Selülit Bakımı

Selülit ile başı belada olmayan kadın neredeyse yok denilecek kadar azdır. Selülitin vücudun yağlanmasından kaynaklandığını düşünenler yanılabilir. Çünkü selülit sadece yağlı vücutlarda görülmezler. 

İdeal kilosunda olan bir çok kadın selülit problemi yaşıyor olabilir. Selülit, cilt yüzeyinde meydana gelen bir cilt sorunudur. Cilt yüzeyinin çukurlu, tümsekli hatta portakal kabuğu olarak tabir edilen bir görünüme sahip olmasından kaynaklanmaktadır. 

Tuzla Selülit Bakımı

Bir cilt problemi olarak karşımıza çıkan selülit özellikle kadınlar arasında büyük sorunlara neden olmaktadır. Selülitte cildin epidermis ve dermis tabakaları altında aşırı yağ birikmesi bu sorunun yaşanmasına neden olur. 

Bu yağ hücreleri de küçük bağ dokusu olarak dikey olarak sıralanır ve cildin girintili çıkıntılı görünmesini sağlar. Tuzla’da güzellik salonu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Selülitler genel olarak uyluk, kalça ve karın bölgelerinde görünür. Bu bölgelerdeki deri ve deri altındaki yağ dokularını etkileyerek portakal kabuğu denilen görünüme neden olur. Bu sebeple selülit bölgesel bir metabolik bir sorun olarak karşımıza çıkar. 

Portakal kabuğu dokusu derinin altında biriken ve giderek genişleyen yağ hücreleri ile cilt yüzeyine dik uzanan lifli bantların bir araya gelmesiyle ortaya çıkmaktadır. Bu genişleyen yağ hücreleri pürüzlü, küçük şişlikler oluşturur ve kadınlar tarafından istenmeyen bir görüntü oluşmuş olur. 

Daha önce bahsettiğimiz gibi selülitin nedeni aşırı kilo değildir. Kilo bakımından ideal kiloda olan kadınlarda da selülit görülebilir. Ancak kilosu fazla olan kişilerde selülitin büyüklüğü daha fazladır. Selülitin neden kaynaklandığı ile ilgili olarak net bilgiler yoktur. 

Ancak deri altındaki bağ dokusu ve yağ tabakası arasındaki etkileşimin bir sonucu olarak ortaya çıktığı bilinmektedir. Eğer vücudunuzda hormonal değişiklikler yaşanıyorsa selülit yaşanması muhtemeldir. Ayrıca selülit oluşumunda genetik faktörlerin de rolü büyüktür. 

Hızlı kilo alımı ya da hızlı kilo verme, sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam ya da sigara kullanımı gibi faktörler selülit oluşumunu tetiklemektedir. Ayrıca uzmanların başka bir görüşüne göre sürekli olarak dar kıyafet giyen kişilerde ve çok fazla oturan kişilerde selülitin görülmesi beklenir. 

Selülit Bakımı Nasıl Yapılır ?

Selülit bakımı ile ilgili olarak bir çok yöntem vardır. Düzenli spor, selülit giderici kremler, radyofrekans uygulaması, ultrasyon, karboksiterapi, vakum terapi, elektroterapi, pressoterapi, yağ dokusu arasındaki fibröz bantları yıkan lazer tedavileri ve artan yağ dokusunu eriten, dolaşımı düzenleyen mezoterapi gibi tedaviler selülit tedavilerinde kullanılan kozmetik ve estetik yöntemlerdendir. 

Bu işlemler ayrı ayrı ya da kombine olarak uygulanabilmektedir. Kozmetik cihazlarının tamamı 3. derece selülitler üzerinde etki edebilecek kapasitededir. Ancak spor ve diyet programları ile desteklendiğinde cihazlardan daha etkin bir sonuç almak kaçınılmazdır. Selülitte son evre olan 4. derece selülit olaylarında ise medikal uygulamalar devreye girmektedir. 

Hayatları boyunca birçok kadın bu sorunu yaşamaktadır. Bu sorunun yüzde yüz oranında engellenmesi ise söz konusu bile değildir. Aktif bir yaşam tarzı benimseyen sağlıklı beslenmeye dikkat eden kişilerde bile selülit görülmesi muhtemeldir. Tabii burda selülitin derecesi fazla olmayacaktır. 

Selülit bakımı yaptıran kişilerinde tekrardan selülit sorunları ile karşılaşmayacağının garantisi yoktur. Çünkü cildin alt katmanında yağ tabakası birikmeye devam ettikçe bu sorun da devam edecektir. Ancak bu tür uygulamalarla selülit en aza indirilerek kadınların vücutlarını beğenmeleri sağlanabilir.  

Selülit Bakımının Faydaları Nelerdir ?

İstanbul, Tuzla’daki salonumuzda yapılan selülit bakımı ile kadınların cilt altında biriken yağ tabakasının azalması amaçlanır. Yapılan uygulamalarla sorun en aza indirilmeye çalışılır. Selülit bakımı yaptıran kişiler vücutlarındaki girintili çıkıntılı görüntüden rahatsız oldukları için bu işlemi yaptırmaktadır. Sık sık ve hızlı kilo alıp veren kişilerde selülit görülmesi beklenen bir durumdur. 

Selülit tedavisinde kullanılan medikal içerikli uygulamalar hasta memnuniyeti kazanmış çözüm odaklı yöntemlerdir. Selülit tedavisinde kullanılan cihazlarda uluslararası sertifikalara sahip cihazlar olduğu unutulmamalıdır. Tüm bu özellikler selülit bakımı işleminden fayda sağlamanız için test edilmektedir. 

Selülit bakımları hastanın selülitinin derecesine göre yapıldığından genellikle 4 ila 6 seans arası sürmektedir. Ancak selülit tedavisi alırken, kişinin de yeme içmesine dikkat etmesi, bol su tüketmesi daha iyi sonuç alması ve memnuniyetinin uzun süre devam etmesi için oldukça önemlidir. 

Selülit tamamen yok olur mu? 

Genelde kadınlarda oluşabilen selülitlerden ne yazık ki tam anlamı ile kalıcı olarak kurtulmak mümkün değildir. Buna karşın günümüzde uygulanan bazı güzellik ve bakım çalışmaları ile selülit görüntüsü neredeyse tamamı ile yok edilebilmektedir. Selülitleri bulunan kişiler, bu bakım işlemleri ile selülitlerinin görünürlüklerini oldukça makul bir hale getirebilirler. Buna karşın bazı spor aktiviteleri ile selülit oluşumunu engellemek de son derece mümkündür.

Selülit bakımının etkisi ne kadar sürer?

Selülit bakımları, bakım yöntemine göre değişim gösterebilmek ile birlikte genelde kalıcı olmaları hedeflenerek yapılan işlemlerdir. Dolayısı ile selülit bakımlarından kalıcı sonuçlar almak, etkilerini bir ömür boyu sağlıklı bir biçimde kullanmak mümkündür. Ancak selülit bakımı sonrası kişide yeni selülit oluşumları meydana gelebilir. Bu durumun meydana gelmemesi için selülit bakımı sonrası bir takım spor faaliyetleri ile bu bölgeyi çalıştırmak gerekir.

Selülit tekrar oluşur mu?

Selülit bakımı sonrası tekrar selülit oluşumu mümkündür. Selülit tedavisi, ya da bir diğer ismi ile selülit bakımı genelde kalıcı bir işlem olarak bilinir. Bu bakım ile hastanın mevcut selülitleri tamamı ile görünmez hale getirilebilir. Ancak bakım sonrası hasta, eğer bu bölgeyi çalıştırmaz ve yediklerine, içtiklerine dikkat etmez ise zamanla tekrar selülit oluşumu meydana gelebilir.

Tuzla Selülit Bakımı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Yaklaşık olarak hemen hemen her selülit bakımı 6 seansı bulmaktadır. Bu bakımı yaptırmak isteyenler öncelikle fiyat araştırması yaparak kendi bütçelerine en uygun ve kaliteli olanını seçmelilerdir. Çünkü her sağlık kuruluşu aynı fiyat listeleri ile işlem yapmamaktadır. İstanbul, Tuzla selülit bakımı fiyatları belirlenirken kullanılan malzemeler ve cihazların kalitesi de önemlidir.

Güzellik Salonumuzdan Fotoğraflar

Ekibimiz

İstanbul Tuzla'dayız!

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.