Erkek Epilasyon

Epilasyon genellikle insanların vücutlarındaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı amaçlayan yöntemlerin başında geliyor. 

Gelişen ve değişen dünyada da insanlar kadın erkek fark etmeksizin vücutlarının hem daha iyi görünmesi hem de sağlık açısından lazer epilasyonlarına sıcak bakmaktadır. 

Tuzla Erkek Epilasyon

Değişen hayat tarzları erkekleri de vücutlarındaki tüylerden dolayı rahatsızlık duymaya itmiştir. Erkekler de tıpkı kadınlar gibi vücutlarındaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için birtakım yollara başvurmaktadır. Ancak erkeklerin vücutlarındaki tüylerin yapısı hormon yapılarından dolayı kadınlara göre daha sert yapıdadır. 

Bu nedenle de erkekler vücutlarındaki istenmeyen kıllardan kurtulmak için daha kalıcı ve sağlıklı bir yöntem tercih etmektedirler. Bu kalıcı yöntemlerin başında ise lazer epilasyon uygulamaları gelmektedir. Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Erkek Epilasyon Nasıl Yapılır ?

Günümüzde dış görünüş sadece kadınlar için değil erkekler için de bir vazgeçilmez hale gelmiştir. Dış görünüşü konusunda hassas olan erkekler vücutlarındaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak istemektedir. Epilasyon işlemi vücudun tüm bölgesine yapılabilmektedir. 

Erkekler genellikle kol, koltuk altı, bacak, göğüs ve sırt bölgesindeki tüylerden kurtulmak için epilasyon yaptırmaktadır. Özellikle sırtında fazla kıllanmadan şikayetçi olanlar erkekler için epilasyon yaptırmak son dönemde tercih edilen işlemlerden biridir. 

Bunların dışında erkekler, yüz bölgelerindeki elmacık kemiği, kaş arası, ense ve boyun bölgelerindeki kıllanmalardan rahatsızlık duyarak epilasyon yaptırmayı tercih etmektedir. Ayrıca erkeklerin vücut yapısından dolayı lazer uygulamalarında kadınlara göre daha büyük avantajları vardır. 

Erkeklerin tüy yapıları kadın tüy yapısına göre kalın olmasından dolayı lazer ışınlarında daha fazla etkilenmektedir. Kalın kıl kökleri, lazer ışınının enerjisinden daha fazla etkilendiğinden, işlem kıl kökünde daha fazla tahribat yapmaktadır. Bu sebepten dolayı erkeklerin lazer epilasyonuna daha hızlı cevap verdiği bilinen bir gerçektir.

İstanbul, Tuzla’da bulunan salonumuzda erkek epilasyonu yaparken amacımız ortalama olarak en az seans sayısıyla maksimum verim elde etmektir. Erkekler epilasyonu iki farklı şekilde tercih etmektedir. İlki kılların seyreltilmesi ve daha zayıf hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Diğeri ise epilasyonla vücut kıllarının tamamen önlenmesi amaçlanmaktadır.  

Eğer kılların seyreltilmesi ve daha zayıf hale getirilmesi amaçlanıyorsa seans sayısı daha az sürmektedir. Günümüzde lazer epilasyon yaptıranlar arasında erkeklerin sayısı da oldukça fazladır. Erkekler de en az kadınlar kadar lazer epilasyonu yaptırmaktadır. 

Erkekler İçin Epilasyon Faydaları Nelerdir ?

Kıl köklerinde yer alan yağ torbalarının, kılların olduğu bölgedeki kasların gelişmesine olumsuz etki ettiği herkes tarafından bilinmektedir. Bu yüzden özellikle sporcular sık sık vücutlarındaki istenmeyen kıllardan kurtulmak isterler. 

Erkeklerin vücutlarındaki tüylerin inatçı yapıda olmasından dolayı da sürekli olarak epilasyon işlemleri ile uğraşmak istemeyen erkekler kalıcı çözümleri tercih etmektedir. Yoksa epilasyonun dışında erkekler de tüy dökücü krem, ağda ve tıraş bıçağı gibi yöntemleri de sık sık kullanmaktadır.  

Vücutlarındaki tüy yoğunluğu fazla olan erkekler yaz ya da kış aylarında daha fazla terlemeye maruz kalabilirler. Bu durum da günlük yaşamın koşturmacası içerisinde erkekleri oldukça zor durumlara sokabilir. 

Ayrıca epilasyon sadece erkeklerin değil aynı zamanda kadınların da sosyal hayatındaki öz güvenini olumlu etkileyebilir. Sık sık spor yapan ve spor alanlarını kullananlar vücutlarıyla daha ön planda olabilmektedir. Epilasyon da bu anlamda spor yapan kişilerin vücutlarıyla daha ön planda olmalarını sağlamaktadır.

Tuzla Erkek Epilasyon Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

İstanbul, Tuzla’daki salonumuzda erkek epilasyon fiyatları uygulanacak bölgenin genişliğine ve kıl yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Çoğu epilasyon uygulaması yapan güzellik salonları, lazer atış sayısıyla doğru orantılı olarak bir fiyat referansı verebilir. 

Ayrıca epilasyon salonları, zaman zaman paket programlar sunarak hastalarına daha avantajlı bir fiyat üzerinden tedavi önerebilmektedir. Bu yüzden erkek lazer epilasyon fiyatları ile ilgili olarak net bir fiyat belirtmek doğru olmayacağı için tedaviyi alacağınız epilasyon salonunun fiyat listesine ulaşmanız gerekmektedir. 

Bu konuda epilasyon salonları ile bire bir olarak iletişime geçmeniz ve referans bir fiyat almanız sizin için daha uygun olabilir. Özetleyecek olursak; seans yerine paket lazer epilasyon fiyatları daha makul seviyelerde olacaktır. 

Lazer epilasyon, yaptıracağınız güzellik salonunun tedavinizde kullanacağı lazer cihazının hangi lazer cihazıyla yapılacağını öğrenmek sizin için daha yararlı olabilir. Bu konuda epilasyon salonlarının tavsiyelerini dikkate alarak bir çevre araştırması yapmanız doğru olabilir. Erkek lazer epilasyon fiyatları hakkında detaylı bilgiyi epilasyon salonları ile iletişime geçerek almanız gerekmektedir.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.