Radyofrekans Tedavisi Fiyatları 2022

Radyofrekans Tedavisi, fibroblastları uyarmak, kan dolaşımını iyileştirmek ve kolajenin doğal bir şekilde yenilenmesini desteklemek için cildin en derin katmanlarına ulaşmayı sağlayan intradermal ısıya neden olan elektromanyetik dalgaların uygulanmasından oluşur. Radyofrekans tedavisi fiyatları alınan hizmete göre farklılık göstermektedir.

Dokular kıvamını iyileştirir ve cilt daha elastik ve tonlu hale gelir, portakal kabuğu etkisi azalır. Mekanik masaj manevraları ile birleştirilen bu prosedür aynı zamanda cildin genel görünümünü iyileştirmeye yardımcı olan oksijenlenmeyi de aktive eder.

Estetik tıpta radyofrekans, farklı leke türlerine karşı koymak için elektromanyetik dalgaların hareketinden yararlanan invaziv olmayan bir tedavidir. Estetik tıpta radyofrekans, yüz germe, blefaroplasti veya liposuction gibi kozmetik cerrahi operasyonların getirdiği riskler olmadan iyi sonuçlar elde edilmesini sağladığı için oldukça tercih edilen bir tekniktir. Elbette bu, estetik tıpta radyofrekansın olası yan etkileri olmadığı anlamına gelmez, ancak yine de daha az invaziv ve iyi tolere edilen bir tekniktir.

Radyofrekans sadece estetik tıpta değil, geleneksel tıpta da kullanılan bir tekniktir. Radyofrekanstan yararlanan aletler aslında cerrahi alanda çok uzun süredir kullanılmaktadır (ablatif radyofrekans). Ayrıca, radyofrekansın kronik ağrı tedavisinde de yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Belirtildiği gibi, estetik tıpta radyofrekans, çeşitli kusurları düzeltmek ve ortadan kaldırmak için kullanılır. Daha doğrusu, aşağıdakiler için kullanılır:

  • Kontrast kırışıklıklar (kaz ayakları, nazolabial kıvrımlar vb.);
  • Cilt gevşemesine karşı koymak için;
  • Akne izlerini ve diğer izleri azaltmak için;
  • Çatlakları azaltılması amacıyla;
  • Selülitle mücadele eder.

Estetik tıpta radyofrekans iki farklı türe ayrılabilir: bipolar radyofrekans ve monopolar radyofrekans. Bipolar radyofrekansta elektrik yüklerini cilt ve cilt altı dokulara iletmek için kullanılan başlık her iki elektrodu da içerir, bu nedenle hem pozitif hem de negatif kutupları içerir. 

El aleti hastanın cildine uygulandığında, elektrik yüklerinin deriden geçişi, epidermis ve dermis boyunca yayılan termal enerji (dolayısıyla ısı) üretir. Bu tip radyofrekans her şeyden önce yüz, boyun ve ellerde oluşan kırışıklıkları ve zamanla oluşan lekeleri gidermek için kullanılır.

Monopolar radyofrekansta ise aletin piyasemeni sadece pozitif elektrot içerir. Elektrik yüklerinin transferine izin vermek için alet, tedavi edilecek alanın yakınında deri ile temas edecek şekilde yerleştirilmesi gereken bir dönüş plakası ile donatılmıştır. 

Bipolar radyofrekansın aksine, monopolar radyofrekans ısıyı daha derine aktarabilir, alttaki yağ dokusuna (hipodermis) ulaşır ve bu seviyede de faydalı bir etki gösterir. Bu nedenle selülitle mücadelede genellikle monopolar radyofrekans kullanılmaktadır.

Radyofrekans tekniği etkisini büyük ölçüde elektromanyetik akımın ciltte geçişini takiben oluşan ısı üretimi ve cildin farklı katmanlarından geçişi sayesinde gösterir. Şu sebeplerle tercih sebebidir; Non-invaziv, tıbbi yardım gerektirmez, ağrı derecesi düşüktür, iyileşme süresi hızlı olur, günlük hayata anında dönüş, programın süresi genellikle kısadır,

Etkileri ise; daha tonlu, pürüzsüz, nemli cilt, portakal kabuğu etkisinin ve selülitin azalması. Cildinizin görünümünü sıkılaştırır ve iyileştirir, elastikiyet ve ton verir ve portakal kabuğu etkisini azaltır. Vücut radyofrekansı, kilo, yaş veya kötü beslenme nedeniyle portakal kabuğu derisi, selülit ve sarkma gibi kusurları iyileştirmeye etkili ve net bir şekilde önlemeye yardımcı olan ağrısız, invaziv olmayan ve yan etkisi olmayan bir estetik tedavidir.

Bu tedavi, diğer vücut tedavilerinin sonuçlarını optimize etmenin yanı sıra, radikal veya hormonal kilo değişiklikleri geçirmiş olanlar için endikedir. Kalça, karın, kollar ve bacaklar gibi en kritik bölgelerde cilde sağlıklı bir görünüm kazandırmak için bakım rutini olarak tavsiye edilir.

Radyofrekans Tedavisi Fiyatları çeşitlilik gösterir. Ücret yelpazesinin genişliği, uzmanınıza, seçtiğiniz kliniğe, size uygun seans sayısına, kullanılan ekipmanlara ve tüm bunların kalitesine göre değişmesinden kaynaklanmaktadır.

Leave A Comment

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.