Radyofrekans

Radyofrekans, ameliyat gibi bıçak altına yatmadan cildin yenilenmesini sağlayan bir cilt bakım işlemidir. Bu uygulama ile cilt daha genç görünür ve cilt gözeneklerinin tedavisinde kullanılır. 

Radyofrekans bir ısı işlemi olarak nitelendirilebilir. Yeni bir teknoloji olmamakla birlikte günümüzde sıkça kullanılan cilt bakım yöntemlerindendir. 

Tuzla Radyofrekans

Radyofrekans tedavisinin etki alanlarından biri, derinin gerginliğini sağlayan kolajen liflerinde yenilenme oluşumudur. Bunun dışında sivilce ve siyah nokta ile sorunu olan kişiler de radyofrekans tedavisini tercih edebilir. 

Etrafa yaydığı yüksek frekans ve yüksek ısı sayesinde, ciltte bulunan sinir dokularına nüfuz ederek kısa sürede etki eder. Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Radyofrekans tedavisinde, deri katmanlarında ısı oluşur. Derideki kolajen lifler ısı etkisi ile gerilir, yara iyileşmesi ve kolajen liflerde yenilenme süreci başlar. Cilt sıkılaşması ve gerginliği seviyesinde artış meydana gelir. Aynı zamanda bağ dokusunda kan akışı ve dolaşımındaki düzelme cildin yenilenmesini destekler. 

Radyofrekans tedavisini 18 yaşının üzerindeki herkes kullanabilir. Özellikle cilt sorunlarının yanında, akneli ya da akne izli bir yüze sahip olan kişiler bu uygulamayı tercih edebilirler. 

Cilt gençleştirme işlemi tedavisi almak isteyenlerin de tercih edebileceği bir tedavi şeklidir. Ciltte oluşan yara izi ve ciltte meydana gelen çatlak tedavilerinde de uygulanan bir yöntem olarak karşımıza çıkar. 

Radyofrekans Nasıl Yapılır?

Cildinizde toparlanma ve sıkılaştırma istediğiniz cilt sorunlarında radyofrekans tercih edilebilir. Radyofrekans tedavisinde tedavi süreci yaklaşık olarak 45 dakika sürer. Her mevsimde güvenle tercih edilebilecek bir cilt yenileme işlemidir. Diğer kozmetik işlemlerde olduğu gibi bu işlemde de güneşten koruyucu kremlerin kullanılması önerilir. Ancak güneşli günlerde de uygulanmasında bir sakınca yoktur. 

Radyofrekans tedavisinde kişinin cilt yenileme tedavisi yapmayı tercih etmesinden sonra planlama yapılması uygun olur. Cilt bakımı için, cildin öncelikle temizlenmesi gerekmektedir. Daha sonra kişiye özel kullanılan mikro iğne başlıkları takılarak uygulanacak doz miktarı belirlenir. 

Sorunlu olan bölgelerde, işlem birden fazla uygulanabiliyor. Radyofrekans uygulaması daha çok boyun ve yüz bölgesine önerilmektedir. Uygulama tamamlandıktan sonra, sorunlu bölgede kızarıklık olması ya da kabuklanma görülmesi normaldir. Bu konuda uzmanlar bölgedeki yaraların iyileşmesini hızlandıracak koruyucu kremler önerebilir. 

Uygulama tamamlandığı günden sonraki gün kişilerin banyo yapması önerilmez. Cilt bölgesinin suyla temasının olmaması işlemin sağlığı açısından önemlidir. İşlemi hijyen açıdan merak edenlerin tedirgin olmasına gerek yoktur. Çünkü işlem sırasında kullanılan başlıklar kişiye özel olduğu için hijyen açısından bir sorun teşkil etmez. 

Radyofrekans tedavisinin seans sayısı, uygulana nedenine göre değişiklik gösterir. Genellikle sonuçlar tek uygulama ile görülmeye başlar ve asıl sonuçlar üçüncü ve altıncı ay arasında netleşmiş olur. Uygulamanın ameliyatsız olması birçok kişi için önem arz ediyor. 

Üstelik uygulamanın hemen hemen her yaş grubuna hitap eder nitelikte olması da kullanan kişi sayısını olumlu etkiliyor. Çünkü çoğu kişi anestezi almadan, ameliyat olmadan cildinin daha genç görünmesini istemekledir. Bu durum da kişiler arasında popülaritesini etkilemektedir. Radyofrekans ile yapılan uygulamalar tedavi amaçlı olduğu için sonuçları da kalıcıdır. 

Radyofrekans Faydaları Nelerdir? 

Radyofrekans uygulaması ile cilt sorunu bulunan dokulara uygulanan ısıl enerji sonucunda o bölgedeki hastalıklı doku buharlaşır. Bu sayede, o doku tabakası da iyileştirilebilir. Radyofrekans, gelişmiş bir medikal cerrahi işlemidir. Yara izleri, kırışıklıklar, sivilceler, ameliyat kesikleri, çillenmeler, güneş lekelerine kadar geniş bir skala üzerinde etkili olur. 

Bu anlamda bakıldığında çok fonksiyoneldir. Ancak uygulamanın kansızlık problemi olan kişilere, kanser tedavisi gören kişilere, enfeksiyon hastalığı bulunan kişilere, hamile ya da emziren kadınlara yapılması sakınca teşkil eder. 

Radyofrekansı yaptıran kişiler cildin elastikiyet kaybının önüne geçmiş olur, ince kırışıklıkları yok olur, gıdı denilen bölgede etkilidir. Genel olarak cildi sıkılaştırır ve cilde sağlıklı bir hava katar. 

Tuzla Radyofrekans Tedavisi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kozmetik tedavilerinin hepsinde olduğu gibi radyofrekans tedavisinde de fiyatların belirlenmesi kişinin tedavisine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Yani cildin ihtiyacı olan tedavi; cildin tipine, ciltteki hasar oranına göre değişiklik gösterebilir. 

Ayrıca seans sayısı da bu konuda belirleyici bir unsurdur. İstanbul, Tuzla’daki salonumuzda radyofrekans tedavisi fiyatları konusunda net bir değer biçmek, seans sayısına göre değiştiği için doğru bir tercih olmayabilir. Fiyat konusunda hassasiyetiniz var ise bunu tedaviyi alacağınız yer ile iletişime geçerek net bir bilgi alabilirsiniz. 

Güzellik Merkezimizden Fotoğraflar

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.