Protez tırnak olarak da adlandırılan yapay veya takma tırnaklar, insanların doğal tırnaklarının görünümünü iyileştirmenin yaygın bir yoludur. Akrilik, jel ve ipek gibi çeşitli malzemelerle gelirler ve tırnakların uzunluğunu, şeklini veya rengini değiştirmek için kullanılabilirler.

Bazı insanlar kitleri kullanarak protez tırnakları evde kendileri uygulamayı seçebilse de protez tırnaklar tipik olarak bir salonda veya spada bir tırnak teknisyeni tarafından uygulanır. Doğal tırnakların temizlenmesi ve şekillendirilmesi genellikle taban kat uygulanmadan ve protez tırnakların yapıştırıcı veya başka bir yapıştırıcı ile yapıştırılmasından önce gereklidir. Daha sonra tırnaklar, doğal tırnaklara uyacak veya istenen görünümü oluşturacak şekilde şekillendirilip boyanarak bitirilir.

Tırnakları kısa, kırılgan veya ısırılmış olanlar için takma tırnaklar harika bir çözüm olabilir. Uzunluk veya genişlik ekleyerek, rengini veya şeklini değiştirerek tırnaklarının görünümünü değiştirmek isteyenler de takabilir. Tırnakların kırılmasını veya kırılmasını önlemeye yardımcı oldukları için doğal tırnaklarına zarar verebilecek faaliyetlerde bulunan kişiler tarafından da giyilebilirler.

Protez Tırnaklar İçin Uygun Bakım

Ancak takma tırnaklar, kullanım ve çıkarma şekline göre doğal tırnaklara da zarar verebilir. Örneğin, aşırı kalın uygulanırsa, doğal tırnak plağına baskı uygulayarak giderek zayıflamasına ve hatta deforme olmasına neden olabilir. Aynı şekilde yanlış çıkarılırsa doğal tırnaklar da zarar görebilir. Sonuç olarak, takma tırnak kullananların, doğal tırnaklarının durumunu izlemek ve sorunları hemen çözmek için düzenli olarak bir tırnak teknisyenini ziyaret etmesi çok önemlidir.

Takma tırnak bakımı yaparken akılda tutulması gereken birkaç şey vardır. Her şeyden önce, tırnakları ısırmak veya konserve veya şişe açmak için kullanmak gibi tırnaklara zarar verebilecek uygulamalardan kaçınmak çok önemlidir. Tırnaklarda sert kimyasallar veya deterjanlardan kaçınmak da önemlidir çünkü bunu yapmak yapışkanı zayıflatabilir ve tırnakların gevşemesine neden olabilir.

İyi hijyen sağlamak, takma tırnak bakımının çok önemli bir parçasıdır. Bu, kirli veya kirlenmiş tırnak aletlerini kullanmaktan kaçınmayı ve tırnakları kuru ve temiz tutmayı içerir. Tırnak yüzeyini yumuşatmak için dezenfekte edilmiş bir tampon ve tırnak etlerini nemli ve sağlıklı tutmak için kütikül yağı kullanmak da akıllıca hareketlerdir.

Gençlerden yaşlılara kadar her yaştan kadın ve erkek ve her iki cinsiyet de protez tırnakları tercih eder. Ancak, kişinin tırnaklarını etkileyebilecek bir durumu varsa, bunları almadan önce bir tıp uzmanına danışılmalıdır. Takma tırnakları düşünürken sedef hastalığı, egzama veya mantar enfeksiyonu olan kişiler özellikle dikkatli olmalıdır.

Özelleştirme ve Uygun Maliyet

Doğal tırnaklarınızın görünümünü iyileştirmek ve zarar görmesini önlemek istiyorsanız, nitelikli ve deneyimli bir tırnak teknisyeni bulmanız ve uygulama sürecinde ve sonrasında tırnaklarınıza iyi bakmanız önemlidir. Takma tırnaklar harika görünebilir ve doğal tırnaklar rutin bakım ve muayenelerle sağlıklı kalabilir.

Tuzla Protez tırnak kişinin tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre kişiselleştirme yeteneği de başka bir avantajdır. Örneğin, kullanıcının doğal tırnaklarına uyması veya moda tercihlerine uyması için çeşitli uzunluklarda, şekillerde ve renklerde oluşturulabilirler. Ayrıca gerçek tırnakların görünümüne benzeyecek şekilde yaratılabilirler, bu da onları gerçeğinden ayırt etmeyi neredeyse imkânsız hale getirir. Daha ayırt edici ve özelleştirilmiş bir görünüm için, bazı insanlar takma tırnaklarına yapay elmas, parıltı veya çıkartma gibi tırnak sanatı tasarımları veya süslemeler uygulamayı bile seçerler.

Diğer tırnak tedavilerine göre uygun fiyatlı bir diğer seçenek de protez tırnaklardır. Takma tırnaklar bir kez uygulanabilir ve daha sonra rutin dolgularla korunabilir, oysa doğal tırnakların bakımı, özellikle de sağlıklı ve çekici görünmelerini istiyorsanız, pahalı olabilir. Bu, zamandan tasarruf ederken aynı zamanda zamandan tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Ek olarak, sağlam malzemelerden yapıldıkları için değiştirilmeleri gerekmeden önce birkaç hafta hatta ay dayanabilirler.

Leave A Comment

Hakkımızda

Tuzla'da güzellik salonumuzda, deneyimli çalışanlarıyla sektöre henüz yeni adım atan kuruluşumuz; cilt bakımı, zayıflama, lazer epilasyon, kalıcı makyaj, protez tırnak ve daha birçok temel bakım, estetik, güzellik kategorilerinde hedef kitlesine hizmetler sunmaktadır.

İletişim
Postane Mahallesi, İstasyon Caddesi No:65 A Tuzla/ İstanbul
Çalışma Saatleri
Loresima Beauty Tüm Hakları Gizlidir. © 2022.