Çatlak Tedavisi Fiyatları 2022

Çatlak Tedavisi Fiyatları 2023 oldukça geniş bir yelpazededir. Bu nedenle net bir tutar söylemek mümkün değildir. Çatlak tedavisi için bir dermatoloji uzmanı ya da plastik cerrahiden randevu almanız gerekmektedir. Vücudun herhangi bir yerinde oluşan çatlağı zaman alsa da günümüz teknoloji standartlarında oldukça kolay bir hale gelmiştir.

Öncelikle çatlak nasıl oluşur bu soruya cevap verelim. Bu lekenin nasıl oluştuğunu detaylı olarak anlatmak için cildi oluşturan çeşitli katmanları kısaca anlatmakla başlamak gerekir:

  • Epidermis: derinin en yüzeysel kısmıdır, cilde renk vermekle sorumlu hücreleri yani melanini sentezleyen hücreleri içerir.
  • Dermis: Bu tabaka kan damarları, sinir uçları tarafından geçilir ve ayrıca saç kökleri ve ter bezleri içerir. Bu tabaka cildin yaşlanmasından sorumludur, aslında kolajen ve elastin bakımından zengindir, bunlar zamanla azalma eğiliminde olan ve cilde daha az şişkin bir görünüm veren iki maddedir.
  • Hipodermis: son katmandır, üçünün en derinidir, işte deri altı yağ dokusu aslında budur.

Aşırı stresin ardından cilt, dermise zarar veren ve bunlara neden olan mikro travmalara maruz kalır. Bu özellikle kilo verme veya alma, hormonal değişiklikler ve gebeliklerden sonra olur. Bu çizgilerin doğmasına neden olan aşamaların neler olduğunu ayrıntılı olarak görelim:

  • Enflamasyon: “gerilmiş” cilt hissi, bu aşamada yanma, kaşıntı ve daha genel rahatsızlık olabilir. Cilt, elastik kapasitesini aşan bir çabaya maruz kalır, bu noktada kolajen üreten hücrelerin aktivitesi değişir ve dermisin yapısı değişir.
  • Rejenerasyon: Fibroblast aktivitesi devam etse de kolajen lifleri parçalanır. Rüptürün sonucu ciltte kırmızımsı çizgilerin ortaya çıkmasıdır. Çatlakları en aza indirmek için estetik tedavilerle müdahale etmek için en uygun zaman budur.
  • İyileşme: Günler geçtikçe dermisteki kırık iyileşir ve çatlak izine tipik gri-beyaz rengini verir. Bu aşamaya ulaştıklarında tamir edilmeleri neredeyse imkansızdır.

Çatlak önleyici bir tedavi görmeden önce, ameliyat olmadan bunları tamamen çıkarmanın imkansız olduğunu bilmek önemlidir. Estetik tedaviler, cildin görünümünü değiştirmeye yardımcı olur, çirkin çizgileri kamufle eder. Özellikle, öngörülen eylemler en yeni çatlakları beyazlatır ve pürüzsüzleştirir veya eskileri pigmente eder, böylece cilt dokusunu tekdüze ve renk atması olmadan yapar.

Bunları ortadan kaldırmak için farklı tedavi türleri vardır, ancak önlemenin esas olduğunu hatırlamak önemlidir, cildinizi nemli tutarak bakım yapmak bu lekenin görünümünü yavaşlatmanızı sağlar. Piyasada birçok kozmetik ürün ve nemlendirici yağ bulunmaktadır, doktorunuzla birlikte size en uygun krem ​​veya ürünü bulmanız mümkün olacaktır.

Striae distensae veya atrofik stria, çok nefret edilen “çatlakların” bilimsel isimleridir. Bu kusur hem kadınları hem de erkekleri etkiler, cildin atrofik değişikliklerine bağlıdır ve yağlanma riski en yüksek olan alanlarla sınırlı çizgiler şeklinde görünür. 

Kadınların neredeyse %80’i, özellikle hamilelikten sonra bundan muzdariptir, ancak ergenlik çağında ortaya çıkabilirler (kızların %25’i, erkeklerin %10’u). Ayrıca tamamen ağrısız olmalarına rağmen bazen kaşınma veya sıkışma hissine neden olabilirler. Neyse ki, bu çirkin lekeyi hafifletmek veya yok etmek için bir dizi çözüm ve çare var.

Çatlaklar kalça, karın, bacaklar gibi vücudun çeşitli bölgelerinde oluşur. Selülit, dediğimiz gibi özellikle kadınların dünyasında en sık görülen kusurlardan biridir. Pembeden beyazımsıya değişen uzunlamasına ve paralel renk çizgileri olarak görünürler. Aşırı gerginliğe maruz kaldıktan sonra ciltte kalan gerçek izlerdir.

Çatlak Tedavisi Fiyatları 2023 doktorunuzun size uygun göreceği tedaviye göre değişim gösterecektir. Ayrıca seçilen tedavinin seansları, uzman doktorun tecrübesi ve bulunduğunuz kliniğin ekipmanlarının son teknoloji ürünler olması da bu fiyatı etkileyebilecek unsurlardan birkaçıdır. Bu nedenle işlem öncesi fiyat hakkında detaylı bilgi almalısınız.

Leave A Comment

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.