

Dudakta asimetri sorunu var ise bu giderilir, dudakta yara izi var ise bu kamufle edilir, çok ince dudak yapısına sahip olanlar cerrahi bir müdahale geçirmeden daha dolgun dudaklara sahip olabilirler, makyaj yapmayı sevmeyen kişiler kalıcı ve zahmetsiz bir şekilde güzelliklerini muhafaza edebilirler.

Saydığımız faydaların sağlanması bir takım dikkat edilmesi gereken etkenleri de beraberinde getirmektedir. Dudaklara uygulanan renk pigmentasyonundan sonra dudakların 1-2 saat boyunca oynatılmaması, sigara tüketilmemesi uyulması gereken hususların başında gelmektedir. 

Birkaç gün boyunca dudakların su ile temas ettirilmemesi, gerekirse su tüketiminin de pipet aracılığı ile yapılması gerekmektedir. Ayrıca dudak kontüründen birkaç hafta sonra antibakteriyel  ve nemlendiricilerin kullanılmasına başlanabilir. 

Dudak kontürü uygulayacak kişiler eğer 18 yaşın altında ise bu uygulama pek önerilmemektedir. Ayrıca pigment alerjisi bulunan kişiler, hamilelik ve emzirme dönemindeki kişiler, dudak çevresinde açık yara veya uçuk bulunanların yaptırması önerilmemektedir.

Tuzla Dudak Kontürü Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İstanbul, Tuzla’da dudak kontürü fiyatları konusunda makyaj uzmanları ve güzellik salonlarının fiyat politikaları değişkenlik gösterebileceğinden işlemle ilgili fiyat bilgileri için bir uzmandan bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır.  

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.