Lazer Epilasyon Fiyatları 2022

Lazer epilasyon, kıl köküne etki eden ekipmanlar vasıtasıyla yüz ve vücuttaki fazla tüylerin alınmasını sağlayan bir tekniktir. Lazer Epilasyon Fiyatları yılı için bir önceki yıllara nazaran artış göstermiştir. Ancak net bir ücret söylemek pek mümkün değildir.

Lazer epilasyon yüz, bikini bölgesi, koltuk altı, kollar, göğüs, bacaklar, sırt ve vücudun diğer bölgelerinde güvenle uygulanabilen bir tedavidir. Etkili ve kalıcı bir sonuç için aktif fazdaki (anagen) tüylerin azaltılması için istenilen bölgeye birkaç seansta müdahale edilmesi gerekir. 

Işık huzmesinin gücünün saç ampulüne yönlendirilmesini sağlamak için etkilenen bölge önceden tıraş edilmelidir; ayrıca önceden temizlenmeli, ardından krem, parfüm, deodorant veya lazerle etkileşime girebilecek herhangi bir üründen arındırılmalıdır. Ayrıca epilasyondan bir ay önce ağda, cımbız veya ağartma yapmaktan kaçınmalısınız.

Lazer ışığı tipinin ayarı, tedavinin gücü ve sıklığı şunlara bağlıdır: kılların özellikleri (renk, kök çapı ve kıl yoğunluğu), fototip, herhangi bir cilt lezyonu ve eşlik eden patolojiler. Seans ağrıya neden olmaz ve sadece hafif bir sıcaklık veya iğne batmasına benzer bir rahatsızlık hissi hissedilir. Bazen, epilasyona devam etmeden önce, operatör vücudun özellikle hassas bazı bölgelerine (yüz, koltuk altı ve kasık) anestezik bir krem ​​uygulayabilir.

Prosedür sırasında, estetik doktor (veya kalifiye güzellik uzmanı) ve hasta, retinanın oküler riskini azaltmak için özel koruyucu gözlük takmalıdır. Uygulama yapılacak bölgeye göre tedavi süresi 15 dakika ile 4 saat arasında değişir; lazerin her darbesi yaklaşık iki santimetrekarelik bir alana etki eder ve bir seanstan sonra tüylerde %20-35 arası azalma olduğu görülür. 

Tedaviden hemen sonra lazer ışınının etkisiyle ciltte bireysel epidermal hassasiyet derecesine göre değişen bir kızarıklık görülür. Kızarıklık geçicidir ve birkaç dakika sonra kaybolur.

Lazer epilasyon tedavisi uygulanacak bölgeye ve vakaya göre seans sayısı değişmektedir. Genellikle, aylık veya iki ayda bir planlanan birkaç randevu gereklidir. Aslında bireysel sonuçlar, yaş, cilt tipi, tüy özellikleri ve hormonal denge gibi bir dizi faktöre bağlıdır.

Örneğin lazer epilasyon ile yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için 4 ila 6 seans yeterli olabilir. Bununla birlikte, kollar veya bacaklar gibi vücudun geniş yüzeylerinde, yaklaşık 5-10 tedavi gereklidir. Genel olarak seanslar arasında 4-6 haftalık bir aralık vardır. Lazer epilasyon ile elde edilen sonuçlar, özellikle bakım seansları yılda bir veya iki kez tekrarlanırsa uzun süre kalıcı olur.

Prosedür güvenlidir ve tüylerden uzun süre kurtulmanızı sağlar. Farklı cilt tipleri için özel dalga boyları sayesinde lazer, kıl gövdesini ve kökünü ısıtan bir ışık demeti yayar. Nihai hedef, seanstan seansa, kılın ilerleyici incelmesini sağlamak, yeniden büyümesini büyük ölçüde yavaşlatmak ve çıplak gözle görünmez hale getirmektir.

Bu tür müdahaleler özellikle kasık, koltuk altı, bıyık ve kaş gibi hassas bölgelerin tedavi edilmesi gerektiğinde ağda, jilet ve diğer çeşitli epilasyon yöntemlerine sık sık başvurmaktan bıkmış kişiler için önerilir. Ayrıca, tahriş edici folikülit ve pilonidal kistler de dahil olmak üzere, sürekli tıraş olmakla şiddetlenebilen saç kökü ile ilgili patolojilerden muzdarip kişiler için lazer epilasyon endikedir.

Lazer epilasyon sertifikalı güzellik salonlarında veya doktor muayenehanelerinde yapılabilir. Tedavi edilecek bölgeye bağlı olarak, aylık veya iki ayda bir planlanan birkaç seans gereklidir.

Kılın sadece tepe kısmını alan klasik epilasyon tekniklerinden farklı olarak, lazer epilasyon tüy kökünü de içeren tüm tüyleri almanı sağlar. Çalışma prensibi ışığın fiziksel prensibidir: lazer, açık ten üzerindeki koyu renkli tüylerde bulunan melanini seçici olarak vuracak, onları aşırı ısıtacak ve denatüre edecek bir frekansta tek yönlü ve tek renkli dalgalardan oluşan bir ışın yayar. Ameliyat doğru yapılırsa, folikül çevresindeki cilt etkilenmez.

Bu nedenle lazer epilasyonda tüyler çekilmez, fototermoliz (yani ısıya dönüşen ışık enerjisi) ampulün ve onu yenileyen hücrelerin yok olmasına neden olarak uzun süreli sonuçlar sağlar. Lazer epilasyonun bir dizi avantajı vardır: Ağrısız olmasının yanı sıra, aslında tüy miktarının ve çapının azalmasını ve ayrıca tüy kökünün ortadan kaldırılması sayesinde tekrar tüy çıkma süresini yavaşlatır, hatta yok olmasını sağlar.

Lazer epilasyon maliyeti, kullanılan makineye bağlı olarak daha küçük alanlar (kasık, bıyık ve koltuk altı dahil) için seans başına ücret alınması gibi, daha büyük bölgeler (bacaklar ve kollar gibi) için kullanıldığı zaman aralarındaki fiyat farkı değişmektedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları, tatmin edici sonuçlar elde etmek için oluşturulan toplam seans sayısına bağlıdır: genellikle maksimum 8-10 randevu planlanır, ancak ortalama en az 5-6 tedavidir. Bıyık ve koltuk altları için de 3-4 seans yeterli olabilir ama cilt ve kıl tipine göre değişir. Her durumda, tavsiye edilen her zaman uzman ellere güvenmek ve her zaman tanınmış ve sertifikalı bir güzellik merkezi aramaktır.

Leave A Comment

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.