Kaş Kontürü

Kaş kontürü teknik anlamda incelendiğinde kaşa yapılan bir dövme olarak tanımlanabilir. Ancak dövme gibi cildin derinine doğru işlem yapılmaz ayrıca kalıcılık bakımından da dövmeye göre daha kısa sürelidir.

Dövme için kullanılan aletlerden tamamen farklı cihazlar ile tamamen incelik isteyen bir teknikle kaş kontürü işlemi yapılmaktadır.

Tuzla Kaş Kontürü

Kaş kontürü işleminde kontür cihazı ile renk pigmentleri kaşın altına işlenmektedir. Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Her kaş yapısı kişiye has özellikler barındırır. Ancak yıllar içerisinde bazen genetik bazende dış etmenlerden dolayı kaşın formunda değişiklikler olabilir. Örneğin kaş zaman izerisinde bölgesel dökülmeye maruz kalabilir ya da yanlış bir uygulamadan dolayı kaşın şekli korunamayabilir. 

Bu gibi durumlarda kaş kontürü uygulaması yapılarak kişiler istedikleri, arzuladıkları kalınlıkta ve tipte bir kaş kontürü uygulaması yaptırarak ideal görüntüsüne kavuşabilirler. Bu yazımızda da doğal ve yenilikçi bir bakış açısıyla kaş kontürü hakkında bilgilendirme yapacağız. 

Kaş kontüründe belirlenen yüz hattına uygun olarak kaş şekli dizayn edilerek kaşlar alınır. Kaş aralarında varsa boşluklar doldurularak dolgun bir kaş elde edilir. Kaş kontürü işlemleri için güzellik salonlarını tercih etmeniz memnuniyetiniz için doğru bir tercih olabilir. Ancak kaş kontürünü evde yapmak da mümkündür. 

Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Kaş kontürü teknik olarak bakıldığında kaşa yapılan bir dövme olarak ifade edilebilinir. Ancak cildin derinine uygulanmaz dövme gibi üstelikte kalıcılık bakımından dövmeye nazaran farkları vardır. Dövme aletlerinden tamamen farklı cihazlar kullanılarak çok daha incelik isteyen bir tekniktir. 

İçerisinde mikro iğneler bulunan bir kaleme benzeyen kontür cihazı ile cilt yüzeyinde çok küçük kesikler açılarak, renk pigmentleri kaş altına işlenir ve kaşlar doldurulur. Burada önemli bir husus da renk pigmentlerinin rengidir. Kişinin doğal kaş rengi ne ise o renge yakın bir renk ile işlem yapılır. 

Diğer bit hassas olan konu ise gerçek kaş kıllarının görümüne benzer vuruşların yapılmasıdır. Doğal kaşların yönü takip edilerek kaşların doğal formuna yakın bir form elde edilmeye çalışılır. 

Kaş Kontürünün Faydaları Nelerdir?

Kaş kontüründe amaç kaşlara dolgun ve derin bir ifade vererek cazibesini arttırmaktır. Kişiler arzuladıkları kalınlıkta ve gürlükte kaş elde edebilmek için bu işleme başvururlar. Dolayısıyla kaşları seyrek yada dolgunluğu yeterli olmayan kişiler kaş kontürü sayesinde kalıcı bir kaş makyajı elde etmiş olurlar. Bu sayede simetrik bir kaş yapısına sahip olunur. 

Kaş makyajı da en az cilt makyajı kadar kişinin etkileyiciliğini ön plana çıkaran yollardan biridir. Ancak sürekli olarak kaş makyajı yapmak hem bir süre sonra sorun olurken hem de her defasında aynı kalitede bir işlem yapamazsınız. İstanbul, Tuzla’da bulunan güzellik salonumuzda kalıcı kaş makyajı yani kaş kontürü ile kişilerin arzu ettikleri çekici bakışlara sahip olmaları sağlıyoruz. 

Tabii ki kişiye kaş kontürü uygulayacak uzmanında etkisi bunda büyüktür. Ağrısız ve acısız bir yöntem olan kaş kontüründe ilk önce kişinin yüzüne en çok yakışacak kaş modeli belirlenir. Daha sonra seansın uzunluğu ise kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. 

Yaklaşık olarak işlem başından sonuna kadar 1 ila 2 saat kadar sürebilmektedir. İşlem bittikten sonra ise uzmanlar son rötuşların yapılması için bir seans daha kişileri çağırabilir. Bu işlemle de kaşa son şekli verilmiş olur. Kişinin kullanım durumuna göre yaklaşık olarak 6 ay ila 2 yıl arasında değişen bir zamana sahiptir. 

Tüm işlemler bittikten sonra kaşlarla ilgili bir sorun yaşadığınızı varsayalım. Bir çok insanda işler ters gittiğinde yani kaş kontürünü beğenmediğinde ne yapacağını merak eder. Bu konuda kişilerin telaş etmesine gerek yoktur. Böyle bir sorun yaşandığında kaş kontüründe mikro pigmentasyon cihazı ve kontür silme ürünleri ile istediğiniz an kaş kontürünüzü sildirebilirsiniz.

Kaş kontürü kaş döker mi?

Kaş kontürü işlemi sonrası bazı kişilerde kaş dökülmelerine yol açabilmektedir. Kişinin dökülen kaşları bir süre sonra tekrar çıkar. Ancak bu süre, kişiden kişiye değişim gösterebilmek ile birlikte uzun bir vakit alabilir. Uygulamayı gerçekleştiren her kişide kaş dökülmesi meydana gelmez. Buna karşın kişi kaş kontürü işleminde uygulanan kaşların şeklini değiştirmek isterse rötuş uygulamaları ile bunu rahatlıkla gerçekleştirebilir. 

Kaş kontürü kaç gün sonra banyo yapılır? 

Kaş kontürü uygulamasından kaç gün sonra banyo yapılacağı kişiden kişiye göre değişim gösterebilir. Ancak bu uygulama sonrası ilk 24 saat bölge kesinlikle su ile temas ettirilmemelidir. Kaş kontürü uygulaması yapılan bölgedeki yaraların iyileşmesi, kişiden kişiye değişebilmek ile birlikte ortalama 4 – 5 gün kadar sürecektir. Çoğu kişi için ilk 24 saat sonrası banyo yapmanın herhangi bir sakıncası olmayacaktır.

Kaş kontürü kimlere yapılmaz? 

Kaş kontürü hamilelere, kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilere, psikolojik rahatsızlığı olan kişilere, uygulama bölgesinde iltihap gibi durumlar bulunduran kişilere, et benlerinin üzerine, kanama ve pıhtılaşma bozukluğu olan kişilere ve albino hastalarına uygulanmaz. Buna ek olarak kanser hastalığının tedavisi için uygulanan radyoterapi ve kemoterapi gibi işlemlerin de öncesi ve sonrasında kaş kontürü işlemi yapılamamaktadır. Bu grupların içinde yer almayan kişiler için kaş kontürü uygulamasının herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

 

Tuzla Kaş Kontürü Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İstanbul, Tuzla’da kaş kontürü fiyatları hizmeti alacağınız güzellik salonuna göre değişiklik göstermektedir. Nihayetinde bu tarz işlemlerde fiyat politikası ve kişinin işlemine göre fiyatlarda değişimler olabilir.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.