Selülit Tedavisi Fiyatları 2022

Selülit Tedavisi Fiyatları uygulanacak tedavi yöntemine değişiklik gösterecektir. Öncelikle selülit tedavisi için birçok kişi evde kendince önlem alıp, çeşitli bitkisel tedavi yöntemleri denemektedir (aleo vera jeli ya da birkaç evde yapılabilen kür).

Doğal ilaçların hiçbir etkisi olmadıysa ve daha güçlü bir çözüm arıyorsanız, selülit tedavisi için gerçek ilaçlar ve elbette her zaman doktorunuzun tavsiyesi üzerine kullanılacak takviyeler de var. Selülit tedavisi için dermatoloji uzmanı ya da plastil cerrahi ile randevu planlayabilirsiniz. Doktorunuz size uygun tedavi planını en uygun şekilde hazırlayacaktır. Doktorunuza seans başı ya da toplam ücret ile mi program yaptığını sorabilirsiniz.

Özellikle estetik tıp, selülite bağlı cilt lekeleriyle mücadele için çeşitli çözümler sunar. Hangisini seçeceğinizden emin değil misiniz? Selülitten muzdaripseniz silüeti yeniden şekillendirmek ve düzene sokmak için en son teknikler arasında şunlar vardır: Lenfatik drenaj, Mezoterapi, Soğuk lipoliz ve Karboksiterapi gibi. Burada dikkat edilmesi gereken nokta doktorunuzun sizin için en uygun tedavi yöntemini seçmesidir.

Uyarı: Liposuction ile selülit yok edilemez.

  • Lenfatik drenaj masajı:

Lenfatik drenaj masajı, yavaşlatıldığında sıvıların durgunluğuna ve şişmesine neden olan lenfatik dolaşım üzerinde etki eder ve manipülasyon yoluyla rehabilite eder. Uzman bir fizyoterapist tarafından yapılmalıdır ve makine ile veya eller serbest olarak yapılabilir. Lenfatik drenaj masajı sayesinde yağ hücresinin havası iner ve bu da onu selülite karşı faydalı bir silah yapar.

  • Soğuk lipoliz:

Cryolipolysis, yağ ve selülit birikimlerini azaltmak için soğuğun gücünü kullanan estetik bir ilaç tedavisidir. Bu teknik, yağ hücrelerinin özellikle düşük sıcaklıklara karşı hassas olduğu gerçeğine dayanmaktadır: bu nedenle, özel bir makine ile, belirgin bir basınçla ilişkili olarak belirli bir süre soğuk uygulanması yoluyla adipositleri, yani yağ hücrelerini yok etmek mümkündür.  Kimlere önerildiğini, vücudun hangi bölgelerinde etkili olduğunu, hangi sonuçları sağladığını doktorunuzdan detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

  • Mezoterapi:

Mezoterapi veya bölgesel intradermoterapi, yağ birikintilerine karşı koymaya, cilt ve deri altı dokularındaki sıvıların durgunluğunu ortadan kaldırmaya yardımcı olan minimal invaziv bir tekniktir. Bu nedenle selülit tedavisinde faydalıdır. İlaçların küçük iğneler vasıtasıyla mezoderm veya derinin orta-derin tabakasına inoküle edilmesini sağlayan intradermal enjeksiyon tedavisidir. Selülit durumunda, esas olarak lokalize yağ birikintilerini tedavi etmek için etkili olan lipolitik ilaçlar kullanılır.

  • Karboksiterapi:

Karboksiterapi, gaz halindeki karbondioksitin dermis veya deri altı dokuya enjekte edilmesinden oluşur. Selülite karşı etkili bir tıbbi tedavidir çünkü: lipolitik etkiye sahiptir (yani yağı çözer), mikro sirkülasyonu iyileştirir,  arındırıcı bir etkiye sahiptir çünkü fazla sıvıların boşaltılmasını ve toksinlerin atılmasını kolaylaştırır.

  • Selülit önleyici kaplar:

Selülit önleyici kap, selüliti azaltmak veya yok etmek için evde masaj yapmanızı sağlayan küresel bir silikon aksesuardır. Geleneksel kupa çekmenin faydalarından yararlanın ve bunları portakal kabuğu görünümüne karşı mücadelede uygulayın. Prensip, mikro sirkülasyonu iyileştirme, boşaltma etkisi, toksinlerin ortadan kaldırılması ve dokuların oksijenlenmesi gibi yararlı etkileri olan epidermis üzerinde lokalize bir emiş oluşturmaktır.

Selülitin nedenlerine ve semptomlarına müdahale eden lokal olarak uygulanacak kremler veya ağızdan alınacak tabletlerin etkileri şunlardır:

  • Metabolik süreçleri düzenler.
  • Dokulardaki sıvıların durgunluğunu azaltırlar.
  • Drenajı teşvik ederler.
  • Şişliği azaltırlar.
  • Mikrosirkülasyonu iyileştirirler.

“Selülit tedavisi için ilaçlar kişiye özel verilmektedir. Yani doktorunuz sizi muayene ettikten sonra bu ilaçlara ihtiyacınız olup olmadığını ya da başka bir ilaç kullanıyorsanız ikisinin kullanılmasının uygun olup olmadığını sizinle paylaşacaktır. Bu nedenle kesinlikle doktor tavsiyesini alın.

Selülit Tedavisi Fiyatları tercih edeceğiniz güzellik merkezi, klinik, dermatoloji uzmanı ya da plastik cerrahiye göre değişim gösterecektir. Ayrıca tedavinin aşamaları da ücreti totalde etkileyebilecek durumların arasındadır. Bu nedenle doktorunuzdan bu konuyla ilgili detaylı bilgi almalısınız.

Leave A Comment

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.