Dudak Kontürü Fiyatları 2022

Dudak Kontürü Fiyatları 2023 seansa göre çeşitlilik gösterebilir. Yani tedavi bittikten sonra yapılan ortalama rötuşlar kişiye özel planlanır. Bir yılda ortalama 1 ya da 2 ziyaret gerektirir. Genellikle yağlı cilde sahip olanlar için daha sık ziyaret gerekebilir. Yine de dudak kontürünüzün her zaman kusursuz ve duru olmasını, renk tonunun her zaman canlı ve şeklinin her zaman ideal olmasını seviyorsanız ya da ihtiyacınız varsa daha yakın periyodik rötuşlardan yararlanabilirsiniz.

Kalıcı dudak makyajı nasıl yapılır?

Tüm niyet ve amaçlarla dudak kontürü, dövme sanatçılarınınkine benzer ancak daha hassas ve daha ince iğnelere sahip bir makine olan dermograf adı verilen kalem şeklindeki bir aletle yapılır. Tüm iğneler ve müşteriyle temas eden parçalar steril ve tek kullanımlıktır. Kullanılan pigment yasa gereği biyolojik olarak emilebilir olmalıdır ve bu kalıcı makyajı gerçek bir dövmeden ayıran şeydir.

Dudak Kontürü, dudak mukozasının mikro pigmentasyonundan oluşur. Dudaklarını daha dolgun göstermek isteyenler veya yaş ya da diğer faktörler nedeniyle kötü tanımlanmış veya asimetrik bir dudak çizgisi olan kişiler için oldukça yararlı bir işlemdir. Bu tür bir tedavi aynı zamanda her zaman mükemmel dudaklara sahip olmak isteyen kadınlara yöneliktir.

Lipliner veya allık lekelenebilir veya günde birkaç kez yeniden fırçalanmaları gerekebilir; kalıcı makyaj ile ise artık sürekli makyaj ayarlamalarına ihtiyaç duymazsınız. Kalıcı makyaj aşağıdakiler için de uygundur:

  • Dudak rengini canlandırmak isteyenler.
  • Alerji nedeniyle dudaklarını renklendirmek için ruj kullanamayanlar.
  • Uçuk nedeniyle ağız kenarlarında yara izleri ve pürüzlü işaretler olanlar.

Kalıcı dudak makyajı: Hangi renk tercih edilmeli?

Kalıcı dudak makyajınız için seçeceğiniz renk, elde etmek istediğiniz nihai etkiye bağlıdır. Daha belirgin makyaj efektleri elde etmek için yumuşak ve doğal ten pembelerinden en parlak ve en parlak kırmızılara kadar çeşitlilik gösterirler.

Tedavi iki seanstan oluşmaktadır. İlk seansta, işlemi uygulamadan önce elde etmek istediğiniz etkinin türü üzerinde anlaşacaksınız.

Öncelikle cilt tipinize, dudakların doğal şekline ve elde etmek istediğiniz etki tipine ve renge bağlı olarak dudak kontürünün ne olacağının tabanını çizin. Bu operasyon tamamlandıktan sonra dudak yüzeyinin dermopigmentasyonu ile çalışma tamamlanmış olacaktır. 

İlk seans yaklaşık iki buçuk saat sürer. Birinci seanstan 40/50 gün sonra mutlaka yapılması gereken ikinci seans pekiştirmenin yanı sıra yapılan işi de mükemmelleştirmektir. Ayrıca elde edilen etki, cildin dermopigmentasyona verdiği reaksiyon ve pigmentin oturması ikinci seansta doğrulanacaktır. İkinci seansın süresi yaklaşık bir buçuk saattir.

Yarı kalıcı dudak makyajı: Etkisi ne kadar sürer?

Şu anda kalıcı makyajın süresinin son derece bireysel olduğunu bilmelisiniz çünkü çeşitli faktörlere bağlıdır. Süre şunlardan etkilenir:

  1. Cilt tipiniz
  2. Müşterinin yaşı ve metabolizma: genç deneklerdeki renk, yaşlı deneklere göre organizmadan daha hızlı elimine edilir.
  3. Dış faktör: Güneşe maruz kalma, bronzlaşma lambaları, ısı kaynakları, aktivite, spor, sauna, tuzlu su banyoları gibi faktörler kalıcı makyajın hem kalıcılığını hem de rengin kalıcılığını önemli ölçüde azaltır. Tüm bu durumlarda kalıcı makyajın bozulma etkileri, işlem görmüş kısım özel ürünlerle korunarak azaltılabilir.
  4. İlaç almak: sigara içmek, ilaçlar, termojenikler, vb.
  5. Kullanılan teknik ve renk türü

Bunu söyledikten sonra, kalıcı dudak makyajının ortalama süresinin 8 ay civarında olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeplerden dolayı, daha sonra da görüleceği gibi, periyodik rötuş, yıllık rötuştan bir kesre eşit, düşük bir maliyete sahip olacaktır.

Dudak kontürü fiyatları 2023, işlemin uygulanacağı işletmeye, uzmanın tecrübesine ve hatta bulunduğunuz ile göre bile farklılık gösterebilir. Bu nedenle tedaviye başlamadan önce bu konuyla ilgili, sizin için planlanan tedavinin ücretini konuşmalısınız.

Leave A Comment

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.