Leke Tedavisi

Ciltte oluşan lekeler birçok insan için ciddi bir problem oluşturabilir. Bu problemlerin oluşmasında ise doğum lekeleri, pigmentasyon bozuklukları, deri döküntüleri, güneş yanıkları gibi farklı nedenler gösterilebilir. 

Bazı ciltte oluşan lekelenmeler zararsızdır ancak bazılarının da tedavisi için tıbbi yardım alınması gerekebilir.

Tuzla Leke Tedavisi

Cilt lekeleri birçok sebepten ötürü baş gösterebilir. Ancak burada dikkat edilecek durum ciltte tahriş, kızarıklık ya da kaşıntı gibi alt durumlar görülüyorsa önce bu sorunların tedavi edilip daha sonra cilt lekelerinin tedavisinin yapılması uygun olabilir. Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Leke tedavisinde şu yöntem doğrudur demek tedavi alacak kişiler üzerinde yanıltıcı olabilir. Çünkü leke tedavisinde nasıl ki lekeler kişiden kişiye değişiklik gösterirse tedavi yöntemi de kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. 

İstanbul, Tuzla’daki salonumuzda leke tedavisi yapılırken uzmanlarımızın seçeceği tedavi yöntemi de farklılık gösterebilir. Çünkü bazı leke tedavileri bir seansta bitirilebilirken, bazı inatçı lekelerin tedavisi de daha fazla seans sürebilir. Ayrıca leke tedavisinde güneş ışınlarına maruz kalmak tedavinin seyrini olumsuz etkileyeceğinden tedavilerin birçoğu yaz aylarında önerilmeyebilir. 

Kimyasal peeling ve dermapen bu uygulamalara örnek olarak gösterilebilir. Leke maskesi ve mezoterapi uygulamaları ise yaz aylarında uygulanabilir ancak güneş kremi kullanmanız gerekebilir. 

İşte bu sebeplerden dolayı leke tedavisinde işi uzmanına bırakmak ve uyarıları dikkate almak cildinizin sağlığı için önemli olacaktır. Leke tedavilerinin genellikle ağrısız olduğu bilinir. Tedavi sırasında lokal anestezi dahi uygulamaya gerek kalmayabilir. 

Leke tedavisine karar verdiğinizde bu işlemin tek seferde bitmeyeceğini bilmeniz gerekir. Çünkü diğer estetik uygulamalarındaki gibi tekrarlanması gereken işlemler olabilir ve uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenler olabilir. 

Cildiniz için yapılan uygulamadan sonra güneş ışınlarından belli oranda korunmanız cildinizdeki uygulamanın sağlıklı bir şekilde yapılmasına etki eder. 

Leke Tedavisi Faydaları Nelerdir?

Leke tedavilerinde önemli sayılabilecek bir yan etkisinin olmaması tedavinin faydaları arasında sayılabilir. Birçok kişi leke tedavisinden sonra cildinde olumsuz bir durum olup olmayacağını endişe eder. Ancak leke tedavisi adı altında hangi işlemi yaptırırsanız yapın tedavi sonrasında güneşin zararlı ışınlarından cildinizi koruduğunuz takdirde ciddi bir sorun yaşamazsınız. 

Tedavi sonrasında güneşe doğrudan maruz kalmak leke tedavinizden sonra lekelerinizin yenilenmesine sebep olabilir. Kısacası tedavinizin bilinen bir yan etkisi olmadığı için işlem sonrası normal yaşantınıza kolaylıkla dönebilirsiniz. 

Lekeler kişilerin, özellikle kadınların en büyük güzellik sorunlarından biridir. Bu anlamda bakıldığında leke tedavisi sonrasında istediğiniz görünüme kavuşacağınızdan mental olarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. 

Leke tedavisi kaç günde etkisini gösterir? 

Leke tedavisinin etkisini kaç günde göstereceği tedavinin doğasına ve hastanın cilt tipine göre değişim gösterebilir. Buna karşın leke tedavisinin uygulandığı lekenin özellikleri de bu süre üzerinde oldukça belirleyici bir etkiye sahip olabilir. Yaygın lekelerde bu süreç uzayabilirken çiller gibi yüzeysel yapıda lekeler tek seansta görünüm olarak neredeyse yok edilebilirler. 

Leke tedavisi etkisi ne kadar sürer?

Leke tedavileri, tedavi yöntemine göre değişim gösterebilir. Tedavide amaç genelde hastanın lekelerinin görünürlüğünü mümkün olan en az seviyeye indirmektir. Bu doğrultuda etkinin ne kadar süreceği ve ne seviyede etkili olacağı lekenin doğasına göre değişiklik gösterebilir.  Ancak bu tedaviler sırasında, tedavinin uygulandığı bölgeye göre ortalama yüzde seksen ile yüzde doksan oranlarında başarı sağlanabildiği söylenebilir.

Leke tedavisi cilde zarar verir mi?

Günümüzde leke tedavilerinin her kişi için geçerli olan ve tedavinin kendisinden kaynaklanan herhangi bir zararlı yönleri tespit edilememiştir. Buna karşın tedaviye karşı alerjik reaksiyon gösteren kişilerde ya da cilt yapısı tedaviye uygun olmayan kişilerde bu tedavi bazı komplikasyonlara neden olabilir. Ancak tedaviyi uygulamak isteyen kişilerin tedavi öncesi bu muayenelerden zaten geçmiş olması gerekir.

Tuzla Leke Tedavisi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Leke tedavisi genellikle cildinizin görünen kısmına yapılan bir işlem olduğu için işlemin niteliği ve kalitesi öncelikli tercihiniz olmalıdır. Tedaviye başlamadan önce hem fiyatlandırma konusunda hem de uygulanacak tedavi hakkında detaylı bir bilgi almanız ve alanında uzman kişilerden bu tedaviyi almanız sizin için daha önemli olmalıdır. İstanbul, Tuzla leke tedavisi fiyatları belirken tüm bunlar göz önünde bulundurulmaktadır.

Tedavi sürecinizde kullanılan cihazların yenilikçi ve teknolojiye ayak uyduran cihazlar olması tedavi fiyatlarını doğrudan etkileyen konulardandır. Tüm bunların dışında cilt tipiniz cildinizdeki lekelerin büyüklüğü ve işlemin seansına bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle leke tedavisi fiyatları hakkında fiyat belirtmek yanıltıcı olabilir. 

Leke tedavisi fiyatları hakkında tedaviyi alacağınız kuruluşla iletişime geçip, randevu alarak detaylı bir bilgi edinebilirsiniz. Cildiniz için uygulanacak seans, lekenin yoğunluğu, rengi, sağlık kuruluşunun fiyat politikası ve doktorunuzun muayene ücretleri değişiklik gösterebileceğinden bu konuda tedavi olacağınız sağlık kuruluşuyla görüşmeniz daha sağlıklı olabilir. 

Ayrıca uygun fiyata tedavi olmak pahasına cildinizi güvenmediğiniz kalitesinden emin olmadığınız uzmanlara emanet etmeniz daha ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. 

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.