Kalıcı Eyeliner Fiyatları 2022

Kalıcı Eyeliner Fiyatları hakkında yaptıracağınız klinik ya da güzellik merkezinden bilgi almanız daha doğru olacaktır. Bu tür uygulamaların ücreti, uzman, klinik, şehir ve ekipman mukabilinde oldukça değişkenlik gösterdiği kesindir. Fakat kesinlik iyi bir uzman tarafından yapılması gerekir. Gözün üzerine yapılan bu uygulama bir bilirkişi tarafından yapılmazsa olumsuz birçok duruma sebebiyet verebilir.

Kalıcı göz makyajının ilk seansı özellikle tanınmış profesyonellere başvurursanız yüksek rakamlara ulaşabilir. Rötuşlarda ise yıllık rötuşlarda veya altı ayda bir yapılan rötuşlarda fiyat azalarak değişkenlik gösterir. Kalıcı göz makyajının kişiden kişiye değişen bir süresi vardır. 

Aslında, kalıcılığını etkilemek için, hitap edilen profesyonel ve pigmentler dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin dikkate alınması gerekir. Her zaman daha az teklif verenlerin tercih edildiği göz önüne alındığında, dikkate alınmayan iki faktör, kalıcı bir sonuç için belirleyicidir. 

Kalıcı Göz Makyajının Avantajları Nelerdir?

Kalıcı göz makyajının avantajları gerçekten çok fazla olabilir. En bilineni, yarı kalıcı, dolayısıyla zamanla kalıcı bir dövme tekniğinden bahsetmemizdir.

Bu avantajların ne olduğunu daha iyi anlamak ve detaylı bir şekilde nasıl anlatacağını bilmek, ancak en kararsız müşterilerin güvenini artırabilir.

Kalıcı eyeliner uygulamasının faydaları:

 • Kirpik kalınlaştırma etkisi yaratın.
 • Görünüme daha fazla derinlik verin.
 • Göz hatlarını tanımlayın.
 • Göz çevresi kalemlerinin bulaşması sorununu çözme.
 • Yaz ortasında bile mükemmel bir eyelinera sahip olun.
 • Denizde yüzdükten sonra bile eyelinerınız kusursuz kalsın.

Kalıcı Eyeliner Uygulamasının Dezavantajları Nelerdir?

Yarı kalıcı göz makyajı ile ilgili uzun bir avantaj listesi sunduktan sonra, tedaviye başlamadan önce çok dikkatli olmanız gereken tüm durumları size anlatmanın zamanı geldi. Bunlar gerçek “dezavantajlar” değil, tedavinin kontrendikasyonlarıdır. Şimdi aşağıda bırakacağım listeyi inceleyin ve danışanınızın bir veya birden fazla patolojisi varsa tedaviye başlamadan önce bir doktora danışmanızı tavsiye ederim.

 • Diyabet
 • Damar genişletici ilaçlar almak
 • Skar sorunu, keloid oluşumu
 • Hamilelik ve emzirme
 • Ağır metal alerjileri
 • Lateks alerjileri, çeşitli alerjiler
 • Dermatit, deri döküntüleri
 • Sedef hastalığı
 • Radyoterapi, devam eden kemoterapi

Kalıcı eyeliner uygulaması tekniğiyle göz çevresini yeniden tanımlayabilir, kusurları ortadan kaldırabilir, her sabah makyaj yapmak zorunda kalmadan kusursuz bir görünüş elde edebilirsiniz. 

Bu teknikle göz çevresini yeniden tanımlayabilir, kusurları veya kusurları ortadan kaldırabilir, her sabah makyaj yapmak zorunda kalmadan kusursuz bir makyaj elde edebiliriz. Tüm teknikler dermograf kullanılarak gerçekleştirilir.

Kalıcı Göz Makyajı, Güzellik alanındaki en yenilikçi tekniklerden biridir. Doğrudan Amerika’dan geldi ve farklı isimlerle (dermopigmentasyon veya yarı kalıcı göz makyajı) Türkiye’ye geldi. Tedavi çok özeldir, çünkü renkli pigmentleri bazal dermis adı verilen bir deri tabakasına sokan Dermograph (yüz bölgesini tedavi etmek için özel olarak tasarlanmış bir alet) kullanılarak gerçekleştirilir. Kullanılan pigmentler, herhangi bir riskten kaçınarak cilt ile tolere edilebilirliği artırmak için sertifikalı ve biyolojik olarak uyumludur.

Dövmelere kıyasla daha ince mikronize edilirler, bu nedenle kalıcı makyaj, periyodik rötuş gerektirir.

Kalıcı eyeliner fiyatları 2023 oldukça değişkenlik gösterecektir. Bu sebeple birkaç alternatif belirleyip bu merkezlerden fiyatlandırma konusunda bilgi almanız şansınızı arttırır. Ayrıca tercih ettiğiniz merkezlerin güvenilir, doğru ekipman kullanımı, uzmanlarının tecrübeli olması ve sağlık bakanlığı onaylı çalışması oldukça önemlidir. 

Kalıcı eyeliner uygulaması ya da yarı kalıcı dövme tekniği göz gibi oldukça hassas bir uzva yapıldığı için, son derece özen, steril ekipmanlar ve tecrübe gerektirecektir. Herhangi bir sorun yaşamamanız adına bu konu dahlinde önceden araştırma yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Leave A Comment

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.