Kaş Kontürü Fiyatları 2022

Kaş kontürü, kaşlarında kusur olan (çok ince, solgun vb.) kadın ya da erkeklerin tercih ettiği bir uygulamadır. Kaş Kontürü Fiyatları tercih edeceğiniz güzellik merkezine göre değişim gösterebilir. Bunun yanı sıra bulunduğunuz şehir, sizinle ilgilenecek uzmanın tecrübesi de fiyatlandırmayı etkileyecek unsurlardan birkaçıdır.

Kaş şekillendirmenin birçok avantajı vardır. Her şeyden önce, elbette, görünümün optik olarak iyileştirilmesi. Güzel kaşlar ile mimiklerin ifade gücü ve yüzün çekiciliği ustalıkla arttırılabilir. Bunun bir parçası olarak, kaş şekillendirme şu amaçlara hizmet eder:

  • Simetrik bir görünüm oluşturmak.
  • Kel noktaları kapatmak.
  • Planlı bir pigmentasyon için en uygun hazırlığı sağlamak.
  • Kaş fonksiyonlarının hakkını verebilmek.

Buna dayanarak, doğru şekil, profesyonelin microblading işlemini hassas bir şekilde gerçekleştirmesine ve kaş konturlarına odaklanmasına yardımcı olurken, müşteriler estetik bir şekil ile yüzlerinde daha fazla derinlik yaratır ve gözlerini olumlu bir şekilde vurgular. Ancak doğru kaş simetrisinin oluşturulması kesinlikle plansız yapılmamalıdır. Bunun yerine, kontur, her kaş büyümesi için temel çerçeve görevi gören yüzün şekli gibi merkezi kriterlere dayanmalıdır.

Kesin olan bir şey var ki, ideal kaş diye bir şey yoktur, çünkü zevkler farklıdır ve bu nedenle kaşın genele değil, kişiye uygun olması gerekir. Mükemmel kaş şekli yıllar içinde istikrarlı bir şekilde değişti ve değişen güzellik idealine uyum sağlamayı başardı. 

Bazen gür, çarpıcı varyantlar vardı, sonra yine tamamen kaldırılmış kaşlara kadar abartılı dar modeller vardı, bunlar sadece makyajla temsil ediliyordu, çünkü hemen hemen her moda akımı zaten kaşlarla temsil edilebiliyordu. Bu bağlamda, şekil esnektir ve müşterinin isteklerine göre uyarlanabilir.

Elbette kaş sadece ilgili kişinin fikirlerine göre şekillendirilmemelidir. Önemli olan, yüzün şekli de dahil olmak üzere çeşitli kilit noktalardır. Hatta kaş şekli üzerinde kalıcı bir etkiye sahiptir. Sonuç olarak, kendi yüz hatlarınızı ve daha sonra kaşları şekillendirmenizi koordine etmeniz önerilir. Bu, aşağıdaki gibi uygulanabilir:

  • Kare yüzler = düz, kemerli kaşlar

Kare yüz şekline sahipseniz düz kaşları tercih etmelisiniz. Yüzün optik olarak kısalmasını ve daha hacimli görünmesini sağlarlar.

  • Yuvarlak yüzler = geniş kaşlar ve yapılı kıvrımlar

Yuvarlak bir yüz şekli, açılı ve yapılandırılmış bir tarama gösteren daha geniş kaşlar gerektirir. Bu, yüz hatlarını daraltmaya ve oranları görsel olarak daha iyi tanımlamaya yardımcı olur.

  • Kalp şeklindeki yüzler = yuvarlak kemerli ve yumuşak şekilli kaşlar

Kalp şeklindeki bir yüz, e harfi olan yumuşak kavisli kaşlarla görsel olarak vurgulanabilir.

yuvarlak bir yay var. Bu, daha ince yüz hatlarını ve daha kadınsı bir yüzü destekler.

  • Oval yüzler = tanımlanmış bir eğriye sahip kalın kaşlar

Oval yüzlü olanlar, kemerli, yoğun ve belirgin bir kaştan faydalanacaktır. Bu, odağı gözlere yerleştirir ve yüzün şeklini olumlu bir şekilde vurgular.

Müşteri tercihleri ​​de önemlidir. Kişi dar kaşları tercih ediyor ve hacimli tasarımlardan hoşlanmıyorsa, yüz şekline daha çok uysa da microblading sanatçısı müşteriyi memnun ederken konturları düzleştiren bir uzlaşma aramalıdır. Bu bağlamda, istenen kaş konturunun yüz şeklini ne ölçüde olumsuz değiştirebileceğini ilgili kişiye paylaşması önemlidir, böylece müşteri daha sonra profesyonelin tavsiyesine karşı karar verdiğine pişman olmaz.

Kaş kontürü, bu konuda gerekli eğitimi almış deneyimli uzmanlarca yapılması gereken bir işlemdir. Bu nedenle uzmanınızı ve güzellik merkezinizi seçerken dikkatli olmalısınız. Kaş kontürü Fiyatları 2023 daha uygun diye seçtiğiniz bir klinik, size hüsrana uğratabilir. Bu nedenle merkezin, Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına ve kullanılan ekipmanların yeterince steril olmasına dikkat etmelisiniz.

Leave A Comment

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.