Kadın Epilasyon

Epilasyon en genel tanımıyla vücutta çıkan tüylerin kalıcı ya da geçici olarak vücuttan uzaklaştırılması yönteminin adıdır. İnsanlar vücutlarında çıkan bu kıllardan hem görsel hem de hijyen açısından kurtulmak isterler. 

Genel olarak bu kurtulma yöntemleri ikiye ayrılır. Birinci yöntemle insanlar vücut kıllarından geçici olarak kurtulur. İkinci yöntemle ise kalıcı olarak kurtulur. 

Tuzla Kadın Epilasyon

Geçici çözümler ağda, cımbız, tüy dökücü kremler ve tıraş bıçağı gibi epilasyon yöntemleridir. Ve bu yöntemler içinde de kılların çıkış hızı değişmektedir. 

Bunlar dışında hem kalıcı hem de sağlıklı olan bir yöntem olan kalıcı epilasyon yöntemi ise lazer epilasyonudur. Lazer epilasyonları teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanların kıllarından acısız, ağrısız ve kalıcı olarak kurtulmalarını sağlayan bir teknolojidir. 

Lazer epilasyonları da kendi içinde türlere ayrılmakla birlikte lazer epilasyonlarının ortak amacı kılların kalıcı olarak vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kadın Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyon, evde ve epilasyon salonlarında yapılan epilasyon işlemi olarak ikiye ayrılmaktadır. Evde yapılan epilasyon işleminde kişiler genellikle geleneksel yöntemleri kullanmakla birlikte, artık lazer epilasyonu evde yapabilme seçeneği de mevcuttur. 

İstanbul, Tuzla’daki salonumuzda yapılan epilasyon işleminde ise bir uzman yardımı ile işleminiz yapılmaktadır. Alanında uzman kişiler sizin vücudunuzdaki kıl yapısına göre size bir tedavi yöntemi ve işlem sayısı sunmaktadır. 

Burada uzmanlar sizin ihtiyacınıza göre en uygun olan tedaviyi yaparlar. Lazer epilasyonunun bölgesel mi yoksa tüm vücut mu alacağınız sizin onayınıza bağlı olmakla birlikte uzmanlarında bu konuda görüşünün alınması uygun olabilir. Tüm vücut lazer epilasyonu adından da anlaşılacağı gibi tüm vücudu kapsamaktadır. 

Tüm vücuttan kasıt göz çevresi hariç kıl olan her bölgeye uygulanabilmesidir. Bölgesel lazer epilasyon da ise bölgesel şikayetleriniz göz önüne alınarak işlem gerçekleştirilmektedir. 

Her iki işlemde de vücut derisine zarar verilmeden direkt olarak kıl köklerine etki edilir. Çeşit çeşit lazer epilasyon çeşitleri olsa bile genel olarak lazer cihazlarında, istenmeyen kıllar kökleri ışınlarla yakılarak kurutulmaktadır. 

Kadın Epilasyonun Faydaları Nelerdir?

Epilasyonun amacı, kadınlar için hem güzellikle doğru orantılıdır hem de sağlık açısından önem taşımaktadır. Amaç istenmeyen kıllardan kurtulmak olsa da, aslında kadınların daha güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmalarına hizmet etmektedir. Kadınlar epilasyonu yüzyıllardır yapmaktadır. 

Teknolojiyle birlikte kadınların epilasyona bakış açısı da değişmiştir. Kadınlar epilasyon işlemlerine eskisi gibi vakit ayırmayı istemezler. Onun yerine kalıcı bir epilasyon işlemi yaptırarak bu sorundan sonsuza kadar kurtulmayı istemektedirler. O yüzden de diğer epilasyon işlemlerine göre lazer epilasyonlarının kalıcı faydası kadınları cezbetmektedir. 

Lazer epilasyonlar diğer epilasyon işlemlerine göre daha kolay, zahmetsiz ve pratik bir yöntemdir. Geleneksel epilasyon işlemlerinde istenilen sonucu elde edersiniz ancak kıl kökleri yok olmadığı sürece kesin bir sonuca ulaşmış sayılmazsınız. Doğru bir planlama ile uzmanlar tarafından uygulanan lazer epilasyonları ile hem kesin bir sonuca ulaşır hem de yaşam kalitenize fayda sağlamış olursunuz. 

Lazer epilasyonlarının en büyük faydası kalıcı çözüm olmasıdır. Lazer epilasyonlarında ciddi bir yan etki görülmemektedir. Hatta diğer yöntemlere göre daha az ve hızlı iyileşen yan etkisi olabilir. 

Ağda ya da makine ile epilasyon yaptığınızda batık kıl oluşmasına ya da cildinizin tahriş olmasına neden olabilmekte iken lazer epilasyonunda kısa süreli bir kızarıklık görülmesi dışında ciddi bir yan etkisi yaratmamaktadır. 

Tuzla Kadın Epilasyon Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Her şeyin bir maliyeti olduğu düşünüldüğünde pürüzsüz ve kılsız bir vücuda sahip olmanın da bir maliyeti vardır. Geleneksel yöntemlerde ömür boyu işlemin tekrarlanacağı düşünüldüğünde lazer epilasyon yaptıranların uzun vadede kar edeceği düşünülebilir. 

Lazer epilasyonda kalıcı olarak bir sonuç elde edeceğiniz için bir daha epilasyon masrafınız olmayacaktır. Lazer epilasyonu fiyatları hakkındaki en sağlıklı bilgileri ise epilasyon salonlarından öğrenmeniz daha uygun olacaktır. Epilasyon salonlarında uzman kişiler tarafından profesyonel cihazlarla işleminiz ihtiyacınıza ve vücut yapınıza göre belirlenebilir. 

İstanbul, Tuzla’daki güzellik salonumuzda lazer epilasyon fiyatları uygulanacak bölgenin genişliği ve cihazın atım sayısı gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir. 

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.